Esély a pályakezdőknek - gyakornoki program a NEXON-nál
A pályakezdők nagy része a 22-es csapdájában vergődik: gyakorlat nélkül nem kap munkát, munka nélkül viszont nem tud gyakorlatot szerezni. „Miután befejeztem tanulmányaimat a bérügyvitel és a társadalombiztosítás területén, szerettem volna munkába állni. A cégek azonban jellemzően több éves gyakorlattal rendelkező munkaerőt keresnek, így pályakezdőként mindig elutasító választ kaptam” – magyarázza Bulyáki Gabriella, aki a gyakornoki program befejezése után a NEXON munkatársa lett.
A NEXON 2009 novemberében hirdette meg gyakornoki programját, amelyre többszörös volt a túljelentkezés. A nagyszámú pályázót előképzettség, egy bérügyviteli teszt eredménye és a szakmai hozzáállás alapján szűrték meg a NEXON szakemberei. „Mindössze 4 főre hirdettük meg a programot, mivel szerettünk volna a gyakornokok képzésére kiemelt figyelmet és sok energiát fordítani. A résztvevőket tapasztalt mentorok segítették, ugyanakkor a mindennapi munka során a NEXON több munkatársa is bekapcsolódott az oktatásba” – mondta dr. Henczi Lajos, a nexONEDU Felnőttképzési és Vizsgaközpont igazgatója.
Széles körű ismeretek
A gyakornoki program résztvevői – a beléptetéstől az OEP ellátások adminisztrálásán át a havi bevallások elkészítéséig – a bérszámfejtés teljes folyamatát megismerhették. Ezzel párhuzamosan tapasztalatot szereztek a humánügyvitelt támogató informatikai megoldások mindennapi alkalmazásában is. A program ugyanakkor a tehetségmenedzsmenthez kapcsolódó stratégiai gondolkodásmódot is jelzi, amely nem kizárólag a munkaerőpiacon keresi a potenciális munkavállalókat, hanem egy lépéssel korábban, azaz a képzőintézményekben.
„A NEXON évek óta partnerként támogatja a felsőoktatási intézményeket – például a Budapesti Gazdasági Főiskolát, illetve a Pécsi Tudományegyetemet –, hogy hallgatóik korszerű vállalati ismereteket szerezhessenek, elősegítve ezzel a munkaerő-piaci mobilitásuk és elhelyezkedési esélyeik növelését. Éppen ezért kívánjuk a gyakornoki programot is rendszeressé tenni. Bízunk abban, hogy a hasonló munkahelyteremtő vállalati erőfeszítéseket mielőbb kormányzati intézkedések, például adókedvezmények is stimulálják majd. Így lehetne megkönnyíteni, hogy a pályakezdők vagy a tartósan munkanélküliek kilépjenek a 22-es csapdájából, és a munkaadók is előszeretettel alkalmazzák őket, valamint garanciát vállaljanak legalább egy éves továbbfoglalkoztatásukra” – mondta dr. Henczi Lajos.
Kapcsolódó cikkek
- Mit jelent a 4G a humánügyvitelben?
- Dinamizálódik a humánügyviteli szoftverek terén három-milliárdosra nőtt Nexon
- Kiszervezzük vagy házon belül tartsuk a HR feladatokat?
- Összehangolt üzleti és IT funkciókra van szükség a növekedéshez
- A legnagyobb magyar munkaerő-kölcsönző a NEXON-t választotta
- Legfontosabb tudnivalók a munkaidőkerethez kapcsolódó előírásokról
- A NEXON ügyfeleinél nem probléma a nyugdíjpénztári változások számfejtése
- Az átlátható szervezet
- Új igazgatók a NEXON-nál
- A Navigator üzemeltetheti a MÁV-Start Zrt. informatikai rendszerét
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.