Oroszország 600 millió dollárt fektet a Sistema Shyam Teleservices indiai távközlési vállalatba
Oroszország Vlagyimir Putyin miniszterelnök rendelkezésére 600 millió dollárt fektet az indiai Sistema Shyam Teleservices (SSTL) távközlési vállalatba, amelynek többségi tulajdonosa az orosz Sistema AFK (Szisztema pénzügyi befektetési részvénytársaság).
Az utasítás szeptember 2-án kelt, és a kormány honlapján tették közzé. Eszerint a kormányfő megbízta a vagyonügynökséget, hogy legfeljebb 49,31 rúpiás árfolyamon vásároljon részvényeket, és legkésőbb 2010. december 31-ig bonyolítsa le az üzletet.
A részvénykibocsátásban részt vesz az SSTL indiai tulajdonosa, a Shyam Group is, amely tulajdonrészének arányában vásárol részvényeket, de 10 rúpiás névértéken.
Az ügylet nyomán a Sistema AFK tulajdonrésze az indiai cégben az eddigi 73,7 százalékról 5 százalékra csökken.
A beruházásra fordítandó összeg szerepelt a pótköltségvetésben, jóváhagyta az állami duma és az államfő. A 600 millió dollárt azonban nem a költségvetésből fedezik, hanem India Oroszországgal szembeni adósságainak törlesztéséből, amely kizárólag rúpiában
használható fel.
A Sistema AFK 2007. szeptemberében vásárolta meg a Shyam részvényeinek 10 százalékát, majd részét 2008-ban előbb 51, majd 73,7 százalékra emelte. Előzőleg, szintén 2008-ban az indiai hatóságok az ország egész területére szóló távközlési koncessziót adtak a szolgáltatónak. Jelenleg az SSTL a 22 indiai távközlési körzetből 12-ben működik, mintegy hatmillió ügyfele van, s ezzel az indiai piac 1 százalékát mondhatja a magáénak.
A Sistema AFK befektetésekkel rendelkezik egyebek között a távközlésben, a sajtóban, a filmgyártásban, a fejlett technológiák és az innovációs tevékenység területén, a kőolaj- és olajfeldolgozó iparban, a fogyasztói piacon az ingatlan- és a bankszektorban, az idegenforgalomban és egy magán nyugdíjbiztosítóban.
Kapcsolódó cikkek
- Az OTP 800 millióval csökkentette telekommunikációs költségét
- Európának dinamikus spektrumpolitikára van szüksége
- Rendkívül kedvező vezetékes telefonajánlat a T-Home-tól
- A Skype megvásárolja a Qik szoftverfejlesztőt
- Szerbia 1,4 milliárd eurót vár a Telekom Srbija 51 százalékáért
- Tudatos távközlési szolgáltatás vásárlásra biztat az NMHH
- EU-elnökség - Kiemelt terület lesz a távközlés
- Csendes-óceánba zuhantak az orosz távközlési műholdak
- Most kiderül, érdemes-e hűségesnek maradni!
- Napelemes tabletet tesztelnek Indiában
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.