Sebészek informatikai konferenciája Budapesten
A budapesti Műegyetemen nyolc ország kutatói és diákjai vesznek részt a ma kezdődő Computer-Integrated Surgery workshop elnevezésű ötnapos rendezvényen, amely a sebészrobotikáról, a műtéti technológiákról és az orvosi informatikáról szól. A szakma legnevesebb képviselői adnak elő: professzorok az Egyesült Államokból, Kanadából és Európa több országából.
A 2011. június 18. és 22. közötti időszakban bemutatják a legkorszerűbb robottechnológiákat, az áttörést jelentő műszaki és sebészeti megoldásokat, amelyek egy részét a résztvevők ki is próbálhatják az Evosoft Hungary kórházszimulációs gyakorlatán, valamint a Semmelweis Egyetem Kísérletes és Sebészeti Műtéttani Intézet tréningjén. A rendezvényt a Magyar Villamosmérnök- és Informatikus-hallgatók Egyesülete szervezi közösen a Műegyetemmel a Siemens Healthcare Magyarország főtámogatásával.
A rendezvény szakmai vezetője Haidegger Tamás, aki szerint az ilyen multidiszciplináris gyakorlatokon keresztül lehet kialakítani azt a közösséget, amely itthon is ismeri, befogadja, sőt, aktívan műveli ezt a különleges szakterületet. Az orvosok és a mérnökök hatékony párbeszéde kiemelkedő fontosságú a jövő orvosi technikáinak kifejlesztése érdekében.
További információ: www.eestec.hu/cis.
Kapcsolódó cikkek
- Nagy adatbázisok - innovatív lekérdezések
- Magyarországon is komolyan számolnak a közösségi médiával
- Konferencia a boldog munkavállalók és az üzleti siker összefüggéseiről
- Magyarországon tarthatják a Digitális Föld-konferenciát
- Budapesten az EuroNanoForum konferencia, indul a Nanocsodák kiállítás
- Hogyan hat az egyre terebélyesedő online világ a gyerekekre és a mindennapok valóságára?
- Go Digital…? konferencia
- Informatikával is zöldülnének a kereskedők
- A jövő internetjéről Budapesten tanácskoznak a szakértők
- Konferencia szakembereknek a HTML5-technológiáról
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.