Kreatív pályázat és nemzetközi minősítés diákoknak
A NetAcademia Oktatóközpont Magyarországon is minden diák számára elérhetővé teszi a Microsoft belépő szintű informatikai minősítését, a Technology Associate-et (MTA), mely nem csupán hazánkban, de nemzetközi szinten is megkönnyíti az elhelyezkedést és a karrierépítést. Az MTA-hoz kapcsolódó pályázaton ingyenes részvételt lehet nyerni a az oktatóközpont Windows fejlesztés tanfolyamára.
„A program jól illeszkedik a munkaerő-piaci igényekhez, a hallgatók megfelelő szakértelemmel kerülhetnek a cégekhez. Ráadásul nemzetközi szinten is versenyképessé válnak, hiszen az angol nyelven megszerezhető minősítést világszerte elismerik” – mondta Fóti Marcell, a „piacosított” MTA képzéseket elsőként elindító NetAcademia Oktatóközpont vezetője.
Windows 8 fejlesztési ötletpályázat
A NetAcademia a Windows fejlesztési alapok MTA képzéshez ötletpályázatot is hirdet (http://www.netacademia.hu/Page/MTA_otletpalyazat), melynek lényege, hogy az 5 legjobb Windows 8 applikációs ötletet beküldő ingyen vehet részt a tanfolyamon és vizsgázhat. A tanfolyamot elvégzők közül pedig az első tíz fejlesztő, aki az alkalmazását feltölti a Windows Store-ba, egy-egy HP Microservert kap ajándékba. „A pályázathoz nem szükséges programozói tudás, hiszen azt éppen a megnyerhető tanfolyamokon tanulhatják meg a diákok. Utána pedig a már meglévő ismereteik révén létre is hozhatják az alkalmazásokat, mellyel részt vehetnek az alkalmazáspályázatunkon, így akár duplán is nyerhetnek” – magyarázta a szakember.
Kapcsolódó webcímek:
Az MTA képzés oldala:
http://www.netacademia.hu/Info/MTA40362
A Windows 8 ötletpályázat oldala:
http://www.netacademia.hu/Page/MTA_otletpalyazat
A NetAcademia Oktatóközpont oldala:
http://www.netacademia.hu
Kapcsolódó cikkek
- Kihirdették a Microsoft „Meséltech. Beleszövitech. Nyertech.” pályázat győztesét
- Országos Ethical Hacking képzés diákoknak
- Interaktív számítógépes oktatóprogramokat kapott az Állatkert
- Beleszövitech? Nyertech!: Kreatív pályázatot hirdet a Microsoft
- Tehetségkutató verseny indul ifjú feltalálók és kutatók számára
- Az EU 12,4 milliárddal támogatja a nyelvi és informatikai készségfejlesztést
- Dobogón a magyar csapat a Microsoft Imagine Cup-on
- Egyetemi felhasználókkal ünnepel az Office 365
- Ingyen fejlesztőeszközök a Microsofttól az egri főiskola informatikus hallgatóinak
- Közös Nokia és Microsoft fejlesztői laboratórium nyílik
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.