5 tipp a biztonságos Android rendszerhez
Az Android megjelenése felülmúlt minden eddigi operációs rendszert. Jelentős szeletet birtokol a piacon, jelenleg a legnépszerűbb mobil operációs rendszer. Ám a veszélyek is ott rejtőznek, melyekre nem árt figyelni, ha szeretnénk biztonságban tudni készülékünket.
Mivel az Android egy nyílt forráskódú operációs rendszer, nem csak az alkalmazásfejlesztők számára lehet jó perspektíva, a hackereknek is ideális célpont. Számos olyan alkalmazással találkozhatnak a felhasználók, melyek elsőre vonzónak tűnnek, ám tönkretehetik a telefont.
Csak egy kis odafigyelés szükséges ahhoz, hogy csökkentsük a kockázatokat, számos módon védhetjük rendszerünket a támadásoktól. A Techcrates 5 tippet említ, amelyet most mi is megosztunk veletek.
1. Tiltsd le az alkalmazások automatikus telepítését!
Az Android jó terepet nyújt a végtelen számú ingyenes alkalmazásoknak, melyek kártevőket is tartalmazhatnak. Ha egy kicsit is kételkedünk az adott alkalmazás megbízhatóságában, ne töltsük le! Ha ezt mégis megtettük, inkább távolítsuk el, és ellenőrizzük telefonunkat, hogy érte-e bármilyen vírustámadás.
2. Ne nyisd meg a spam e-maileket!
Ez a legegyszerűbb módja a védelemnek. Ahogy az asztali gépek esetében sem kattintunk gyanús e-mailekre és linkekre, ugyanúgy itt sem érdemes megnyitni az elsőre furcsa e-maileket. Könnyen válhatunk így adathalászat áldozataivá, hiszen legtöbbször maguk az e-mailek és a linkek is fertőzöttek.
3. Gyakran frissítsd az Android rendszert!
Nagy előnye az Android operációs rendszernek, hogy frissíthető, így éljünk is ezzel a lehetőséggel! Ezzel ugyanis eltűnnek az esetleges hibák a rendszerből. Az alkalmazásokra is figyeljünk, frissítsük ezeket is folyamatosan (persze csak a megbízható appokat). Érdemes valamilyen víruskeresőt is feltelepíteni, és rendszeresen lefuttatni egy-egy rendszervizsgálatot.
4. Zárd le a telefonod!
Azzal, hogy lezárjuk telefonunkat, az egyik legalapvetőbb dolgot tesszük meg készülékünk védelme érdekében. A legjobb a jelszavas védelem annak érdekében, hogy illetéktelenek ne férhessenek hozzá személyes adatainkhoz. Az egyszerű képernyőzár (bizonyos ábra kirajzolása) kevésbé hatékony, hiszen az érintőképernyőn sok esetben tisztán kivehető az adott forma a maszatolódásból.
5. Vigyázz bizonyos alkalmazásokkal!
Attól, hogy egy alkalmazás a Google Play Store-ban van, még nem kell megbízni bennük 100%-ig. Nem szabad elfelejteni, hogy ezek nem a Google saját appjai, harmadik féltől érkeznek. Kísérjük figyelemmel a felhasználói visszajelzéseket, értékeléseket. Fontos, hogy az alkalmazások esetében ne hagyjuk, hogy ezek maguktól letöltődjenek, illetve automatikusan frissítsék magukat! Az olyanokat is érdemes eltávolítani, amelyeket már nem használunk.
Kapcsolódó cikkek
- Új trójai fertőzi az androidos mobilokat
- Az év vége is a trójai programokról szólt
- Kegyelmet sürgetett Snowdennek a The New York Times
- 4,6 millió Snapchat felhasználó adatait szivárogtatták ki
- Veszélyben a mobiltárcánk, figyeljünk a Bitcoinjainkra
- Súlyos biztonsági rés a RealPlayerben
- A Kaspersky Lab biztonsági előrejelzései 2014-re
- Egy új weboldal segít kideríteni, hogy feltörték-e e-mail fiókunkat
- Nő az IT-biztonsági kockázat
- G Data: itt a fertőző weboldalak toplistája
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Innovációs versenyen méretik meg magukat a világ egyetemistái
A Red Bull Basement kezdeményezés a bolygó ifjú koponyáinak ad lehetőséget, hogy kibontakoztassák ötleteiket, ezzel pozitív hatást gyakorolva világunkra. Az egyetemista versenyzők idén a mesterséges intelligenciát is segítségül hívhatják kiemelkedő innovációik megvalósítása érdekében.
Országos kutatásból netezési körkép: a magyarok többségének élete elképzelhetetlen net nélkül
Rengeteget internetezünk, leginkább okostelefonon, és minden második fiatal napi 2-3 órát tölt el chateléssel – derül ki a Yettel országos, reprezentatív kutatásából. Bár minél fiatalabb valaki, annál valószínűbb, hogy gyakrabban használja mobilon az internetet, de még az X generáció 85 százaléka is naponta többször felmegy a netre. A legnépszerűbb közösségi platform továbbra is a Facebook, de a Z generációsok körében a TikTok és az Instagram is hódít.
Éppen most robban a hazai előfizetéses e-kereskedelem
Idén nyáron a hazai webshopok 4 százaléka kínált valamilyen terméket előfizetéses formában, azonban az adatok szerint ez az arány két-három éven belül várhatóan 23 százalékra nő. Az, hogy közel ötszörösére nőhet az előfizetéses vásárlást kínáló webáruházak száma, jól mutatja a piacon zajló jelentős változásokat – ismertette a Visa támogatásával készült friss kutatásának* eredményeit a Shoprenter.
Ezek a MI legnagyobb veszélyei az oktatásban
Két szemeszteren keresztül kísérelték meg matematikai kurzusaikon ChatGPT-szerű mesterséges intelligencia használatát a Corvinus oktatói: diákjaik mindvégig szabadon használhatták feladataik elkészítéséhez, sőt, vizsgáikhoz is a MI-t. Az eredmény a két oktatót is meglepte: csökkent a hallgatók motivációja és a csoport általános tudásszintje, valamint jobban kiéleződtek a hallgatók közötti társadalmi egyenlőtlenségek is.
Techóriások özönlöttek a Városligetbe
Az AI Summit 2024 grandiózus eseményként vonzotta a mesterséges intelligencia iránt érdeklődőket a Városligetbe szeptember 9-én és 10-én. Az Indamedia kiadó által szervezett konferenciára a jegyek már az indulást megelőző napokban elfogytak – a rendezvény két napjára közel 3000-ren léptek be. Itt az AI-t gyakorlatilag minden aspektusból megközelítették, és olyan nemzetközi technológiai nagyágyúk is képviseltették magukat, mint a Microsoft, az Amazon, a Google, de még a Financial Times is.