Ipari nap az ELTE TTK-n
A rendezvény sajtótájékoztatóján elhangzott, hogy míg az eszközökkel való ellátottság színvonala ugyan jónak mondható (legutóbb április 15-én telepítettek FEFA-támogatással például egy IBM RS/6000 7026-H70 Enterprise szervert), de a számítógépek hallgatói létszámhoz viszonyított száma már kevésbé mutat pozitív képet, az oktatói létszám, különösen a tanársegédeké és a tudományos segédmunkatársaké - elsősorban javadalmazási gondok miatt - pedig még kedvezőtlenebb.
Ahogy Kozma László mondta, az informatikai tudás kurrens árucikk, s az informatikai versenyszférában uralkodó jövedelmekkel ők nem tudnak konkurálni, de a probléma, az oktatás színvonalának fenntartása érdekében, gyors orvoslásra vár. A problémák ellenére új képzési formák és szakok bevezetését tervezik. Az általános informatikus szak megalapítására és indítására már a közeljövőben, az elsősorban a levelező és esti oktatásnál szóba jöhető távoktatás bevezetésére - a hosszú előkészületi munkák miatt - a rektor szerint csak 2005 körül kerülhet sor. A programtervező matematikus szakon egy térinformatikai ismereteket nyújtó sáv indítását tervezik, második diplomás multimédia szakra is szükség lesz, és az iskolai rendszergazda, valamint az informatika tanítása szakközépiskolákban fakultációkat is tervezik. Szervezeti szinten pedig az ELTE-n belül informatikai kar megalapítását fontolgatják.
A rendezvénysorozat mostani első fordulójában támogatóik közül a szoftvereit felajánló Borland Magyarország, a TTK támogatásával megvásárolt gépek telepítését végző Bull Magyarország, az oktatásban, valamint ösztöndíjakon keresztül segítő Graphisoft R&D Rt., a hardverbővítéssel és szoftverekkel támogató IBM Magyarországi Kft. és a Java/CORBA laboratórium bővítéséhez is hozzájárult IQSoft, a vészesen alacsony oktatói létszám mellett jelentős segítséget jelentő, mára az egyetemi képzés integráns részévé vált Inter-Computer Csoport és a közös kutatás-fejlesztési projekteket létrehozó és oktatási álláshelyeket finanszírozó Mindmaker Kft. kapott bemutatkozási lehetőséget. A hallgatók igénye alapján a jövőben félévenként ismétlődő fórum következő fordulóján várhatóan a most kimaradt együttműködő partnerek, a Compaq a Microsoft, a Nokia Telecommunications és a Tateyama Hungary kapnak majd szót.
Kapcsolódó cikkek
- Nemzetközi elismerés a hazai IT oktatásnak
- Milliárdokat tervez fejlesztésre a Debreceni Egyetem
- ELTE: Cisco-díjas oktatási giga-hálózat
- D-Link Felsőoktatási IP-fórum megújult üzleti megoldásokkal
- Új lehetőség az iskola-szülő kommunikációjában
- Mobiltelefon a jó jegyekért
- Évente 295 milliárd forint a számítógépes tudatlanság ára
- 60 milliós szoftvercsomagot adományozott az Autodesk a BME-nek
- Indul a NextWork robotépítő verseny
- Több ezren kattantak rá a legjobb iskolákra
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.