Rendszergazdák világnapja - ősz elején ismét posztgraduális képzést indít a Microsec
Az idén fennállásának 25 éves évfordulóját ünneplő Microsec Kft. bejelentette, hogy ősz elején ismét posztgraduális képzést indít a Budapesti Műszaki Egyetemen (BME), az elektronikus ügyintézés gyakorlati alkalmazásáról és az elektronikus aláírás használatáról.
A Microsec számára, fontos, hogy az informatikusokról kialakult kép folyamatosan pozitív értelemben fejlődjön és minél sokoldalúbb szakemberekké váljanak a rendszergazdák is. A vállalat tesz is azért, hogy ez így alakuljon és a mostani bejelentés szerint elsősorban gyakorlati képzéssel szeretné ennek lehetőségét megteremteni. Az ősztől induló képzés az elektronikus aláírással kapcsolatba került vagy a jövőben kapcsolatba kerülő, elsősorban informatikai, esetleg jogi vagy gazdasági területen dolgozó szakemberek számára teszi lehetővé, hogy megismerhessék az e-alapú eljárásokat és az ehhez szükséges eszközöket.
A BME Mérnöktovábbképző Intézete és a Microsec Kft. idén már szervezett PKI (nyilvános kulcsú infrastruktúra) tanfolyamot, a továbbképzésen 24 szakember vett részt, valamennyien sikeres vizsgát tettek. Az oktatás célja az, hogy az elektronikus aláírás technológiáját már használó, vagy azt a közeljövőben alkalmazni kívánó szakemberek mélyebb ismereteket szerezzenek a nyilvános kulcsú infrastruktúra (PKI) elméletéből és gyakorlatából.
A képzés elsősorban műszaki szempontból közelíti a témakört, de jogi és gazdasági vonatkozásaival egységesen tárgyalja. A tanfolyam során a hallgatók megismerkednek az elektronikus aláírással kapcsolatos, gyakorlati rendszerekben felmerülő problémákkal, különösen az aláírást nagy tömegben létrehozó vagy befogadó szerverek kérdéseivel. A hallgatók a képzés keretében minősített elektronikus aláírás létrehozására alkalmas tanúsítványt és intelligens kártyát kapnak.
Az ősszel kezdődő tanfolyamra szeptember 11-ig lehet jelentkezni, feltétele főiskolai vagy egyetemi végzettség, azonban középfokú végzettséggel rendelkező, valamely kapcsolódó szakterületen jelentős tapasztalattal bíró jelentkező egyedi elbírálás alapján vehet részt a képzésen.
Kapcsolódó cikkek
- A digitális táblák beszerzése még az idén befejeződhet
- Sun specializációk és oktatási anyagok az Oracle PartnerNetwork-ben
- Legbiztosabb a még nem is létező szakma
- Egységes digitális tananyag informatikus hallgatóknak
- Magyarországi győztes az INFOPROG 2010 versenyen
- Multifunkciós egyetemi kártya lesz Debrecenben
- Megújult formában, új tartalommal jelentketik a Mindentudás Egyeteme
- Szuperszámítógépet kap három hazai egyetem
- NIIF Networkshop konferenciák
- Ethical Hacking konferencia: A digitális tojásvadászattól a netes vakrepülésig
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.