Tároló- és információkezelés új korszaka: EMC FAST
Az EMC ma ismertette teljesen automatizált többszintű tárolási (FAST) elképzelését és bejelentette az e technológiára épülő első termékeit is. A már kapható új technológiával automatizálható az adatok mozgatása a tárolórendszeren belül, többórányi vagy akár többnapnyi ismétlődő, manuális tárolóadminisztrációs feladatot kiváltva. Ennek eredményeképpen magasabb szolgáltatásszintek biztosíthatók, miközben az EMC szerint legalább 20 százalékkal csökkenthető a tárolóeszközök beszerzési és 40 százalékkal az üzemeltetési költsége.
Az EMC FAST technológiája lesz a cég összes tárolási hatékonyságnövelési és automatizálási szolgáltatásának alapja, ami lehetőséget teremt az információk hatékonyabb kezelésére, kisebb helyen, energiatakarékosabban, kevesebb hűtéssel, ráadásul alacsonyabb tárolási tőkeráfordítással és üzemeltetési költséggel. Gondoskodik róla, hogy a megfelelő információ a megfelelő helyen legyen a megfelelő időpontban, ugyanakkor úgy van optimalizálva, hogy a legnagyobb teljesítményt és a legalacsonyabb költségeket kínálja. Egyesíti az alkalmazások teljesítményét az aktív adatok esetében akár 800 százalékkal növelő nagyvállalati flash-meghajtók előnyeit a nagykapacitású SATA-merevlemez-meghajtók költségtakarékosságával – ezekkel az inaktív adatok esetében megabájtonként akár 80 százalékos költségcsökkentés is elérhető.
Az információk folyamatos bővülése és a terjedőben lévő virtuális adatközpontok és egyéni feldolgozásifelhő-rendszerek támasztotta követelmények miatt az IT-szervezeteknek új eszközökre van szükségük azokhoz az automatizálási és egyszerűsítési szolgáltatásokhoz, amelyekkel az informatikát szolgáltatásként kínálhatják. Az EMC FAST technológiája fordulópontot jelent a tárolóiparban és átformálja azt, ahogyan az IT-szervezetek az információs infrastruktúrákat felépítik és használják. Az EMC FAST-jövőképe olyan szolgáltatásokat egyesít, mint a logikai egységszámoknál finomabb felosztású szintekre bontás (sub-LUN tiering), az igény szerinti kapacitáskiosztás, a blokk- és fájlszintű adatduplikáció-mentesítés, az adattömörítés, a lemezlelassítás, a beépített archiválás, valamint az egyéni és nyilvános feldolgozásifelhő-egyesítés – és ezzel kiemelkedő színvonalú automatizálást, felügyeletet és költségmegtakarítási lehetőségeket kínál.
Az EMC FAST technológia első fázisa máris elérhető az új és meglévő EMC symmetrix V-Max és EMC CLARiiOn CX4 hálózati tárolórendszerekben és az EMC Celerra NS egyesített tárolórendszerekben. A FAST legfontosabb jellemzői:
- Többszintű tárolási irányelvek kényelmes létrehozása és alkalmazása az adatok felügyeletének, elhelyezésének és mozgatásának észrevehetetlen automatizálásához a tárolórendszeren belül, az üzleti igények alapján.
- Kifinomult, beépített szoftver az adatok értékében és elérési mintáiban bekövetkezett változások figyelésére, elemzésére és az ezekre adott reakciókra a tárolási erőforrások önoptimalizálását támogatva, hogy az alkalmazások kihasználhassák a nagyvállalati flash-meghajtók kiemelkedően magas teljesítményét és maximalizálhassák a SATA-meghajtók költségeit, hatékonyabbá tegyék a helykihasználást.
- Rugalmas és teherbíró irányelvek, amelyekkel a felhasználók automatikusan vagy adminisztrátori jóváhagyással adhatnak meg a szolgáltatásszint-követelményeket támogató többszintű tárolási szabályokat.
- Innovatív rendszerszolgáltatások, amelyek lehetőséget adnak az integrációra a belső feldolgozásifelhő-rendszerekkel és a külső felhőfelhőszolgáltatókkal a fájl alapú és a strukturálatlan adatok elhelyezésének és mozgatásának zökkenőmentes egyesítésére.
- Fejlett felügyeleti szolgáltatások az alkalmazások teljeskörű felderítésére és a jelentések elkészítésére a tárolás szintekre bontásához, a tárolási erőforrások topológiájának és attribútumainak kényelmes áttekintéséhez, a kapacitáskiosztás és az üres helyek figyelemmel kíséréséhez, a valós idejű és történeti teljesítményeredmények megnézéséhez a használat szerint fizetendő és a visszaterheléses üzemeltetési modellek érdekében. Az EMC FAST technológia további részének tömeges megjelenése 2010 elején várható.
Az EMC szerint jelenleg a vállalat a világon az egyetlen, amelyik ezt a technológiát a csúcskategóriás, a középkategóriás és az egyesített platformokon is nyújtani tudja.
Kapcsolódó cikkek
- Május 18: IDC roadshow Budapesten
- EMC-VMware-Intel: átfogó megoldások feldolgozásifelhő-környezetekhez
- USB meghajtók, SD kártyák: már nem csak a kapacitás számít
- Pillekönnyű adattároló pendrive helyett
- Bővíti biztonsági konzultációs szolgáltatásait az EMC
- Villámgyors tároló ipari szintű titkosítással
- LG multimédiás lejátszó és háttértár
- Második generációs Kingston SSD-meghajtók
- Rendszer a káoszban: Új Novell fájlkezelő programcsomag
- Még rugalmasabb adattárolás: Fujitsu Eternus DX90
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.