Új osztott feldolgozási technológia a hatékony adatgyűjtéshez
A Fujitsu Laboratories Limited új osztott feldolgozási technológiája óriási valós adattömeget gyűjt össze hatékonyan a felhőben hálózati átjárókon keresztül. Napjainkban terjedőben vannak a nagy volumenű valós adattömeget (pl. pillanatnyi tartózkodási helyre és egészségügyi állapotra, vagy a szervezetek működésére vonatkozó adatokat) gyűjtő szolgáltatások és óriási kihívást jelent az adatgyűjtés során továbbított rendkívüli adattömeg kezelése. Erre a problémára reagálva a Fujitsu Laboratories kidolgozott egy olyan algoritmust, amely a felhőben feldolgozandó adatokat először egy átjárón keresztül optimalizált módon rendszerezi. Ezzel a technológiával az átjáróban már feldolgozott adatok kerülnek a felhőbe, így 99%-os csökkenés érhető el az adatátviteli forgalomban.
Ily módon nagy tömegű valós adatot lehet feldolgozni a felhőben, kisebb adatforgalmi költség mellett. A Fujitsu reméli, hogy ezzel a fejlesztéssel is hozzájárul az intelligens, emberközpontú társadalom megteremtéséhez.
Háttér
Az eszközök és a terminálok egyre kompaktabbá váltak az utóbbi években, miközben a kommunikációs technológia is tovább fejlődött. Megjelentek olyan felhőszolgáltatások, amelyek többféle, hálózatra csatlakozó gép és érzékelő segítségével gyűjtik és hasznosítják az adattömeget, a „big data”-t. A valós környezetben keletkező óriási adattömeget a felhőben összegyűjtve korábban elképzelhetetlen információkhoz lehet hozzájutni, és ezek új értékként juttathatók vissza a társadalmi közegbe. Jó példa erre a közösségi infrastruktúra optimalizálása, pl. az energiahálózatok vezérlése vagy a berendezések megelőző karbantartása M2M (machine-to-machine) kommunikációs kapcsolaton keresztül.
Kapcsolódó cikkek
- A felhő gyakorlatáról adminoknak és fejlesztőknek
- A Fujitsu intelligens településeket fejleszt Szaúd-Arábiában
- Telenor Webiroda: élen a felhőszolgáltatások között
- 4,3 millárd dollárért vásárolja fel az SAP az Ariba felhőóriást
- EuroCloud Day 2012: európai összefogás a cloud computing elterjesztéséért
- A Fujitsu új virtuális termékszimulátorral jelenik meg
- EuroCloud Day: a kormányzat is spórolhat a cloud computing megoldásokkal
- Panda a felhőben: Központilag menedzselhető védelemi megoldás KKV-knak
- Fantasztikus felhőalkalmazást dob piacra a Qualysoft
- Máris használatba vehető a Google Drive
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.