Új technológiai tömb épül a Réthy Pál Kórházban Békéscsabán
Új technológiai tömb épül, korszerűsítik a diagnosztikai berendezéseket és az informatikai rendszert a Dr. Réthy Pál Kórház és Rendelőintézetben uniós támogatással, 2,5 milliárd forintból - jelentette be Becsei László főigazgató főorvos kedden a beruházás ünnepélyes alapkőletételén.
A békéscsabai kórház sikeresen pályázott az Új Széchenyi Terv Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program uniós támogatási keretére, és a beruházási költségek 90 százalékára nyert vissza nem térítendő forrást. A tíz százalék önerőt a kórházat fenntartó állami szervezet, a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) fedezi. Becsei László hangsúlyozta, az új épülettömb és a kórház műszerezettségének modernizálása hozzájárul a betegutak rövidítéséhez, a magasabb színvonalú ellátáshoz, segíti a betegek jobb életkilátásait Békéscsabán és a hozzá tartozó ellátási területeken.
Réthy Pál Kórház épülete
A beruházási program keretében épülő háromszintes technológiai tömbben alakítják ki az önálló egynapos sebészeti osztályt, egy helyre koncentrálják a jelenleg széttagoltan működő egynapos ellátást. Az új épületben központi műtő létesül, és oda kerül az intenzív osztály. Modernizálják a kórház diagnosztikai berendezéseit, új eszközök vásárlására és a kórház teljes informatikai rendszerének cseréjére több mint egymilliárd forintot fordítanak. A beruházás kivitelezési munkálatai októberben kezdődtek. Az építkezés 2014. augusztus 31-én fejeződik be, a műszerbeszerzések és az informatikai rendszer cseréje 2014. október 31-ig zárul le.
Az ünnepségen Reiter József, a GYEMSZI főigazgató-helyettese beszédében méltatta a jövőre 150 éves kórház fejlődését. Hangsúlyozta, hogy Békéscsaba és a kórház innovatív szellemisége tette lehetővé, hogy öt év alatt uniós támogatási forrásokkal mintegy négymilliárd forintból fejlesszék és modernizálják a kórházat.
Kapcsolódó cikkek
- A telefonom nélkül soha! - A dél-koreai fiatalok digitális függősége
- Az új BodyMaps mobilalkalmazással felfedezhetjük belső szerveink működését
- Fogyókúra szórakoztató számítógépes programmal
- Akadozik az amerikai egészségügyi reformprogram ügyfélablakának működése
- Megújult a Kecskeméti Gyógyintézeti Központ informatikai hálózata
- MOHAnet a németországi Medica2013 szakvásáron
- Hazánkban csökkenhet először a betegeket érő ionizálósugárzás
- Xerox kamerák a dokumentum-fejlesztésen túl
- Daganatellenes okostelefon alkalmazást fejlesztettek ki nőknek
- A mobiltelefon mégiscsak növelheti a rák kockázatát?
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.