Még mindig a Gingerbread vezet
A piacon lévő androidos eszközök 36,4 százalékán még májusban is a rendszer Gingerbread nevű verziója futott, pedig folyamatosan terjednek a frissebb kiadások – az Ice Cream Sandwich és Jelly Bean alapú készülékek együttesen majdnem 60 százalékos részesedést értek el.
Az Android rendszer jelentős újításokat tartalmazó 4.0 Ice Cream Sandwich verziója sosem vált igazán dominánssá a piacon, de utódja, a 4.1 Jelly Bean már nincs messze a vezető pozíciótól, amit egyébként már jó ideje a porosodó 2.3 Gingerbread tudhat magáénak. Az alábbi táblázat az egyes rendszerverziók megoszlását tartalmazza azokra a májusban piacon lévő androidos eszközökre vonatkozóan, melyekről manuálisan léptek be a Google Play Áruházba. Jól látható, hogy már csak néhány százaléknyi különbség van a Gingerbread és a Jelly Bean verziók részesedése között.
Érdekesség, hogy az Ice Cream Sandwich jelenléte 2 százalékkal csökkent az áprilisi adatokhoz képest a kiadott frissítéseknek köszönhetően, azaz a szóban forgó részesedés a Jelly Bean-hez vándorolt.
[Forrás:Android Developers]
Kapcsolódó cikkek
- Jelly Bean frissítés az LG Optimus 4X HD és Optimus L7 okostelefonokra is
- Leáldozóban a Gingerbread csillaga
- A HP első Android alapú táblagépe: Slate 7 [Videó]
- Áprilisban érkezik kontinensünkre a Panasonic Eluga
- Borsos árat kapott a Samsung S6500 Galaxy Mini 2
- Sony Xperia sola: floating touch navigációval és minden földi jóval
- Androidos strapamobil a Caterpillartól – CAT B10
- QWERTY gombsorral érkezik a legújabb T-Mobile myTouch
- A Sony bemutatta az Xperia P és Xperia U okostelefonokat
- Samsung Galaxy Beam – Projektor a mobilban
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.