Robotprogramozással újít a Vodafone és a Skool
A Vodafone Magyarország a Technológiai Oktatásért Alapítvány Skool projektjével összefogva rendszeresen szervez technológiai foglalkozásokat kifejezetten fiatal lányok számára. A vállalat célja, hogy csökkentse a nemek közötti egyenlőtlenségeket a műszaki és informatikai területeken, hozzájárulva ezáltal a munkaerőhiány csökkentéséhez is. A Vodafone és a Skool január 21-ig bezárólag várja a 10-11 éves lányok jelentkezését, akik a január 26-án, szombaton megrendezendő foglalkozáson a robotika világába kóstolhatnak bele.
A kódolás és a programozói szemlélet könnyen tanulható, és a közhiedelemmel ellentétben nem „fiús” szakterületről van szó. Ráadásul a kreatív kódolás már fiatal kortól fejleszthető készség, amely nemcsak sikerélményt és önbizalmat ad, hanem a későbbiekben versenyképes tudást is. A Vodafone Magyarország és a Skool ezt szem előtt tartva szeretné ingyenes foglalkozásaival arra ösztönözni a fiatal lányokat, hogy merjenek nyitni a technológia világa felé.
A Vodafone székházában január 26-án, szombaton megrendezésre kerülő foglalkozáson debütál a Skool „Tervezzünk, építsünk együtt egy robotot!” elnevezésű új programja, amely kifejezetten kezdőknek szól, és játékosan vezet be a robotika világába. A foglalkozáson a résztvevők 1-1 Arduino szett segítségével házirobotot terveznek, majd különböző alapanyagokat felhasználva összeszerelik, és végül beprogramozzák az otthoni segítőket – mindezt egy nap alatt. Az új, robottechnológiába bevezető program ezáltal a klasszikus szoftverfejlesztés élményét egészíti ki a fizikai világ kihívásaival.
„A robotikában és a gépi tanulásban rejlő gazdasági potenciált egyre több iparág ismeri fel. Már most hatalmas a kereslet olyan szakemberekre, akik otthonosan mozognak ezen a területen, és ez az igény egyre nő” – nyilatkozta Tóth Zsuzsanna, a Vodafone Magyarország HR Vezérigazgató-helyettese. – „Nagyon fontos, hogy a fiatal korosztály elsajátítsa az alapvető programozási ismereteket, mert ez a tudás már napjainkban a digitális alapkészségek részévé kezd válni. A Vodafone-nál ezen belül kiemelt figyelmet fordítunk a fiatal lányok technológiai képzésére, arra ösztönözve őket, hogy bátran induljanak el mérnöki, vagy informatikai tanulmányok irányába.”
„Nagy izgalommal várjuk 2019 első foglalkozását, ahol kombináljuk az együtt gondolkodást, problémamegoldást, valamint a kreatív, kétkezi alkotást a technológia adta szinte határtalan lehetőségekkel. Így a nap végére a résztvevő 15 lány a saját ötlete alapján készíti el az első robotját, miközben megismeri a Vodafone-nál dolgozók mindennapjait” – mondta Koleszár Szilvia, a Technológiai Oktatásért Alapítvány társalapítója.
A Vodafone és a Skool januári foglalkozására az alábbi linken jelentkezhetnek az érdeklődők 2019. január 21. 12 óráig. A résztvevők számára a szervező laptopot és napi háromszori étkezést (tízórait, ebédet és uzsonnát) biztosít.
A foglalkozás időpontja: 2019. január 26. szombat, 9:00-tól 16:00-ig
A foglalkozás helyszíne: Vodafone Magyarország Zrt. székház (1096 Budapest, Lechner Ödön fasor 6.)
Létszám: 15 fő
Kapcsolódó cikkek
- Ezt kell tudnunk, ha nem akarjuk, hogy minket is leváltson egy robot
- Ahol a napi robot öröm…
- 300 millió forint tőkebefektetést kapott a Green Fox Academy
- Kézműves kódolást reklámoz a Codecool "Indokolatlan ügyféligény" söre
- Hogy lehet sikeres a jövő munkavállalója?
- Funside School: 21. századi angol, programozás és robotika már Óbudán is
- #CodeLikeAGirl – mert a technológia világának szüksége van a lányokra!
- Piaci körkép: átlagosan 4 hónap alatt és 1 millióért bárki szoftverfejlesztő lehet, akár állásgaranciával is
- Lego robotokat programoznak a Funside School tanulói
- A Vodafone és a Huawei a mérnökképzést támogatja az Óbudai Egyetemen
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY-Parthenon: Új márka, egykapus ügyfélélmény
Az EY globálisan egységesíti tranzakciós tanácsadási üzletágát és a vállalati stratégiával foglalkozó EY-Parthenon csapatát, közös márkanév alatt működtetve tovább ezeket a területeket. Ez a lépés az ügyféligényekre reagálva erősíti meg a két terület közötti szinergiákat, és biztosít egységes, integrált tanácsadási élményt. Az új működési modell lehetővé teszi, hogy a vállalatok még komplexebb és összehangoltabb támogatást kapjanak növekedési, fejlesztési vagy stratégiai döntéseikhez. A márka mögött 25 000 szakember dolgozik, 150 országban.
Mi jön a fal után? – Automotive Summit 2025
Ezzel a provokatív kérdéssel indul 2025. május 21-én az Automotive Summit a MOL Campuson. A konferencia az autóipar jövőjét helyezi fókuszba, különös tekintettel arra, milyen szerepet tölthet be Magyarország a globális átalakulásban. A szakértők számos nézőpontból vizsgálják meg az iparág kihívásait és lehetőségeit – a mesterséges intelligencia autóértékesítésben betöltött szerepétől kezdve, az új autógyárak gazdasági hatásán át, egészen a CO₂-kibocsátás jövőjéig.