Mit jelent a 4G a humánügyvitelben?

Vértes János Andor, 2011. november 10. 15:06

A NEXON vezetői – a ma megrendezett munkaügyi konferenciájuk apropóján – a konferecia helyszínén sajtótájékoztatót is tartottak, amelyen beszámoltak arról, hogy már a jövő év elején megjelennek a „NEXON time”-nak, azaz a cég negyedik generációs humánügyviteli rendszerének első elemei, és 2015-ig teljesen lecserélődik az immár 25 éve folyamatosan tökéletesedő, mintegy egy millió végfelhasználót közvetlenül is érintő bér-, munkaügyi rendszer minden része. 

A NEXON mai HR konferenciájának a mottója, hogy a jövőt nem megjósolni, hanem megteremteni, kitalálni kell, de hozzá kell tennünk, hogy ebben azért lehet mások tapasztalataira, a világban megfigyelhető trendekre építeni. A NEXON vezetői a közelmúltban épp egy amerikai HR kiállítás résztvevőiként elemezhették a trendeket, és állapíthatták meg, hogy fejlesztéseikkel jó úton járnak: az új irányokat részben a mobil eszközök által generált forradalom, részben a felhő alapú számítástechnika jelöli ki. Ha egy mondatban össze akarnánk foglalni a jövőt, akkor az így hangzik: az információ egy érintésre (már nem kattintásra vagy gombnyomásra) rendelkezésre áll, bárhol és bármikor.

 

Persze egy mérnökévek százait magában foglaló fejlesztést csak némi túlzással és sarkítással lehet egy-két mondatban összegezni. Az új technológiák hosszasan kibontandó hozadéka például a felhasználói élmények előtérbe kerülése is, hangsúlyosabbá válik, hogy intuitív, ergonomikus felhasználó felületekre van szükség. A mobil hozzáférés megjelenése óhatatlanul kinyítja a rendszereket új felhasználók felé is, ugyanakkor nem szabad elfeledkezni arról sem, hogy kritikus alkalmazásokról van szó, a háttérben ügyelni kell rengeteg jogszabályi elemre, a robosztus, megbízható számítstechnikai alapokra és arra, hogy minden információ csak és kizárólag a megfelelő jogosultsági körrel rendelkező felhasználóhoz kerüljön. Készülhet alkalmazás akár a nagyközönség részére is, s ebből – egy apró előlegként a jövő év elejére ígért 4G-s termékcsaládból – a Bérkalkulátor+ mobil alkalmazás máris felkerült az iPhone és Android piacterekre, ezeket bárki ingyenesen letöltheti, és kikalkulálhatja belőle mondjuk azt, hogy mennyi bruttóbér-növekedést kell kapjon ahhoz, hogy jövőre ne csökkenjen a nettó bére. (Ahogy láttuk: 100 ezer Ft nettó bér megőrzése a munkáltatónak 14 ezer forintjába kerül majd...)

 

A Nexon arculatát is igyekszik hozzáigazítani saját jövőképéhez, új tipográfia hordozza a megbízhatóságot sugaló régi bérszámfejtés és a mobil világba betörő negyedik generációs humánügyvitel ötvözetét.

Kulcsszavak: HR Nexon

Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Innovációs versenyen méretik meg magukat a világ egyetemistái

A Red Bull Basement kezdeményezés a bolygó ifjú koponyáinak ad lehetőséget, hogy kibontakoztassák ötleteiket, ezzel pozitív hatást gyakorolva világunkra. Az egyetemista versenyzők idén a mesterséges intelligenciát is segítségül hívhatják kiemelkedő innovációik megvalósítása érdekében.

2024. október 2. 19:34

Országos kutatásból netezési körkép: a magyarok többségének élete elképzelhetetlen net nélkül

Rengeteget internetezünk, leginkább okostelefonon, és minden második fiatal napi 2-3 órát tölt el chateléssel – derül ki a Yettel országos, reprezentatív kutatásából. Bár minél fiatalabb valaki, annál valószínűbb, hogy gyakrabban használja mobilon az internetet, de még az X generáció 85 százaléka is naponta többször felmegy a netre. A legnépszerűbb közösségi platform továbbra is a Facebook, de a Z generációsok körében a TikTok és az Instagram is hódít.

2024. szeptember 29. 15:24

Éppen most robban a hazai előfizetéses e-kereskedelem

Idén nyáron a hazai webshopok 4 százaléka kínált valamilyen terméket előfizetéses formában, azonban az adatok szerint ez az arány két-három éven belül várhatóan 23 százalékra nő. Az, hogy közel ötszörösére nőhet az előfizetéses vásárlást kínáló webáruházak száma, jól mutatja a piacon zajló jelentős változásokat – ismertette a Visa támogatásával készült friss kutatásának* eredményeit a Shoprenter.

2024. szeptember 24. 15:10

Ezek a MI legnagyobb veszélyei az oktatásban

Két szemeszteren keresztül kísérelték meg matematikai kurzusaikon ChatGPT-szerű mesterséges intelligencia használatát a Corvinus oktatói: diákjaik mindvégig szabadon használhatták feladataik elkészítéséhez, sőt, vizsgáikhoz is a MI-t. Az eredmény a két oktatót is meglepte: csökkent a hallgatók motivációja és a csoport általános tudásszintje, valamint jobban kiéleződtek a hallgatók közötti társadalmi egyenlőtlenségek is. 

2024. szeptember 17. 11:37

Techóriások özönlöttek a Városligetbe

Az AI Summit 2024 grandiózus eseményként vonzotta a mesterséges intelligencia iránt érdeklődőket a Városligetbe szeptember 9-én és 10-én. Az Indamedia kiadó által szervezett konferenciára a jegyek már az indulást megelőző napokban elfogytak – a rendezvény két napjára közel 3000-ren léptek be. Itt az AI-t gyakorlatilag minden aspektusból megközelítették, és olyan nemzetközi technológiai nagyágyúk is képviseltették magukat, mint a Microsoft, az Amazon, a Google, de még a Financial Times is.

2024. szeptember 13. 17:00

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59