Újabb céget vásárol fel a Hewlett-Packard
Az óriásvállalat nagyjából másfél milliárd dollárért szerzi meg a szakmán kívül szinte ismeretlen társaságot, részvényenként 43,50 dollárt fizet, ami 24 százalékos felár a papír pénteki záró értékéhez képest, és 54 százalékkal több a felvásárlásról szóló első hírek megjelenése előtti állapothoz képest.
A HP alig egy hónapon belül már a második milliárdos felvásárlást jelenti be, augusztusban a 3Par nevű adattároló-specialista vállalat megszerzéséért versengett, és 2,35 milliárd dolláros ajánlatával végül a versenytárs Dell fölé kerekedett.
A kaliforniai ArcSight a vállalati szférának kínál biztonsági szoftvereket. Üzleti évének júliussal véget ért első negyedévében várakozáson felül teljesített, bevétele 48,1 millió dollár, nyeresége 3 millió dollár volt. Az utóbbi időben több nagy informatikai céggel kapcsolatba hozták, beszámolók szerint az Oracle és az IBM is foglalkozott a felvásárlás gondolatával.
A HP fő tevékenysége személyi számítógépek, nyomtatók és egyéb informatikai eszközök gyártása. A fő üzletágakon kívüli terjeszkedés stratégiája Mark Hurd előző vezérigazgatóhoz kötődik, aki augusztusban távozni kényszerült a cégtől egy női alvállalkozóval fenntartott kapcsolata körül kirobbant botrány miatt.
Kapcsolódó cikkek
- Első HP 27 hüvelykes minden egyben munkaállomás
- HP ENVY 14 Spectre Ultrabook törésálló üvegházban
- HP-bejelentések a CES előtt
- Biztonsági intelligencia megoldások a szabályszegések megfékezésére
- Új irányzatok és nyomtatócsaládok a HP-tól
- Nem változtat stratégiáján a romokban lévő HP
- A HP megtartja PC divízióját
- Új HP asztali számítógép többfunkciós teljesítménnyel
- Új AMD processzoros HP notebook-ok
- Lassulhat az informatikai piac növekedése a Hewlett-Packard szerint
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.