A rossz eredmény miatt átszervezi működését a Nokia
A társaság november 1-jétől külön okostelefonos és egyszerű mobiltelefonos részlegeket állít fel az eddigi összevont készülékágazat helyett. Emellett, némileg szokatlan módon, Rick Simonsont, a jelenlegi pénzügyi igazgatót nevezik ki a szerényebb, S30 és S40 mobilokkal foglalkozó csoport élére. A piacvezető mobiltelefon-gyártó a vártnál lanyhább eladások miatt a napokban 559 millió euró veszteségről volt kénytelen beszámolni a harmadik negyedévre, szemben az egy évvel ezelőtti 1,09 milliárdos profittal.
Az általános recesszió közepette a Nokia egyik fő problémája az, hogy a cég legtöbb nyereséggel kecsegtető és elvben legfényesebb jövőre hivatott okostelefonos ágazata jelentős piacvesztést szenvedett el a versenytársakkal, így például az Apple iPhone és a RIM Blackberry termékeivel szemben. A jövőre nézve további fenyegetést jelentenek számára az általában olcsó, ugyanakkor újszerű felhasználói élményt kínáló Android okostelefonok is: ilyet ugyan maga a Nokia is tervez forgalmazni, fő termékcsoportjának azonban mégiscsak a Symbian platformra épülő telefonok számítanak. Ezekkel azonban az a gond, hogy egyelőre csak mutatóban vannak köztük érintőképernyős modellek, ráadásul a rajtuk futó S60 platform már több éves, az új, nyílt forráskódú Symbian rendszer viszont még csak kísérleti jelleggel fut néhány okostelefonon.
Kapcsolódó cikkek
- Ismét perbe hívja a Nokia az Apple-t
- Nőtt a Nokia profitja
- Mobilböngésző céget vesz a Nokia
- Erős profitnövekedés a Nokiánál a negyedik negyedben
- A Nokia 40 százalékos piaci részesedésre tör
- Romló eredmény kilátásai miatt rontott a Nokia adósbesorolásán a Fitch
- A Nokia bezárja több márkaboltját
- A kutatás-fejlesztésen is spórol a Nokia
- A Nokia megvenné a Palm-ot?
- 5000 főt bocsát el a Nokia Siemens Networks
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.