Véget ért az Olimpia
Ez ugyan még nem a londoni, hanem a tatai, de ez is egy nagy hagyományokkal rendelkező versenysorozat: tegnap (2012. július 12-én) véget ért Tatán a Közép-európai Informatikai Diákolimpia. Az NJSZT által szervezett hétnapos - gazdag kulturális programokkal színesített - eseményen tizenkét országból 52 tehetséges informatikus diák mérte össze tudását. A legjobban Románia és Bulgária csapatai szerepeltek 2-2 aranyérmet szerezve, Magyarország, amely két csapattal vehetett részt az olimpián 1 ezüst és 4 bronzérmet szerzett.
Az olimpiával egy időben az interneten meghirdetett versenyen a világ számos pontjáról négyszázan vettek részt. Az olimpia igazi kuriózuma volt, hogy a versenyzők interaktív videó-konferencián konzultálhattak Mihai Stroe-val, a Google vezető mérnökével. „15 évvel ezelőtt én is egyike voltam ezeknek a diákoknak, magam is részt vettem hasonló versenyeken. Ennek is köszönhetem karrierem a Google-nél. Örülök, hogy megoszthattam élményeimet velük.” - mondta Mihai Stroe, Zürichből.
Az olimpiának a tatai Eötvös József Gimnázium adott otthont, ahol korábban évekig tanított maga Öveges Professzor is. A házigazdáknak köszönhetően a verseny kiváló körülmények között zajlott, a résztvevők szívből jövő magyaros vendéglátásban részesültek.
A díjátadón Dr. Hoffmann Rózsa, oktatásért felelős államtitkár köszöntő levelét Michl József országgyűlési képviselő az Országgyűlés Oktatási, tudományos és kutatási bizottságának tagja, Tata város polgármestere olvasta fel.
A nemzetközi verseny rendezője a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság, az információs társadalom, az informatika szakma és az informatikai tehetséggondozás elkötelezett támogatója.
A tehetséggondozással kapcsolatban az NJSZT 2011. óta tagja a Nemzeti Tehetségsegítő Tanácsnak, és a közelmúltban alakult Versenyek Tanácsának. Tehetséggondozási szakmai közössége 1985 óta (az első Nemes Tihamér Országos Középiskolai Számítástechnikai Tanulmányi Verseny megrendezése óta) minden évben megszervezi a már hagyományos országos informatikai diákversenyeket: a Logo Országos Számítástechnikai Tanulmányi Versenyt, a Nemes Tihamér Országos Középiskolai Számítástechnikai Tanulmányi Versenyt és a Nemes Tihamér Országos Középiskolai Alkalmazói Tanulmányi Versenyt. Részt vesz továbbá az Informatikai Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny lebonyolításában, működteti az országos tehetséggondozási szakkörrendszert, és hagyományaihoz hűen végzi a legtehetségesebb diákok felkészítését a nemzetközi és közép-európai informatikai diákolimpiákra.
További információ: www.njszt.hu
Az olimpia honlapján képes-szöveges beszámoló található: (http://ceoi2012.elte.hu/).
Kapcsolódó cikkek
- 19. Közép-Európai Informatikai Diákolimpia Tata
- Tatán rendezi az NJSZT az idei Közép-Európai Informatikai Diákolimpiát
- Magyar díjazott a Hack4Europe programozóversenyen
- Ismét elrajtol a WTW 24 órás fejlesztői verseny
- Debreceniek nyerték az Infomaratont
- Orosz csapat győzött a 24 órás programozóversenyen
- Hamlet bájtokban – Ericsson C++ programozóverseny
- A BME csapatai taroltak az IBM 48 órás programozó bajnokságán
- Kétnapos programozóbajnokság kezdődött Debrecenben
- A 48 órás programozóverseny a regisztrációhoz vezető út megtalálásával kezdődik
Prim.hu - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rekordszámú nevezéssel zárt ’Az Év Honlapja’ 2024 pályázat!
Az idén 23. alkalommal megrendezett ’Az Év Honlapja’ pályázat nevezési szakasza lezárult: december 15-ig rekordszámú, 329 pályamű érkezett. A szakmai zsűri hamarosan megkezdi a beérkezett pályázatok értékelését, hogy 30 kategóriában kiválassza 2024 legkiemelkedőbb digitális alkotásait. A közönségdíjért folytatott küzdelem azonban még javában zajlik – a pályázók 2025. január 15-ig mozgósíthatják közösségüket, hogy megszerezzék a publikum elismerését.
Átadták a 2024. évi Rátz Tanár Úr Életműdíjakat
Ebben az évben is nyolc kiemelkedő teljesítményű tanárt részesített elismerésben az Ericsson Magyarország, a Graphisoft és a Richter Gedeon Nyrt. támogatásával létrehozott Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért kuratóriuma. A reáltárgyak legkiválóbb hazai tanárai december 10-én ünnepélyes keretek között vették át az egyenként 2,5 millió forintos pénzjutalommal járó Rátz Tanár Úr Életműdíjat. Az esemény helyszíne a Budapesti-Fasori Evangélikus Gimnázium volt: itt tanított Rátz László, akinek emlékére a díjat alapították.
Itt vannak a régió legdinamikusabban fejlődő vállalatai
A Deloitte Technology Fast 50 Central Europe program újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen idén ünnepli 25. évfordulóját. A rangsor a régió legdinamikusabban növekvő technológiai vállalatainak kiemelkedő teljesítményét ünnepli, valamint az innovációt és a pozitív társadalmi hatást ismeri el. A magyar vállalatok idén is kiemelkedően szerepeltek: a scoutlabs, a Parkl Digital Technologies és a Mito Digital is díjazásban részesült innovatív és fenntartható megoldásaikért.
Több mint 650 ezer nevezés érkezett a Huawei nemzetközi mobilfotós versenyére
Több mint 650 ezer nevezés közül választotta ki a zsűri a legjobb műveket a HUAWEI XMAGE Awards nemzetközi mobilfotós pályázatán. Az idei nyertes alkotások között olyan képek szerepelnek, amelyek a hétköznapi élet szépségét új, izgalmas perspektívából örökítik meg. A három fődíjas pályamű készítői fejenként 10 ezer dolláros pénzjutalomban részesültek. A versenyt idén nyolcadik alkalommal szervezték meg, hogy megmutassák, az egyszerű pillanatok is művészivé válhatnak a kreativitás és a megfelelő eszközök segítségével.
A 2024-es Év Projektmenedzsere egy fedél alá hozta a kultúrát és a diplomáciát
Sághi Attila lett az Év Projektmenedzsere, aki a hagyományokat a funkcionalitással ötvöző Magyarország Háza Brüsszelben projekttel nyerte el a hazai projektmenedzsment szakma egyik legrangosabb elismerését.