Meghatározó iparágak képviseletében a megújuló IVSZ
Éves rendes közgyűlését tartotta meg tegnap az idén húszéves IVSZ, ahol egyebek mellett az érdekvédelmi szervezet nevének megváltoztatásáról is döntöttek, amely a jövőben Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége néven folytatja munkáját. Megválasztották az új tagozatvezetőket és elnökségi tagokat is.
Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) néven folytatja tovább munkáját az ágazatok legbefolyásosabb érdekvédelmi szervezete – döntöttek a tegnapi közgyűlésen a résztvevő tagvállalatok képviselői. Az informatikai vállalkozásokat tömörítő szervezethez már évekkel ezelőtt csatlakoztak a konvergens iparágak, így a tagvállalatok között egyre növekvő számban találhatók meg a távközlési és elektronikai vállalkozások is. A mostani névváltás egyértelművé teszi, hogy a szervezet az összességében mintegy 8000 milliárd forint éves árbevételt termelő vállalkozások érdekeit képviseli.
Laufer Tamás, az IVSZ elnöke évértékelő beszédében elmondta, hogy az elmúlt évben több mint ötven vállalkozás csatlakozott a szervezethez. Laufer Tamás kiemelte: fontos, hogy az IVSZ a képviselt iparágak gazdaságban betöltött szerepének megfelelően tudja befolyásolni az iparágakat és a gazdaság egészét érintő kormányzati döntéseket. Kiemelkedő eredményének tartja ezért, hogy az IKT kérdésekkel stratégia szintjén foglalkozik a kormányzat, és hogy az Új Széchenyi Terv pályázataiban az informatika minden jelentős programban jelen van. Az IVSZ elnöke a következő év feladatai közül hangsúlyozta az IVSZ tanácsadói szerepének megerősítését, a szakemberhiány mérséklését és a kockázati tőke bevonásának megerősítését.
A közgyűlésen Ambrus Zsolt főtitkár elmondta, az IVSZ célja, hogy minél nagyobb számban vonja be tagjai közé a Közép-Magyarországon kívül eső területeken működő informatikai, távközlési és elektronikai társaságokat. A közgyűlésen ezért döntöttek arról is, hogy az IVSZ elnöksége jogosult lesz regionális szintű, területi szervezet létrehozására. A majdan létrejövő – jogilag az IVSZ-hez tartozó – szervezetek egy-egy régió sajátosságainak, igényeinek megfelelően képviselhetik az ott működő vállalkozások érdekeit.
A közgyűlésen tisztújításokra is sor került. Az IVSZ tagozatai már előzőleg megválasztották vezetőiket, melyet a közgyűlés jóváhagyott. Az Informatika Tagozat Papp Pétert (Kancellár.hu), a Távközlési Tagozat Dr. Kövesi Gabriellát (Magyar Telekom), az Elektronikai Tagozat Gacsal Józsefet (Intel). A Multi Tagozat Veres Zsoltot (IBM), a Nagyvállalati Tagozat Czifra Andrást (Qualysoft), a KKV Tagozat Dobos Attilát (Quattrosoft), a Mikro Tagozat Vicze Gábort (Econet) választotta tagozatvezetőnek.
A közgyűlésen emellett általános elnökségi tagokat is választottak, ennek eredményeképpen a következő szakemberek kerültek be az IVSZ elnökségébe: Bojta János (TCORGAN), Bozsó Julianna (VirusBuster) és Vinnai Balázs (IND).
Kapcsolódó cikkek
- IVSZ: Start IT Up a kkv-k piacképes ötleteihez
- Megalakult a Nemzeti Elektronikai Kerekasztal
- IVSZ: oktatási reform kell az elektronikai ipar növekedéséhez
- 2011 már a növekedés éve lehet az IKT szektorban
- Kormányzati együttműködést vár az IVSZ az informatikában
- Az IVSZ a kormány és a telekommunikációs iparág szereplői közötti párbeszédet sürgeti
- Informatika a társadalomért
- Idén is díjazzák a legjobb internetes kereskedőt
- Magyarország sikeréhez elengedhetetlen az infokommunikáció erősítése
- Új ügyvezető az LLP Hungarynél
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.
Gyorsítósávban az AutoWallis
Sikeresen lezárta eddigi történetének legnagyobb felvásárlását az AutoWallis Csoport, ezzel tovább erősítve cseh autókiskereskedelmi pozícióját és meghatározó régiós szerepét. A magyar tőzsde autós vállalata egy lépésben szerezte meg a cseh piacon működő, tavaly közel 50 milliárd forintnak megfelelő árbevételt elérő MILAN KRÁL GROUP 100 százalékát, melynek köszönhetően újabb márkákat (Mercedes-Benz, Ford) és új tevékenységet (Mercedes-Benz Truck nagyhaszongépjárművek értékesítése, szervizelése) is bevont portfóliójába.
Szigorodik az ellenőrzés a webáruházak felett
A fogyasztóvédelmi hatóság már 2024-ben is kiemelten vizsgálta a webáruházakat és a nemzetgazdasági miniszter legutóbbi bejelentése alapján ezek a vizsgálatok csak szaporodni fognak a jövő évtől. Ráadásul, 2025-től egy fogyasztóvédelmi csúcshatóság is létrejön, amelynek kiemelt célja lesz a fogyasztók védelmének biztosítása az online térben. Webáruház üzemeltetőjeként nem árt ezért felkészülni arra, hogy mik is azok a főbb gyakorlatok és hiányosságok, amikre ugrik a hatóság. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője segítségével ismertetjük a részleteket.