DELFIN Díjra pályázhatnak a felelősen működő magyar vállalatok
A Magyar Telekom idén is díjazza a fenntarthatóság terén kiemelkedő szerepet vállalókat. Az idei évtől azonban a díjra nemcsak a Telekom saját beszállítói, hanem bármely Magyarországon működő vállalkozás pályázhat. A DELFIN Díjat (Díj egy ELkötelezett, Fenntartható, Innovatív Nemzedékért) olyan cégeknek ítéli oda a Telekom, akiknek a működési szemléletük – egy a fenntarthatóság irányába mutató, megvalósított projekt vagy program által – példaértékű.
Ez a szakmai múlt és az elkötelezettség szülte meg 2008-ban a DELFIN Díjat, amely a korábbi években a Telekom saját beszállítóinak felelős működését volt hivatott nemcsak elismerni, hanem ösztönözni is.
A kezdeményezés sikerének tekinthető, hogy pályázók köre az elmúlt években egyre bővült, a beszállítók köréből eddig összesen 21 díjazott került ki, olyan projektek, fejlesztések megvalósításáért, amellyel példamutató lépést tettek a szemléletváltás, ezzel a fenntarthatósági szempontból hatékony működés irányába.
2013-ban a vállalat a pályázati lehetőséget széles körben - tehát nemcsak a saját beszállítói, hanem - bármely magyarországi vállalkozás számára meghirdeti.
A pályázat keretében négy kategóriában, 2012-ben már megvalósult projektekkel vagy működő programokkal indulhatnak a vállalatok: innováció a fenntarthatóságért, esélyegyenlőség, klímavédelemmel kapcsolatos beruházás, fejlesztés valamint fenntarthatósági tudatformálás, oktatás.
A pályázat benyújtásának hastárideje: 2013. május 10., 12 óra.
A pályázatokat elbíráló szakmai bizottság tagjai között van Dr. Pataki György a Budapesti Corvinus Egyetem docense, Simon Ernő újságíró, Bodó Péter a Tudatos Vásárlók Egyesületének képviseletében és Szomolányi Katalin, a Magyar Telekom fenntarthatósági központjának vezetője.
DELFIN Díj egy elkötelezett, fenntartható, innovatív nemzedékért.
http://www.telekom.hu/fenntarthatosag/palyazatok/delfin_dij_2013
Kapcsolódó cikkek
- A Telekom Csoport nemzetközi innovációs versenyt hirdet
- Környezeti és pénzügyi előnyökkel is jár a "zöldebb" nyomtatás
- Bővíti a Telekom az iPad minit értékesítő üzletei körét
- MT: Felhő alapú mobil alkalmazás készítő KKV-knak
- Rózsa Iván lesz a Magyar Telekom kommunikációs igazgatója
- 490 kilotonna CO2-t bocsátott ki az SAP tavaly
- Az iPhone 5, a retina kijelzős iPad és az iPad mini már használható a T-Mobile LTE hálózatán
- Zöld Informatika a BGF képzésein
- Negyedik generációs iPad a Magyar Telekomnál!
- BeeSmarter – 24 órás Mobil Programozó Csapatverseny
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.