Tatán rendezi az NJSZT az idei Közép-Európai Informatikai Diákolimpiát
Tatán rendezi meg a Neumann János Számítógéptudományi Társaság – július 8. és 12. között – az idei Közép Európai Informatikai Diákolimpiát, amelyet az idén a Google is kiemelten támogat, s ennek jegyében a konferencia résztvevői a nyitónapon videókonferencia-beszégetést folytathatnak a Google fejlesztőlaboratóriumának munkatársaival is. A verseny megnyitójára várják Hoffmann Rózsa oktatásért felelős államtitkárt is, aki elvállalta a rendezvény feletti védnökséget.
Az első Nemzetközi Informatikai Diákolimpiát (International Olympiad in Informatics, IOI) 1989-ben rendezték meg az UNESCO támogatásával. Az első versenyen Szófiában 13 ország, egy évvel később Minszkben már 25, 1992-ben Bonnban pedig 46 ország vett részt 4-4 tagú csapatokkal.
A gyorsan népszerűvé váló verseny láttán a román delegáció 1993-ban felvetette, hogy meg kellene rendezni a közép-európai országok hasonló versenyét. Hivatalosan nyolc közép-európai ország kezdeményezte 1994-ben a Közép-Európai Informatikai Diákolimpiát (Central-European Olympiad in Informatics, CEOI), a Nemzetközi Informatikai Diákolimpián (IOI) szereplők közvetlen utánpótlásának versenyeztetésére, ahol minden országot legfeljebb 4 versenyző képvisel.
Magyarország – az 1996-os veszprémi Nemzetközi Informatikai Diáklimpia mellett eddig az 1995-ös, a 2001-es és a 2005-ös Közép-Európai Informatikai Diákolimpiákat rendezte meg Szegeden, Zalaegerszegen illetve Sárospatakon, s ezt követi most a 19. Közép-Európai Informatikai Diákolimpia Tatán.
A részletekről a szervezők folyamatos tájékoztatást adnak a http://ceoi2012.elte.hu/ weboldalon.
Kapcsolódó cikkek
- Windows Phone Code Camp: fiatal fejlesztők versenye
- Mobil tartalmak nemzetközi versenye – WSA-mobil 2012
- London 2012 - Egyedi közösségi oldalon üzenhetnek a magyar szurkolók
- Magyar díjazott a Hack4Europe programozóversenyen
- London 2012 - Elárasztották a világhálót az olimpiai fáklyák
- Idén is keresik az információs társadalmat népszerűsítő újságírókat
- Magyarok a Marson - Robotépítő-verseny Szegeden
- Magyar projekt nyerte a 30 ezer dolláros ösztöndíjat a NASA kutatóbázisára
- Ismét elrajtol a WTW 24 órás fejlesztői verseny
- Debreceniek nyerték az Infomaratont
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Innovációs versenyen méretik meg magukat a világ egyetemistái
A Red Bull Basement kezdeményezés a bolygó ifjú koponyáinak ad lehetőséget, hogy kibontakoztassák ötleteiket, ezzel pozitív hatást gyakorolva világunkra. Az egyetemista versenyzők idén a mesterséges intelligenciát is segítségül hívhatják kiemelkedő innovációik megvalósítása érdekében.
Országos kutatásból netezési körkép: a magyarok többségének élete elképzelhetetlen net nélkül
Rengeteget internetezünk, leginkább okostelefonon, és minden második fiatal napi 2-3 órát tölt el chateléssel – derül ki a Yettel országos, reprezentatív kutatásából. Bár minél fiatalabb valaki, annál valószínűbb, hogy gyakrabban használja mobilon az internetet, de még az X generáció 85 százaléka is naponta többször felmegy a netre. A legnépszerűbb közösségi platform továbbra is a Facebook, de a Z generációsok körében a TikTok és az Instagram is hódít.
Éppen most robban a hazai előfizetéses e-kereskedelem
Idén nyáron a hazai webshopok 4 százaléka kínált valamilyen terméket előfizetéses formában, azonban az adatok szerint ez az arány két-három éven belül várhatóan 23 százalékra nő. Az, hogy közel ötszörösére nőhet az előfizetéses vásárlást kínáló webáruházak száma, jól mutatja a piacon zajló jelentős változásokat – ismertette a Visa támogatásával készült friss kutatásának* eredményeit a Shoprenter.
Ezek a MI legnagyobb veszélyei az oktatásban
Két szemeszteren keresztül kísérelték meg matematikai kurzusaikon ChatGPT-szerű mesterséges intelligencia használatát a Corvinus oktatói: diákjaik mindvégig szabadon használhatták feladataik elkészítéséhez, sőt, vizsgáikhoz is a MI-t. Az eredmény a két oktatót is meglepte: csökkent a hallgatók motivációja és a csoport általános tudásszintje, valamint jobban kiéleződtek a hallgatók közötti társadalmi egyenlőtlenségek is.
Techóriások özönlöttek a Városligetbe
Az AI Summit 2024 grandiózus eseményként vonzotta a mesterséges intelligencia iránt érdeklődőket a Városligetbe szeptember 9-én és 10-én. Az Indamedia kiadó által szervezett konferenciára a jegyek már az indulást megelőző napokban elfogytak – a rendezvény két napjára közel 3000-ren léptek be. Itt az AI-t gyakorlatilag minden aspektusból megközelítették, és olyan nemzetközi technológiai nagyágyúk is képviseltették magukat, mint a Microsoft, az Amazon, a Google, de még a Financial Times is.