Elektronikai oktatólabor Debrecenben
Négy intézmény összefogásával közös használatú, világszínvonalú elektronikai ismeretek elsajátítására alkalmas oktatólaboratóriumot hoztak létre Debrecenben; az együttműködésről szóló megállapodást szerdán írták alá a National Instruments, a Brassai Sámuel Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola, a Debreceni Egyetem Műszaki Kara, valamint a Gazdaságvezérelt Képzési és Fejlesztési Klaszter képviselői.
Az oktatólabor a térségben jelentős mértékben segítheti a kiemelkedő tudással felvértezett elektronikai, elektrotechnikai, mechatronikai közép- és felsőfokú szakemberek számának növekedését - hangzott el az aláírást követő sajtótájékoztatón.
Fábián István, a Debreceni Egyetem Tudományegyetemi Karok (DETEK) elnöke kiemelte: minderre azért van igény, mivel magas hozzáadott értéket képviselő terméket, szolgáltatást csak magasan kvalifikált, a versenyszféra igényei szerint képzett munkaerő képes megvalósítani.
Ábrahám László, a National Instruments Hungary Kft. ügyvezető igazgatója elmondta, hogy cégük ötmillió forinttal támogatta az oktatólabor kialakítását, amelyet NI ELVIS munkaállomásokkal szerelték fel.
A saját fejlesztésű termékcsomag - a piacon egyedülálló módon - kifejezetten a fizika és a műszaki tárgyak gyakorlati oktatására tervezett, számítógép alapú tervező és prototípus készítő munkaállomás. Az NI ELVIS egyszerű elektronikus áramkörök hatékony és látványos tesztelését teszi lehetővé. Különösen kényelmessé teszi azokat a teszteket, amelyekhez egy időben több típusú műszer alkalmazása szükséges - ismertette a részleteket az igazgató.
Az NI Hungary Kft. a berendezéseken túl oktatási segédanyagokkal is támogatja a programot, amelyet a közreműködő intézmények beépítenek a tanulók képzési rendszerébe - fűzte hozzá.
A berendezések a Brassai Sámuel Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola tulajdonába kerülnek, de az új labornak az egyetem műszaki kara ad otthont. A Debreceni Egyetem és a Brassai a labort megosztva, közösen használja, igény esetén a felnőttképzési programok lebonyolítására is lehetőséget teremtenek - hangzott el a tájékoztatón.
Kapcsolódó cikkek
- Egyetem és informatikai cég együttműködése Debrecenben
- Díjat nyert a KÜRT H2O programja
- Informatikai fejlesztések tatabányai iskolákban
- Tudományos pályázatot hirdetett a Google tinik számára
- Kecskemét minden oktatási intézményében van már digitális tábla
- Viharsarki iskola-számítógépek pályázatból
- VIDEOTORIUM néven oktatási-tudományos videomegosztó portál indult
- Diploma kell, a jegyek nem számítanak elhelyezkedéskor
- Szakmák Európa-bajnoksága - magyar siker
- Informatikai kutatóközpont létesült a Pannon Egyetemen
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.