Elektronikai oktatólabor Debrecenben
Négy intézmény összefogásával közös használatú, világszínvonalú elektronikai ismeretek elsajátítására alkalmas oktatólaboratóriumot hoztak létre Debrecenben; az együttműködésről szóló megállapodást szerdán írták alá a National Instruments, a Brassai Sámuel Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola, a Debreceni Egyetem Műszaki Kara, valamint a Gazdaságvezérelt Képzési és Fejlesztési Klaszter képviselői.
Az oktatólabor a térségben jelentős mértékben segítheti a kiemelkedő tudással felvértezett elektronikai, elektrotechnikai, mechatronikai közép- és felsőfokú szakemberek számának növekedését - hangzott el az aláírást követő sajtótájékoztatón.
Fábián István, a Debreceni Egyetem Tudományegyetemi Karok (DETEK) elnöke kiemelte: minderre azért van igény, mivel magas hozzáadott értéket képviselő terméket, szolgáltatást csak magasan kvalifikált, a versenyszféra igényei szerint képzett munkaerő képes megvalósítani.
Ábrahám László, a National Instruments Hungary Kft. ügyvezető igazgatója elmondta, hogy cégük ötmillió forinttal támogatta az oktatólabor kialakítását, amelyet NI ELVIS munkaállomásokkal szerelték fel.
A saját fejlesztésű termékcsomag - a piacon egyedülálló módon - kifejezetten a fizika és a műszaki tárgyak gyakorlati oktatására tervezett, számítógép alapú tervező és prototípus készítő munkaállomás. Az NI ELVIS egyszerű elektronikus áramkörök hatékony és látványos tesztelését teszi lehetővé. Különösen kényelmessé teszi azokat a teszteket, amelyekhez egy időben több típusú műszer alkalmazása szükséges - ismertette a részleteket az igazgató.
Az NI Hungary Kft. a berendezéseken túl oktatási segédanyagokkal is támogatja a programot, amelyet a közreműködő intézmények beépítenek a tanulók képzési rendszerébe - fűzte hozzá.
A berendezések a Brassai Sámuel Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola tulajdonába kerülnek, de az új labornak az egyetem műszaki kara ad otthont. A Debreceni Egyetem és a Brassai a labort megosztva, közösen használja, igény esetén a felnőttképzési programok lebonyolítására is lehetőséget teremtenek - hangzott el a tájékoztatón.
Kapcsolódó cikkek
- Egyetem és informatikai cég együttműködése Debrecenben
- Díjat nyert a KÜRT H2O programja
- Informatikai fejlesztések tatabányai iskolákban
- Tudományos pályázatot hirdetett a Google tinik számára
- Kecskemét minden oktatási intézményében van már digitális tábla
- Viharsarki iskola-számítógépek pályázatból
- VIDEOTORIUM néven oktatási-tudományos videomegosztó portál indult
- Diploma kell, a jegyek nem számítanak elhelyezkedéskor
- Szakmák Európa-bajnoksága - magyar siker
- Informatikai kutatóközpont létesült a Pannon Egyetemen
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Szerződéses vállalások megsértése miatt bírságolt a Médiatanács
A román társhatósághoz fordult a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) egy, a Mozi+ csatornán közvetített akciófilm korhatár-besorolásával kapcsolatban, mert a médiaszolgáltató által választott korhatári kategória és sugárzási időpont nem felelt meg a magyar követelményeknek. A Médiatanács október 29-i ülésén szerződéses vállalások megsértése miatt bírságolt, emellett állampolgári bejelentések nyomán vizsgált meg több műsorszámot.