EuroCloud Day 2012: európai összefogás a cloud computing elterjesztéséért
Nagy sikerrel zajlott tegnap Budapesten és Európa 13 másik országában az EuroCloud Day. A központi, online vetített előadások nemzetközi előadóin kívül a résztvevők hazai, aktuális témákról hallgathattak kerekasztal-beszélgetéseket a cloud computing iparág itthoni szakembereitől, a közigazgatás képviselőitől, befektetőktől és vállalkozóktól. A nap végén kiosztották az első EuroCloud Award díjakat is.
Az EuroCloud Day-t az idén először rendezte meg a 2011-ben megalakult EuroCloud Magyarország Egyesület, az európai szervezet 13 másik tagországával egy időben. A Budapesten megtartott rendezvényen 120 résztvevő, az összes európai rendezvényre pedig több mint 1500 érdeklődő látogatott el. Bellák Zoltán, az EuroCloud Europe alelnöke, egyben az EuroCloud Magyarország elnöke elmondta: “Célunk, hogy megmutassuk, a cloud computing nem csupán a leginnovatívabb és leggyorsabban fejlődő iparág az IT-n belül, hanem olyan költségcsökkentő és hatékonyságnövelő megoldások halmaza, amelyeket a kis- és közepes vállalkozások, a nagyvállalatok és a közigazgatási szervezetek is könnyen, gyorsan és sikeresen használhatnak. Az EuroCloud itt Magyarországon azt a célt tűzte ki maga elé, hogy kapcsolatrendszerével, információival, a piacra jutás segítésével, és a hazai ökorendszer fejlesztésével a hazai informatikai szektor azon szereplőit támogatja, amelyek bevételük nagy részét a globális cloud computingból, ebből az évente 30-60 százalékkal bővülő exportpiacból próbálják megszerezni, oly módon, hogy hazai innovációt használnak és magyarországi munkaerőt foglalkoztatnak.”
Neelie Kroes, az Európai Bizottság alelnöke online előadásában megerősítette, hogy idén elkészül az európai cloud computing stratégia, amelynek sarokpontjait többek között a standardizálás, a jogi és adatbiztonsági kérdések, illetve az ezekre adandó közös európai válaszok alkotják. Neelie Kroes beszédében kiemelte, hogy az Európai Unióban 1,5 millió új munkahely teremtődhet a cloud iparág fejlődésének következtében. Az EuroCloud egyedüli tisztán európai szervezetként vesz részt a Neelie Kroes által idén életre hívott Európai Cloud Partnerség programban, amely többek között az adatbiztonság európai szintű szabályozását és a központi IT beszerzések cloud-baráttá alakítását célozza.
A nap során három, hazai érdekeltségű kerekasztal-beszélgetésre került sor, amelynek keretében a költséghatékonyság, az üzleti agilitás és az innováció kérdéseit járták körül a közigazgatási, befektetői és innovációs kerekasztalok képviselői. Komáromi Zoltán, az IDC Magyarország ügyvezetője elmondta, hogy “A magyarországi felhőszolgáltatók kiemelkedő innovációs és növekedési potenciállal rendelkeznek a többi európai országhoz képest.” Hild Imre, az European Entrepreneurship Foundation Budapest Chapter igazgatója pedig a “felhő fellegvárának” nevezte Magyarországot.
Az EuroCloud munkacsoportjai első alkalommal mutatták be az egyesület keretében elkészített elemzéseiket és javaslataikat a szabályozás, az adatbiztonság, a közpolitika és a legjobb nemzetközi gyakorlatok területén. Az egyesület által megtartott rendezvény is azt bizonyította, hogy az EuroCloud lehet a legjobb platform arra, hogy a hazai politikai és üzleti élet szereplői megtalálják egymást cloud témában és bizalomra és biztonságra épülő partnerségeket kössenek az iparág növekedésének elősegítésére.
A hazánkban idén először kiosztott EuroCloud Award díjakat Koszorús László, az Országgyűlés gazdasági és informatikai bizottságának alelnöke és Poros Gábor, a Fujitsu Technology Solutions ügyvezető igazgatója adta át a nyerteseknek. Az idén 2 kategóriában osztottak első díjat, és további 4 kategóriában különdíjat. A kategóriák nyertesei:
Első díjak:
Best Cloud Service Product (legjobb cloud szolgáltatás): Mobile Engine Kft.
Best Business Case – Commercial Sector (üzleti esettanulmány - versenyszféra): Telenor Magyarország Zrt. (Origami Group esettanulmány)
Különdíjak:
Best Start-up (legjobb kezdő vállalkozás): Elastoffice Magyarország Kft.
Cloud felhasználói kategória: Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata Egyesület
Best Transformed Service to Cloud (Legjobb cloud szolgáltatássá alakított szoftver): NEXON Kft. (Tesco esettanulmány)
Strongest International Impact (Legerősebb nemzetközi hatás): Central Europe On-Demand Zrt.
Kapcsolódó cikkek
- Smartmobil ’12 - Az okostelefon, mint tömegtermék
- System Center Service Manager 2012 konferencia
- EuroCloud Day: a kormányzat is spórolhat a cloud computing megoldásokkal
- Panda a felhőben: Központilag menedzselhető védelemi megoldás KKV-knak
- Fókuszban az online vásárlások
- A pénz beszól: Ma kezdődik a Media Hungary
- Fantasztikus felhőalkalmazást dob piacra a Qualysoft
- Máris használatba vehető a Google Drive
- Progress konferencia Gödöllőn
- A Media Hungary díszvendége: Finnország
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.