Háromdimenziós oktatószoftverek tervezésére hirdettek ötletversenyt
Háromdimenziós szoftverek tervezésére hirdetett ötletversenyt a Leonar3Do háromdimenziós rajzolószoftver magyar fejlesztőcsapata.
Az alkalmazások ötletgazdáinak csapataikkal együtt a november 22-24. közötti Vimensio Mobil Weekenden kell elkészíteniük oktatást segítő 3D-s alkalmazásaikat. A versenyre jelentkezőknek nem szükséges programozói tudással rendelkezniük, mert a Leonar3Do-technológiát használó Vimensio oktatási szoftvert - amellyel a versenyzőknek a rendezvény helyszínen el kell készíteniük alkalmazásaikat - úgy fejlesztették ki, hogy többéves programozói tapasztalat és tudás nélkül is, gyakorlatilag bárki képes legyen vele tanulni, tervezni, vagy akár oktatási tartalmakat is létrehozni - tájékoztatta az esemény kommunikációjával megbízott ügynökség az MTI-t.
A jelentkezők feladata olyan oktatóprogramok fejlesztése és elkészítése, amelyeket később egyetemeken és főiskolákon demonstrációs céllal lehet használni. Ilyen lehet például a történelemtanítás során felhasználható, különböző történelmi csatákat rekonstruáló háromdimenziós program, vagy akár egy olyan alkalmazás, amelynek segítségével különböző fizikai szimulációk során tanulhatnak meg mozdulatokat a sportolók.
A pályázatra elsősorban felsőoktatási intézmények hallgatóit várják, akiknek a megmérettetés során lehetőségük nyílik arra, hogy ötleteiket beépíthessék a 2013 januárjában forgalomba kerülő szoftver fejlesztésébe. Akinek nincsen eredeti ötlete, de szeretne részt venni az eseményen, jelentkezhet csapattagnak is; közülük a szervezők állítják össze azokat a csoportokat, amelyeket egy-egy ötletgazda mellé rendelnek majd segítőként. Csapattagnak főként grafikusokat, programozókat vagy marketing szakos hallgatókat várnak.
Az eseményen szakavatott mentorok segítik a versenyzőket az alkotásban, majd egy szakmai zsűri választja ki a legjobbakat. A nyertes csapat 500 ezer forintot kap, a legtehetségesebb és legkreatívabb versenyzők pedig számos különdíjat nyerhetnek. A harmadik Mobil Weekendnek a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola ad otthont. A rendezvény három napja alatt számos előadást is meghallgathatnak a résztvevők a háromdimenziós technológiát érintő témákban.
A versenyre jelentkezni és a szabályokról tájékozódni a verseny honlapján (www.mobilweekend.hu), valamint Facebook-oldalán (http://www.facebook.com/MobilWeekend?fref=ts) lehet.
Kapcsolódó cikkek
- Tehetségkutató verseny indul ifjú feltalálók és kutatók számára
- Boda Károly munkája nyerte el az „Év információbiztonsági szakdolgozata” címet
- Dobogón a magyar csapat a Microsoft Imagine Cup-on
- 19. Közép-Európai Informatikai Diákolimpia Tata
- Ismét elrajtol a WTW 24 órás fejlesztői verseny
- Debreceniek nyerték az Infomaratont
- Orosz csapat győzött a 24 órás programozóversenyen
- Informatikusok versenye áprilisban
- Mobil Weekend: Ismét három napos verseny mobilfejlesztőknek
- Kétnapos programozóbajnokság kezdődött Debrecenben
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Nagy az igény a jogi, orvosi, pénzügyi vagy műszaki előképzettséggel rendelkező informatikusokra
A digitalizáció a pénzügyektől az oktatáson át az agráriumig, a kiskereskedelemig és az egészségügyig valamennyi iparágat átalakítja, ezért a munkáltatók előnyben részesítik azokat a junior informatikusokat, akik valamilyen, az IT-n kívüli szakmai előképzettséggel, illetve különböző iparágakban szerzett projekt-tapasztalatokkal – és esetleg menedzseri készségekkel és jó kommunikációs képességekkel – is rendelkeznek.