A válság segíti az elektronikus számla terjedését
A NetLock Kft. szerint a gazdasági válság is elősegíti az elektronikus számlázás elterjedését, hiszen az ezzel kapcsolatos befektetés fél-egy éven belül megtérül - mondta Rózsahegyi Zsolt, az elektronikus hitelesítés-szolgáltatással foglalkozó cég ügyvezető igazgatója sajtótájékoztatón.
Hozzátette: egy papíralapú számlának csak a postai díja több mint 80 forint, a teljes bekerülési költsége pedig a 300-400 forintot is elérheti, míg ha valaki legalább összesen ötszáz-ezer elektronikus számlát bocsát ki havonta, akkor egy dokumentum teljes költsége 45 forintra mérséklődik. Nagyobb, például ötezer számla esetén az összeg már csak 20 forint lesz dokumentumonként. Rózsahegyi Zsolt úgy vélte, az elektronikus számlának akkora előnyei vannak, hogy néhány éven belül hagyományos számlát már nemigen bocsátanak ki a vállalatok.
Magyarországon a becslések szerint évente legalább 1 milliárd számla keletkezik. Rózsahegyi Zsolt szerint öt év múlva a számlák első példányának legalább a 10 százalékát már elektronikusan állítják ki, míg a másodpéldányoknak már az 50 százaléka keletkezik így.
Kapcsolódó cikkek
- E-számlakibocsátás és másodbizonylat megőrzés Microsoft Dynamics NAV-val
- Harmadával növeli bevételét a NetLock elektronikus szolgáltatásból
- Számadó-NetLock együttműködés az elektronikus számlázásban
- Együttműködés az elektronikus aláírás elterjedéséért
- Elektronikus számlázás - sokmilliónyi ok a váltásra
- Elektronikus hitelesítést biztosító bővítmény SBO számlázó rendszerekhez
- Noreg eSign Toolkit: nyilvántartásba véve
- Elektronikus aláírás - hitelesítés nélküli mérlegadatok
- Automatikus banki ellenőrző rendszer az UniCreditnél
- Cégeljárás: az e-ügyintézés átalakította a bíróságok feladatait
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.