SAP-érdeklődés az intelligens áramhálózatok terjedése iránt
A digitális és kommunikációs technológiák átható alkalmazása segít, hogy az Európai Unió elérje 2020-ra kitűzött célját az energiahatékonyság, az alacsonyabb szén-dioxid kibocsátás, és a nagyobb energiabiztonság terén- elemzi az SAP új tanulmánya, melyet Brüsszelben hozott nyilvánosságra a szoftvercég.
Az eseményen számos érdekelt fél -Európai Bizottság, fogyasztók, megújuló energiával foglalkozó vállalatok, IT cégek, közműszolgáltatók- vett rész, köztük Günter Oettinger, az Unió energiaügyi biztosa is. A tanulmány bemutatását követően a felek elemezték az intelligens energia hálózatok (smart grid) kialakításának lehetőségeit, akadályait, az egységes keretrendszertől az üzleti modelleken át az egyéni befektetések szükségességéig.
Az okos hálózat állásokat teremt
Az SAP tanulmánya többek között rámutat, hogy miért fontos Európa számára az energetikai hálózatok átalakítása, hol tart most az intelligens hálózatok fejlődése, valamint ajánlásokat fogalmaz meg a gyors, és további lépések érdekében. A white paper idézi az Európai Bizottság becslését, mely szerint az alacsony szén-dioxid kibocsátású energiával foglalkozó szektorok 1,4 millió állást teremtettek eddig az EU-ban, és ennek duplázódása várható, ha Európa megteszi a szükséges befektetési döntéseket.
„Az SAP elkötelezett, hogy vezető szereppel bírjon a fejlesztés, az ICT eszközök-és technológiák terén, annak érdekében, hogy az okos hálózatok vízióját valósággá váltsa. A fontos szereplőkkel való kiterjedt, közös munka egyedi pozícióba helyez bennünket, hogy megállapítsuk Európa fejlődését az intelligens hálózatok terén, és javaslatokat tegyünk le a folyamat felgyorsítása céljából. A hagyományos energetikai hálózatok okos hálózattá való fejlesztéséből nemcsak az áramot vásárlók, és az iparági szereplők, hanem a gazdaság és társadalom is profitál.”- mondta Klaus Heimann, az SAP alelnöke.
Fontos az energiaszektor
A szoftvercég 1989 óta kínál iparágspecifikus megoldásokat az energiaszektor számára. Több mint 1600 közműcég a világ 70 országában használja az SAP® for Utilities-t. A cég tavaly „az év intelligens hálózat integrátora” címet érdemelte ki. Az SAP komoly fejlesztési és kutatási munkát végez az energiahálózatok és a hozzá kapcsolódó szolgáltatások szegmensében. Csak Európában hat nemzetközi és öt nemzeti kutatási projektben vesz részt a vállalat.
Kapcsolódó cikkek
- A Fujitsu hibrid energiagyűjtő eszköze árammá alakítja a hőt és a fényt
- A MorphoLogic Lokalizáció Kft. csatlakozott az SAP EcoHubhoz
- Biztonsági szoftvertermékeket vásárol az SAP a SECUDE-tól
- Okos mérőeszközökkel a tudatos fogyasztásért
- Stratégiai együttműködés a Kulcs-Soft Nyrt. és további hét SAP partner között
- "hello holnap!"
- Valós idejű analitikai céleszköz az SAP-tól
- A Cisco a legkörnyezettudatosabb
- Nő hazánk lemaradása a napelemek alkalmazásában
- 1,3 milliárd dolláros rekord kártérítést fizet az SAP az Oracle-nek
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.