Az informatikai kiadások növekedésének lassulását jósolja az IDC
Az informatikai iparágat idén a szoftverek és szolgáltatások tartják csak csekély növekedési pályán. Ezekből ugyanis 3,4 százalékkal nagyobb értékben forgalmaznak majd 2009-ben, mint tavaly, ugyanakkor a hardvertermékek eladása világszerte 3,6 százalékkal fog csökkenni. A fejlettebb térségekben, mint Nyugat-Európa és Észak-Amerika, az idei bővülés mindössze 0,1 százalékos lesz, de a Távol-Keleten is csak 1,4 százalék várható a tavaly jósolt 4 százalék helyett.
A fentiek ellenére Stephen Milton, az IDC alelnöke mérsékelten optimista a jövőt illetően. Szerinte már 2010-ben magához fog térni az informatikai piac, 2011-re pedig valamelyes bővülés is várható. Tegyük hozzá, mindez csak akkor lehetséges, ha a globális gazdasági válság nem mélyül tovább a most vártnál nagyobb mértékben.
Kapcsolódó cikkek
- Csökkent Magyarországon az illegális szoftverek aránya
- Májusi IDC-roadshow "Az intelligens infrastruktúráért"
- 2011-ben helyrejön az európai IT-piac
- Az Ipsos szerint nem kell félni az üzleti modellváltástól
- Kisebb az igény felnőtt tartalmakra és online játékokra
- A magyar-szlovák kis- és középvállalkozások együttműködésének támogatása
- Negyedével zsugorodott a szerverpiac
- IDC: 7,1 százalékos visszaesés a PC-piacon
- IT költés: lassulás, de növekedés
- BSA: az illegális szoftverhasználat visszaszorítása jelentősen növelné a gazdaság teljesítményét
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.