Német-magyar befektetői találkozó
A Startup Campus és a HIPA 2018. november 29-én, Németország Budapesti Nagykövetségének dísztermében látta vendégül a kockázati tőkebefektetések alapján rangsorolt legnagyobb németországi tőkealapok képviselőit. A berlini IBB Bank Tőkekalap befektetési igazgatója, a bonni High-Tech Gründerfonds befektetési menedzsere, valamint a müncheni székhelyű Wellington Partners vezetője, a meghívott magyarországi tőkealapok képviselőinek mutatták be Európára, illetve az Egyesült Államokra kiterjedő kockázati tőkebefektetési tevékenységüket.
A német befektetők képviselői első alkalommal jártak Budapesten, de lenyűgözte őket Budapest és a benne pezsgő startup élet. A Startup Campus által szervezett delegáció tagjai között volt még a Deutsche Apotheker- und Ärztebank és a Németországi Kockázati Tőkebefektetők Egyesületének küldötte is.
A program első felében a Német Nagykövetség által delegált Klaus D. Streicher köszöntötte a jelenlévőket, majd a HIPA munkatársai, valamint a két állami kockázati tőkealap, a Széchenyi Tőkealap és a Hiventures képviselői mutatkoztak be a német delegációnak.
Az esemény következő állomása a Német Nagykövetség dísztermében rendezett Befektetői Konferencia volt, melyre meghívásos alapon, kizárólag a hazai kockázati tőkealapok képviselői voltak hivatalosak. A 30 fős terem teljesen megtelt az érdeklődőkkel, akiknek a meghívott németországi szakértők mutatták be szervezetük régiós tevékenységét, melynek Magyarország jelenleg még nem része. Éppen ezért, a részvevők megerősítették, hogy nyitottak az együttműködésre, melynek keretében rövid időn belül közösen finanszírozott co-investment projektek indulhatnak el, az exportképes innovatív technológiai vállalkozások külpiaci terjeszkedésének finanszírozására.
A konferencia utáni panelbeszélgetés eredményeként a résztvevők visszaigazolást kaptak annak a problémának a meglétéről, mely az állami befektetési alapok tőke kihelyezésének régiós korlátaival jár. A növekedési fázisba jutó cégek külpiaci tevékenységének finanszírozása, az Uniós források jellege miatt nem engedélyezett. A problémára megoldás lehet a korábban felvázolt "bilaterális növekedési alap" létrehozása, mely a két ország innovatív technológiai vállalkozásainak, az üzletfejlesztéshez szükséges forrásigényét (Series A illetve B befektetési kör) biztosítaná egymás piacain.
A csupán egynapos program során a Startup Campus munkatársainak sikerült jó kapcsolatot kialakítanunk a Németországból delegált szakemberekkel, akiktől ígéretet kaptak arra, hogy a jövő év elején, a nemzetközi befektetési szempontok alapján, közösen megvizsgálják a hazai befektetési alapok portfóliójában lévő, az elvárásoknak megfelelő exportképes innovatív technológiai vállalkozásokat.
Kapcsolódó cikkek
- IH, az ősz legnagyobb konferenciája
- A BT kapta a Legjobb Oktatási Együttműködés díját a HIPA idei díjátadóján
- Közép-kelet-európai startup rendezvény a brit fővárosban
- A siker záloga a Fintech-en múlhat?
- Morgan Stanley Ideas – gondolatok, melyek meghatározzák a jelent és átformálják a jövőt
- Felhőben újjászületett informatika
- Hazai orvostechnológia startupok mutatkoztak be az Egyesült Államokban
- Navigare necesse est, avagy amerikai úticélok 2019-re
- Nem csupán az információ, az érték is digitalizálható
- Budapestre érkezik az AWSome Day!
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megalakult a Kyndryl Institute
A mai gyorsan fejlődő digitális gazdaságban a vezetők egyre komplexebb kihívásokkal szembesülnek, miközben a technológia folyamatosan változik. A The Kyndryl Institute célja, hogy változatos nézőpontokkal és cselekvésre ösztönző meglátásokkal támogassa a felsővezetőket a legfontosabb aktuális kérdésekben, mint például a mesterséges intelligencia hatásai, szabályozások, kibervédelem, IT-modernizáció és más kulcsfontosságú témák. Az iparági vezetők, start-up közösségek, civil társadalom és akadémiai szakértők bevonásával a The Kyndryl Institute azon dolgozik, hogy segítse a stratégiai döntéshozatalt és ösztönözze az innovációt világszerte.
Ismét a K&H lett Magyarország legjobb digitális bankja
A K&H Bank 2022 óta immár harmadik alkalommal nyerte el a "Magyarország legjobb digitális bankja" díjat, melyet a rangos brit pénzügyi szaklap, a Global Banking and Finance Review ítélt oda. Az indoklásban a szaklap a bank digitális innováció iránti elkötelezettségét és ügyfélközpontú banki megoldásait emeli ki. A K&H Csoport korábban kétszer is elnyerte a Euromoney „Legjobb digitális bank” címét, és a Mastercardtól is megkapta ezt az elismerést.
Hibrid mozdonyok a fenntartható vasút szolgálatában
A svájci központú Müller Technologie az ABB vontatási berendezéseit alkalmazza a régi dízelmozdonyok hibrid és felsővezetékes üzemmódra történő átalakítására. Az ABB technológiájának köszönhetően a mozdonyok három különböző hajtásmódot kínálnak, amely nagyobb rugalmasságot és hosszabb élettartamot biztosít, hogy megfeleljenek a környezetvédelmi előírásoknak. A nulla károsanyag-kibocsátású üzemmód különösen előnyös lesz munkaterületeken és alagutakban.