Google Chrome Native Client: online élmény a CPU erejével
A legtöbb böngésző JavaScript, vagy esetleg Flash-alapú programokat futtat, amelyek általában lassúbbak, mint a PC-re telepített alkalmazások. A Native Client (NaCl) azonban lehetővé teszi a programozóknak, hogy közvetlenül kihasználhassák az x86-os CPU (azaz a legtöbb Intel és AMD termék) erőforrásait. Így a Chrome alatt futó alkalmazások jelentősen gyorsabbak lehetnek a jövőben, mint a rivális böngészőkön futó programok. Mindez a Google számára is előnyt jelenthet, mivel a társaság webes programjai, mint például a Google Docs irodai programcsomag, jobb eséllyel mérkőzhetnek a gépre telepített hasonló konkurens szoftverekkel.
A Native Client mellett a Google más erőfeszítéseket is tesz annak érdekében, hogy a webes alkalmazások (köztük a sajátjai) minél jobban megközelítsék a gépre telepített szoftverek nyújtotta teljesítményt. Ilyen például az egyelőre csak plug-in formájában létező O3D, amely a hardveralapú 3D grafikát viszi be az online szoftverek világába. A Mozillának is van hasonló kísérleti megoldása a Firefox-hoz, WebGL néven.
Kapcsolódó cikkek
- A krumplinál is gyorsabb a Chrome
- Levágja a http-t az új Chrome
- A Chrome-ba integrálják a Flasht
- A Chrome is megtanul magyarul
- Business-verzió is lesz a Chrome OS-ből
- Automatikus webfordítás a Google Chrome-on
- Google táblagépek Chrome platformon?
- Saját médialejátszója lesz a Chrome OS-nek
- A Chrome megelőzte a Safarit és már a harmadik helyen áll
- Google Chrome böngésző végre Mac-re és Linux-ra is
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
A Samsung új szintre emeli okostévéinek biztonságát
A Samsung saját fejlesztésű kriptográfiai modulja, a Samsung CryptoCore* megszerezte a Nemzeti Szabványügyi és Technológiai Intézet (NIST) rangos FIPS 140-3 tanúsítványát**. A titkosítási minősítés a vállalat azon elhivatottságát támasztja alá, hogy okostelevízióin is kiemelkedő biztonsági és adatvédelmi megoldásokat nyújtson a felhasználóknak.
Az otthoni rehabilitációt segíti a Széchenyi-egyetem mesterséges intelligenciával működő fejlesztése
A győri Széchenyi István Egyetemen jelenleg is több egészségtechnológiai fejlesztés zajlik. Az egyik közülük lehetővé teszi, hogy a betegek a saját otthonukban végezhessék el a rehabilitációjukhoz szükséges fizikai gyakorlatokat. A mesterséges intelligencián alapuló szoftver nemcsak kiértékeli a mozgássor pontosságát, de képes arra is, hogy a kezelőorvosnak erről teljes körű jelentést küldjön.
Kiemelkedő kiberbiztonsági minősítést kapott a Schneider Electric megoldása
A világ első adatközponti infrastruktúra menedzsment (DCIM) hálózati kártyája lett a Schneider Electric EcoStruxure IT Network Management Card 3 megoldása, amely megkapta a Nemzetközi Elektrotechnikai Bizottság (IEC) IEC 62443-4-2 Security Level 2 (SL2) minősítését. Az új minősítés szigorúbb követelményeket takar és kiberbiztonsági szempontból nagyobb ellenállóképességet jelent, mint a tavaly elnyert SL1.
Szélesebb, merészebb, gazdagabb az új AGON PRO gaming monitor
Az AGON by AOC – a világ egyik vezető gaming monitor* és IT-kiegészítő márkája – büszkén jelenti be az AGON PRO AG346UCD, egy élvonalbeli 34 hüvelykes (86,4 cm) ívelt gaming monitor bevezetését. A gaming rajongóknak szánt AGON PRO felső kategóriás termékcsaládjának W-OLED és QD-OLED sorozatát ez az új modell QD-OLED panellel, 175 Hz képfrissítési sebességgel és UWQHD (3440x1440) felbontással egészíti ki. Az AG346UCD új mércét állít fel a magával ragadó játékélmény terén, különösen a széles, kiterjedt RPG vagy a történet-vezérelt játékok, valamint a szimulátoros autóversenyek, repülésszimulátorok és akciódús műfajok esetében.