Újabb virtualizációs megoldásokat fejlesztett a T-Systems
Bár az IDC piackutató felmérése szerint ma még csupán a magyar vállalatok 10 százaléka használ virtualizációs megoldásokat, abban minden hazai piaci szereplő egyetért, hogy két éven belül robbanásszerű fognak elterjedni idehaza is a hosztolt és a bérelhető informatikai szolgáltatások.
A gazdasági válság okozta megrázkódtatásokból nehezen áll fel világszerte az IT szektor, azonban azt a piaci szereplők többsége időben felismerte, hogy az egyetlen kiutat ebből a helyzetből a fejlesztések garantálják. Az innovációk egyik jelentős fókuszát a hoszting - és a szoftverszolgáltatások jelentik világszerte, így Magyarországon is, miután a költségek csökkentése és a hatékonyság fokozása lett a legfőbb szempont 2009-ben a vállalati infokommunikációban. Az ingyenesen elérhető szoftver elérhetőségeken túl, illetve a nagy IT szolgáltatók alkalmazásai mellett a távközlési szolgáltatók is megjelentek a saját megoldásaikkal a hazai piacon. A Magyar Telekom Vállalati Szolgáltatások Üzletága, a T-Systems 2009-ben második felében vezette be a Virtualoso termék családját, amelyen belül virtuális szervert , telekonferencia szolgáltatást, csoportmunka és levelező rendszert, mobil e-mail szolgáltatást is igényelhettek a vállalkozások beruházás nélkül, havidíjas rendszerben.
A Virtualoso csomag idén három új, igénybe vehető alkalmazással is bővült. A Virtualoso SMS a széles ügyfélkörrel, sok törzsvásárlóval, vendéggel, illetve nagy dolgozói létszámmal rendelkező vállalatoknak, intézményeknek biztosít nagyszámú, célzott SMS egyidejű küldésére és fogadására alkalmas, egyszerűen kezelhető webes felületet. A Virtualoso BackUp a vállalati adatbiztonságához járul hozzá, azzal, hogy biztonságos adatparkban archiválja a céges szerverek, és PC-k kritikus adatait. A Virtualoso VoiceCenter a hívásmenedzselési feladatok praktikus kezelésében ad háttértámogatást a vállaltoknak. A vállalati igények szerint testre szabható, webes felületű rendszer minden bejövő hívását fogad és a telefonálót a témában illetékes kollégához irányítja, sőt akár tájékoztatást is ad termékekről, szolgáltatásokról.
Kapcsolódó cikkek
- Új, önkiszolgáó vállalati portál
- T-Systems TóPARK outsourcing együttműködés
- GVH-engedély a T-Systems-nek az ISH Informatika felvásárlására
- ITware: teljes körű vállalati e-szolgáltatások
- IT-szolgáltató központot adtak át Debrecenben
- Szervertermet nyitott Győrben a Magyar Telekom
- Havidíjas informatikai csomag kkv-knak
- T-Systems - nehéz időszak vár az infokommunikációs szektorra
- Magyar Telekom: Erős teljesítmény, pozitív eredmények
- Készenléti Tetra: tudatosítás a Tölösiben
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.