Veszprémi egyetemisták a jövő szoftverfejlesztői
A veszprémi Pannon Egyetem diákjai nyerték a jövő szoftverfejlesztői számára meghirdetett verseny londoni döntőjét.
A programozóhallgatók versenyfeladata egy olyan Java-alkalmazás fejlesztése volt, amelyet Ricoh multifunkciós gépen lehet futtatni. A márciusi magyarországi döntőt Budapesten, majd az április 3-i európai döntőt Londonban Lájer Balázs és Szabó Zoltán nyerte az általuk kifejlesztett tesztértékelő rendszerrel - tájékoztatta az MTI-t szerdán a Ricoh Hungary Kft.
A negyedszer rendezett megmérettetésre, amelyen Magyarország idén vett részt először, 36 európai egyetem és főiskola több mint 500 hallgatója nevezett be.
A londoni döntőbe a magyar mellett már csak a francia, német, spanyol és norvég csapatok kerültek be, amelyeknek működés közben kellett bemutatniuk pályaműveiket. A Pannon Egyetem csapatának győzelmet hozó tesztértékelő rendszere szín- és karakterfelismerés alapján értékeli a beszkennelt feleletválasztós teszteket, majd elkészíti az egyedi és a teljes értékelési statisztikákat.
A szakmai zsűri nemcsak technológiai, hanem kereskedelmi szempontokat is figyelembe vett a döntéskor. A döntő résztevői egy hétvégét tölthettek Londonban és értékes ajándékokat kaptak.
A magyar győztesek a Ricoh-t képviselve részt vesznek a JavaOne 2009 konferencián San Franciscóban, ahol 10 ezer ember előtt mutathatják be az általuk kifejlesztett alkalmazást.
Kapcsolódó cikkek
- A digitális táblák beszerzése még az idén befejeződhet
- Sun specializációk és oktatási anyagok az Oracle PartnerNetwork-ben
- Legbiztosabb a még nem is létező szakma
- Egységes digitális tananyag informatikus hallgatóknak
- Magyarországi győztes az INFOPROG 2010 versenyen
- Ötszörös TIPA-díjas a Canon
- Multifunkciós egyetemi kártya lesz Debrecenben
- Megújult formában, új tartalommal jelentketik a Mindentudás Egyeteme
- Szuperszámítógépet kap három hazai egyetem
- A Magyar Telekom ügyfélszolgálati igazgatója lett az év projektmenedzsere
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.