Elkészült a központi egészségügyi informatikai rendszer első adatbázisa
Elkészült az egészségügyi infrastruktúra korszerűsített adatbázisa, a központi egészségügyi informatikai rendszer első része - jelentette be Török Krisztina az Egészségügyi Minőségfejlesztési és Kórháztechnikai Intézet (EMKI) főigazgatója.
Sajtótájékoztatón Mayer Ákos projektigazgató elmondta: olyan ágazati integrált adatbázist akartak létrehozni, amely tartalmazza többi között az orvostechnikai műszerekre, az épületvagyonra és az informatikai eszközökre vonatkozó adatokat. A rendszer arra is alkalmas, hogy figyelmeztető e-mailt küldjön az intézményeknek, ha esedékes orvostechnikai eszközeik műszaki felülvizsgálata - emelte ki.
Az Integrált Egészségügyi Infrastrukturális Adatbázis (IEIA) zárt, online elérhető szakmai adatbázis, információt folyamatosan frissítik. Az intézményeknek hozzáférési jogosultságra van szükségük, így tölthetik fel a rendszerbe saját adataikat, másokéhoz viszont adatbiztonsági okokból nem férhetnek hozzá.
Ehhez kapcsolódóan Mayer Ákos kérdésre elmondta, hogy központilag minden adatot látnak. A nap huszonnégy órájában elérhető telefonos és online ügyfélszolgálatuk, az intézményeknek felvilágosítást tudnak adni például arról, hogy a közelben melyik kórházban van egy bizonyos orvosi eszköz. Ezzel pedig segítik a betegutak lerövidítését is. Segít továbbá a forráselosztásban, ha az ágazati vezetés az adatbázis alapján tudja, bizonyos orvosi eszközök mely intézményekben találhatók.
Az adatbázis jelenleg kétszáz intézmény adatait tartalmazza - mondta a projektigazgató. Több módon is ellenőrzik, hogy valósak-e az intézmények által szolgáltatott adatok. Idén az első ütemben tizenkét mintaintézményben ellenőriztek mintegy ötszáz eszközt. A második ütemben pedig további 159 intézményben, több mint hatezer eszközt vizsgáltak felül.
Az első egészségügyi uniós kiemelt projekt 2008. augusztus 24-én kezdődött. A projekt egészére - melynek egyik részeleme volt az ágazati adatbázis fejlesztése - mintegy 373 millió forint fordítható.
Kapcsolódó cikkek
- LUMImask: délután is ébredhetünk napfelkeltére
- Színvakoknak is színes a világ okostelefonnal
- A közösségi hálók segíthetnek a világjárványok megelőzésében
- Bőrráktól védő alkalmazás iPhone készülékekre Ausztráliában
- Allergiás reakciót válthat ki az állandó mobiltelefon-használat
- Véget ért a Canon EXPO
- Össze kell hangolni az elektromágneses ellenőrzéseket az EU-ban
- A gyógyszerezés terén be kell tartani az öt alapvető betegjogot
- Gyógyszerfigyelő portált létesít az unió
- A digitális eszközök túl kevés pihenőt hagynak az agynak
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.