Hivatalos Novell oktatási partner lett a NetAcademia
Novell Gold Training Partner lett a NetAcademia, melynek köszönhetően tovább szélesedett az oktatóközpont képzési kínálata. Az újonnan induló tanfolyamok a Novell SUSE Linux termékeire épülnek, és széles körben használható tudást biztosítanak a rendszermérnökök és rendszeradminisztrátorok számára.
A SUSE Linux egy nemzetközileg elismert, nagy múltú disztribúció, mely a Novell termékportfóliójában is előkelő helyet foglal el. Rendkívül széles körben használható: a vállalati rendszerek irányításától kezdve az adattárházakon át a virtualizációs megoldásokat is támogatja. Saját fejlesztései mellett a Novell a legnagyobb független szoftvergyártókkal is együttműködik, ezzel biztosítva, hogy a legelterjedtebb vállalati szoftverek és rendszerek kiváló teljesítményt nyújtsanak a SUSE Linux platformon. "A Novell Gold Training Partner státusz megszerzésével újabb lépést tettünk annak irányába, hogy ügyfeleink teljes informatikai infrastruktúrájának hatékony üzemletetéséhez megfelelő oktatási hátteret biztosítsunk" - mondta Fóti Marcell, a NetAcademia Oktatóközpont ügyvezetője.
"A Novell Magyarország örömmel köszönti a NetAcademia Oktatóközpontot a Novell Gold Training Partnerei körében, hiszen csatlakozásuk újabb lehetőséget teremt a hazai szakemberek számára a Novell által kínált világszinten is versenyképes tudás megszerzéséhez"- mondta Szittya Tamás, a Novell Magyarország ügyvezető igazgatója.
Néhány éve a NetAcademia stratégiai célként határozta meg, hogy a Microsoft-os képzései mellett más platformokon is erősíti kompetenciáját. Ennek eredményeként 2008-ban hazánkban elsőként szerzett Linux Professional Institute minősítést, valamint ugyanabban az évben a világon elsőként etikus hekker minősítést kiadó EC-Council kizárólagos hazai képviselője lett.
A Novell Gold Training Partner-cím és a kapcsolódó Novell Suse Linux minősítés megszerzésével a NetAcademia tovább bővíti Linuxra épülő tanfolyamai körét, melyeknek elvégzése során a résztvevők felkészülhetnek a Certified Linux Professional és a Certified Linux Engineer tanúsítványok megszerzésére.
Kapcsolódó cikkek
- A digitális táblák beszerzése még az idén befejeződhet
- Sun specializációk és oktatási anyagok az Oracle PartnerNetwork-ben
- Legbiztosabb a még nem is létező szakma
- Ethical Hacking konferencia: A digitális tojásvadászattól a netes vakrepülésig
- Új tanfolyam a számítógépes csalások felderítésére
- Piacvezető lett a NetAcademia
- NATO-beszállító lett a NetAcademia
- Biztonságcentrikus gondolkodás az informatikában
- Könyvtárat alapít az IT Factory a Microsoft támogatásával
- Nemzetközi elismerés a hazai IT-biztonsági oktatásnak
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.