Tároló- és információkezelés új korszaka: EMC FAST
Az EMC ma ismertette teljesen automatizált többszintű tárolási (FAST) elképzelését és bejelentette az e technológiára épülő első termékeit is. A már kapható új technológiával automatizálható az adatok mozgatása a tárolórendszeren belül, többórányi vagy akár többnapnyi ismétlődő, manuális tárolóadminisztrációs feladatot kiváltva. Ennek eredményeképpen magasabb szolgáltatásszintek biztosíthatók, miközben az EMC szerint legalább 20 százalékkal csökkenthető a tárolóeszközök beszerzési és 40 százalékkal az üzemeltetési költsége.
Az EMC FAST technológiája lesz a cég összes tárolási hatékonyságnövelési és automatizálási szolgáltatásának alapja, ami lehetőséget teremt az információk hatékonyabb kezelésére, kisebb helyen, energiatakarékosabban, kevesebb hűtéssel, ráadásul alacsonyabb tárolási tőkeráfordítással és üzemeltetési költséggel. Gondoskodik róla, hogy a megfelelő információ a megfelelő helyen legyen a megfelelő időpontban, ugyanakkor úgy van optimalizálva, hogy a legnagyobb teljesítményt és a legalacsonyabb költségeket kínálja. Egyesíti az alkalmazások teljesítményét az aktív adatok esetében akár 800 százalékkal növelő nagyvállalati flash-meghajtók előnyeit a nagykapacitású SATA-merevlemez-meghajtók költségtakarékosságával – ezekkel az inaktív adatok esetében megabájtonként akár 80 százalékos költségcsökkentés is elérhető.
Az információk folyamatos bővülése és a terjedőben lévő virtuális adatközpontok és egyéni feldolgozásifelhő-rendszerek támasztotta követelmények miatt az IT-szervezeteknek új eszközökre van szükségük azokhoz az automatizálási és egyszerűsítési szolgáltatásokhoz, amelyekkel az informatikát szolgáltatásként kínálhatják. Az EMC FAST technológiája fordulópontot jelent a tárolóiparban és átformálja azt, ahogyan az IT-szervezetek az információs infrastruktúrákat felépítik és használják. Az EMC FAST-jövőképe olyan szolgáltatásokat egyesít, mint a logikai egységszámoknál finomabb felosztású szintekre bontás (sub-LUN tiering), az igény szerinti kapacitáskiosztás, a blokk- és fájlszintű adatduplikáció-mentesítés, az adattömörítés, a lemezlelassítás, a beépített archiválás, valamint az egyéni és nyilvános feldolgozásifelhő-egyesítés – és ezzel kiemelkedő színvonalú automatizálást, felügyeletet és költségmegtakarítási lehetőségeket kínál.
Az EMC FAST technológia első fázisa máris elérhető az új és meglévő EMC symmetrix V-Max és EMC CLARiiOn CX4 hálózati tárolórendszerekben és az EMC Celerra NS egyesített tárolórendszerekben. A FAST legfontosabb jellemzői:
- Többszintű tárolási irányelvek kényelmes létrehozása és alkalmazása az adatok felügyeletének, elhelyezésének és mozgatásának észrevehetetlen automatizálásához a tárolórendszeren belül, az üzleti igények alapján.
- Kifinomult, beépített szoftver az adatok értékében és elérési mintáiban bekövetkezett változások figyelésére, elemzésére és az ezekre adott reakciókra a tárolási erőforrások önoptimalizálását támogatva, hogy az alkalmazások kihasználhassák a nagyvállalati flash-meghajtók kiemelkedően magas teljesítményét és maximalizálhassák a SATA-meghajtók költségeit, hatékonyabbá tegyék a helykihasználást.
- Rugalmas és teherbíró irányelvek, amelyekkel a felhasználók automatikusan vagy adminisztrátori jóváhagyással adhatnak meg a szolgáltatásszint-követelményeket támogató többszintű tárolási szabályokat.
- Innovatív rendszerszolgáltatások, amelyek lehetőséget adnak az integrációra a belső feldolgozásifelhő-rendszerekkel és a külső felhőfelhőszolgáltatókkal a fájl alapú és a strukturálatlan adatok elhelyezésének és mozgatásának zökkenőmentes egyesítésére.
- Fejlett felügyeleti szolgáltatások az alkalmazások teljeskörű felderítésére és a jelentések elkészítésére a tárolás szintekre bontásához, a tárolási erőforrások topológiájának és attribútumainak kényelmes áttekintéséhez, a kapacitáskiosztás és az üres helyek figyelemmel kíséréséhez, a valós idejű és történeti teljesítményeredmények megnézéséhez a használat szerint fizetendő és a visszaterheléses üzemeltetési modellek érdekében. Az EMC FAST technológia további részének tömeges megjelenése 2010 elején várható.
Az EMC szerint jelenleg a vállalat a világon az egyetlen, amelyik ezt a technológiát a csúcskategóriás, a középkategóriás és az egyesített platformokon is nyújtani tudja.
Kapcsolódó cikkek
- Május 18: IDC roadshow Budapesten
- EMC-VMware-Intel: átfogó megoldások feldolgozásifelhő-környezetekhez
- USB meghajtók, SD kártyák: már nem csak a kapacitás számít
- Pillekönnyű adattároló pendrive helyett
- Bővíti biztonsági konzultációs szolgáltatásait az EMC
- Villámgyors tároló ipari szintű titkosítással
- LG multimédiás lejátszó és háttértár
- Második generációs Kingston SSD-meghajtók
- Rendszer a káoszban: Új Novell fájlkezelő programcsomag
- Még rugalmasabb adattárolás: Fujitsu Eternus DX90
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.