Keddig lehet jelentkezni a Technology Fast 50-re

forrás: Prím Online, 2018. július 30. 11:47

Július 31-ig, azaz kedd éjfélig lehet jelentkezni a Technology Fast 50 Central Europe versenyre. A rangsorban tavaly a 24. helyen szereplő Starschema-nak a kitartás, az agilitás és a körülményekhez való folyamatos alkalmazkodás hozta meg a sikert, aminek köszönhetően az Apple-t, a Walt Disney-t és a Tesla-t is ügyfeleik között tudhatják.

A Deloitte idén már 19. alkalommal keresi a legdinamikusabban fejlődő innovatív vállalatokat. A versenyre a 2014-2017 között látványos bevételnövekedést felmutató, innovatív cégek jelentkezését várják a régió 18 országából. A megmérettetés nagyszerű kiugrási lehetőség lehet az infokommunikáció, fintech, biotechnológia, média- és szórakoztatóipar, vagy a szoftver-, és hardverfejlesztés területén tevékenykedő vállalkozásoknak. Látva a korábbi évek győzteseinek listáját (Tresorit, NNG, Solvo Biotechnology, Starschema), a részvételből mind a startupok, mind a régebb óta működő vállalkozások profitálhatnak. 

 

A múlt évben 541 százalékos növekedéssel a 24. helyet megszerző Starschema mára kinőtt a startup kategóriából, nem csak azért, mert 11 éve alapították, de a többmilliárd forintos árbevétel és az ügyfélkör is ezt jelzi. „A nagy nemzetközi ügyfeleink megszerzését részben annak köszönhetjük, hogy az adatforradalom kínálta lehetőségeket, a big data megoldások iránti növekvő érdeklődést és keresletet sikerült megragadnunk, emellett pedig egy tudatos döntés révén egy szűk részterületen tettünk szert komoly szaktudásra, amit igényeltek a globális vállalatok” – mondta el Csillag Péter, a Starschema ügyvezető igazgatója.

 

A jó időzítés bizonyos esetekben fontos szerepet játszott a társaság sikerében, azonban több mint 10 év eredményeit ez önmagában nem igazolja. „A sikerhez vezető utat már a legelején szisztematikusan megterveztük kisebb szakaszokra és ezeket rendkívüli kitartással teljesítettük. Amikor pedig úgy éreztük, hogy változtatni kell, akkor attól sem riadtunk vissza. Agilitás és hosszú távú kitartás: ezek nem csak technológiai vállalatoknál, de bármilyen cégnél a sikerrecept fő összetevői” – mutatott rá Csillag Péter. Az erőfeszítéseik eredményeit jól mutatja, hogy olyan globális vállalatoknak nyújtanak szolgáltatásokat, mint az Apple, a Walt Disney vagy éppen a Tesla.

 

A Deloitte Fast50 rangsorban való szereplés a piaci szereplők gratulációja mellett azért volt fontos a Starschema számára, mert független forrásból kaptak visszajelzést arra, hogy itthon és a régióban is az egyik leggyorsabban fejlődő cég. „Nagyon jó viszonyítási pont volt ez számunkra. Olyan pályán mozgunk, ami a nemzetközi piacra visz minket, gyors növekedés mellett. Célunk, amellett, hogy a napi működésben értéket teremtsünk, az, hogy magát a vállalatot is értékké tegyük, ehhez pedig fontosak a külső pozitív visszajelzések is” – fűzte hozzá a Starschema vezetője. 

 

„A versenyen több kategóriában is értékelik a vállalkozásokat, valamint a leginnovatívabb fejlesztések is elismerést kapnak. Idén először díjazzuk a társadalmi szempontból kiemelkedő hatású újításokat is” – mondta Csűrös Balázs, a Deloitte pénzügyi tanácsadási üzletágának partnere.

 

A Technology Fast 50 Central Europe versenyre itt lehet jelentkezni, 2018. július 31-ig. A rangsort 2018. október 11-én mutatják be. Valamennyi, a feltételnek megfelelő jelentkező automatikusan részt vesz a Deloitte EMEA Technology Fast 500 versenyen is. 

Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket

Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében. 

2024. november 2. 15:26

Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon

Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során. 

2024. november 2. 11:54

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59