Bemutatták a vonalkód utódját
A vonalkód egyik nagy hátránya, hogy mérete miatt nem használható nagyon kis méretű árukon, és leolvasása legfeljebb 30 centiméterről lehetséges. Ezzel szemben a most bemutatott, Bokode fantázianevű megoldás már mai formájában is legalább 4 méterről, de későbbi verzióiban akár 20 méterről is leolvasható.
Az MIT Media Lab kutatói által kifejlesztett Bokode lényege, hogy nem passzív, mint a vonalkód, hanem egy apró LED, vagyis fénykibocsátó dióda található benne. Ez a fényforrás tartalmazza kódolva az információt, ami meglehetősen sokrétű lehet. A kis lencsével ás apró maszkkal ellátott Bokode természetesen felhasználható mint nagy hatótávolságú vonalkód, de egyéb információkat is képes hordozni, így a rádióhullámokat használó RFID-k egyes feladatait is képes átvenni. Az általuk hordozott adatok száma azonban jóval nagyobb társaiknál, így ma még ismeretlen formában hasznosíthatjuk tudásukat.
Képzeljük el például, hogy az élelmiszerboltokban egy erre a célra beüzemelt gépen vagy akár mobiltelefonunkon megjelenik nem csak a termék ára, de tápértéke, összetevői és szavatossági ideje is. Hasonlóképpen nagy könyvtárakban is megállja a helyét akár félig vagy egészen automatizált nyilvántartó rendszerek részeként. Ugyanígy egy étterem előtt elhaladva akár biciklin vagy autóban ülve tájékoztatást kaphatunk a napi menüről és az árakról is. A rendszer jelenleg tesztelési fázisban van, és az iparági érdeklődők felhasználási javaslataira számítanak az MIT Media Lab fejlesztői a végleges szabványosítás előtt.
Kapcsolódó cikkek
- RFID író-olvasó készülékek ISO funkcionalitással
- Termáltranszferes mobil RFID nyomtató a Zebrától
- Siemens RFID chipek kriptográfiával
- Bin Laden hamis RFID útlevele
- Megkezdik a rádiófrekvenciás nyomkövetős csomagkezelőrendszer tesztelését
- RFID: Stratégiai együttműködés a Motorola és az Intelleflex között
- Repülőtéri poggyászok nyomon követése RFID technikával
- Zebra RFID-termékek MS BizTalk platformon
- Kereskedők, vigyázat - jönnek az omni-fogyasztók!
- Mobil kézi terminál RFID-adatok egyszerű gyűjtésére
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.