Elektronikai oktatólabor Debrecenben
Négy intézmény összefogásával közös használatú, világszínvonalú elektronikai ismeretek elsajátítására alkalmas oktatólaboratóriumot hoztak létre Debrecenben; az együttműködésről szóló megállapodást szerdán írták alá a National Instruments, a Brassai Sámuel Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola, a Debreceni Egyetem Műszaki Kara, valamint a Gazdaságvezérelt Képzési és Fejlesztési Klaszter képviselői.
Az oktatólabor a térségben jelentős mértékben segítheti a kiemelkedő tudással felvértezett elektronikai, elektrotechnikai, mechatronikai közép- és felsőfokú szakemberek számának növekedését - hangzott el az aláírást követő sajtótájékoztatón.
Fábián István, a Debreceni Egyetem Tudományegyetemi Karok (DETEK) elnöke kiemelte: minderre azért van igény, mivel magas hozzáadott értéket képviselő terméket, szolgáltatást csak magasan kvalifikált, a versenyszféra igényei szerint képzett munkaerő képes megvalósítani.
Ábrahám László, a National Instruments Hungary Kft. ügyvezető igazgatója elmondta, hogy cégük ötmillió forinttal támogatta az oktatólabor kialakítását, amelyet NI ELVIS munkaállomásokkal szerelték fel.
A saját fejlesztésű termékcsomag - a piacon egyedülálló módon - kifejezetten a fizika és a műszaki tárgyak gyakorlati oktatására tervezett, számítógép alapú tervező és prototípus készítő munkaállomás. Az NI ELVIS egyszerű elektronikus áramkörök hatékony és látványos tesztelését teszi lehetővé. Különösen kényelmessé teszi azokat a teszteket, amelyekhez egy időben több típusú műszer alkalmazása szükséges - ismertette a részleteket az igazgató.
Az NI Hungary Kft. a berendezéseken túl oktatási segédanyagokkal is támogatja a programot, amelyet a közreműködő intézmények beépítenek a tanulók képzési rendszerébe - fűzte hozzá.
A berendezések a Brassai Sámuel Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola tulajdonába kerülnek, de az új labornak az egyetem műszaki kara ad otthont. A Debreceni Egyetem és a Brassai a labort megosztva, közösen használja, igény esetén a felnőttképzési programok lebonyolítására is lehetőséget teremtenek - hangzott el a tájékoztatón.
Kapcsolódó cikkek
- Egyetem és informatikai cég együttműködése Debrecenben
- Díjat nyert a KÜRT H2O programja
- Informatikai fejlesztések tatabányai iskolákban
- Tudományos pályázatot hirdetett a Google tinik számára
- Kecskemét minden oktatási intézményében van már digitális tábla
- Viharsarki iskola-számítógépek pályázatból
- VIDEOTORIUM néven oktatási-tudományos videomegosztó portál indult
- Diploma kell, a jegyek nem számítanak elhelyezkedéskor
- Szakmák Európa-bajnoksága - magyar siker
- Informatikai kutatóközpont létesült a Pannon Egyetemen
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.