Harmadik díj a 33. Kínai Ifjúsági Tudományos és Technológiai Innovációs Versenyen
Az idei évben Kínában, Chongqing-ban került megrendezésre a 33. Kínai Ifjúsági Tudományos és Technológiai Innovációs Verseny (China Adolecents Science and Technology Innovation Contest) 2018. augusztus 14-e és 20-a között. A megmérettetésen Magyarországot Laufer Tamás Jónás, a 27. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny 3. helyezettje képviselhette, aki a MATEHETSZ támogatásával, a Nemzeti Tehetség Program keretében utazott ki a versenyre.
A legjobb nemzetközi projekteket díjjakkal jutalmazzák. A magyar versenyző az „Egyensúly befolyásolásának kutatása 2.0, avagy balesetek megelőzése okostelefonnal” c. pályamunkájával, ami az alkohol, egyensúlyra kifejtett hatását mérő balesetmegelőző alkalmazás, bronzérmet nyerte el a nemzetközi projektek közül, valamint elnyerte a CASTIC csapat legnépszerűbb versenyző különdíját is.
A rendezvényen Tamás meghívást kapott a luxemburgi innovációs versenyre és a tavaszi pekingi nemzetközi versenyre is. A verseny egyik zsűritagja meghívta a shanghaji Tongji Egyetemre, egy másik zsűritagtól pedig meghívást kapott a Nankai Egyetemre is.
A „China Adolescent Science & Technology Innovation Contest” elnevezésű versenyt, 1985 óta minden évben megrendezik más-más kínai városban. A verseny célja, hogy elősegítse a kreatív gondolkodást és tanulást a diákok között, tudományos és műszaki területen. A versenyre évente több mint 500 diák kvalifikálhatja magát Kínából, Hong Kongból és Makaóról. Idén 41 külföldi országból, közel 250 nemzetközi résztvevője volt a versenynek.
Kapcsolódó cikkek
- Keddig lehet jelentkezni a Technology Fast 50-re
- Magyar startupok ötleteit várja a Lufthansa és az SAP
- A Women Startup Competition meghódította Moszkvát is
- Kétszáz európai, köztük több magyar startup indul az EIT Digital scaleup versenyén
- Kétmillió forint a jövő feltalálóinak és tudósainak
- Több ezer köbméter vizet spórolhat meg a Vodafone által díjazott találmány
- Bejutott az Imagine Cup nemzetközi döntőjébe az Eddie
- Lezárult a Nagy Digitális Kaland!
- A világ legnagyobb tehetségkutató versenyén Molnár Áron a legjobbak között
- Május közepéig jelentkezhetnek startupok piacra lépést és Kínát célzó programokra
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.