MKB Fintechlab: kimagasló nemzetközi érdeklődés az idei inkubációs program iránt
Minden eddigit felülmúló számú, 112 startup jelentkezett a világ minden tájáról az MKB Fintechlab 2019-es nemzetközi inkubációs programjára. A január 9. és 11. között Budapesten megrendezett kiválasztási táborban 18 startup versengett azért, hogy közülük a legjobbak bekerülhessenek a márciusban induló inkubációs programba. Az MKB Bank sikeres digitális átállásának köszönhetően a legjobb fintech startupok már a bank új digitális rendszeréhez fejleszthetik és tesztelhetik megoldásaikat, amelyet így az MKB Bank ügyfelei elsők között használhatnak majd.
Az MKB Bank által 2016-ban létrehozott MKB Fintechlab – Közép-Kelet-Európa meghatározó fintech központja – 2019-ben immáron harmadik inkubációs programját bonyolítja le. A 112 idei jelentkező közül személyes és online interjún keresztül került kiválasztásra az a 18 startup, akik meghívást kaptak a kiválasztás utolsó körére, a kiválasztási táborba. A háromnapos esemény célja, hogy az MKB Fintechlab és az MKB Bank mentorai, szakértői és a startupok éles körülmények között dolgozhassanak együtt az üzleti és digitális feladatokon. A közös munka során a startupok azonnali szakmai visszajelzéseket kaptak, a mentorok és döntéshozók betekintést nyertek a startupok stratégiai gondolkodásmódjába és szakmai felkészültségébe.
Az MKB Fintechlab a kiválasztási tábor tapasztalatai alapján január végéig választja ki a nyolc legjobb startupot, akik részt vehetnek az inkubációs programban. A kiválasztottak a mentoráláson felül, akár 50 millió Ft tőkebefektetést is kaphatnak.
A nagyközönség az inkubációs programot lezáró májusi Demo Day-en kaphat betekintést a legújabb hazai és nemzetközi fintech fejlesztésekbe.
dr. Balog Ádám, MKB Bank vezérigazgató: Az MKB Bank saját – nemzetközi szinten is sikeres – digitális átállásának lebonyolításával párhuzamosan jelentős energiákat fordított és fordít jelenleg is arra, hogy a jövő bankjait meghatározó fintech megoldások fejlesztése területén Magyarország meghatározó tényező legyen Közép-Kelet-Európában. Az MKB Bank és az MKB Fintechlab egyaránt elkötelezett a legjobb magyar és nemzetközi fintech startupokkal történő jövőbeni együttműködés sikerében, hiszen az MKB Bank saját példája is azt erősíti, hogy a digitalizáció jelenti a bankok és a pénzügyek jövőjét.
Pereczes János, MKB Fintechlab ügyvezető: Nagyon büszke vagyok az MKB Fintechlab stábjára, hiszen az elmúlt három évben folyamatosan előreléptünk inkubációs programunkkal. A magyar startupokkal induló programunk három év alatt a nemzetközi fintech világ meghatározó és mértékadó eseményévé fejlődött. Külön öröm, hogy a tavaly először megrendezett fintech hackathonunk két nyertes csapata – hat hónap alatt – az ötlettel a gyakorlati fejlesztésig tudott eljutni a támogatásunknak köszönhetően.
Kapcsolódó cikkek
- A hazai startupok is a blockchain technológia felé mozdulnak
- Együttműködés a jövő digitális egyészségügyi megoldásaiért
- Egyetemi ötletek kaptak 9 millió forintos befektetést
- A mesterséges intelligenciával foglalkozó startupok mutathatnak új utat Európának
- Budapestre figyelt a régió startup világa
- Közép-kelet-európai startup rendezvény a brit fővárosban
- Szeretnének, de mégsem mernek vállalkozni a magyar fiatalok
- Jön a Startup Hét Debrecen!
- Az MKB Bank, a Fintechlab és az Oracle november végén Magyarországra hozza a valódi „open bankinget”
- Hazai orvostechnológia startupok mutatkoztak be az Egyesült Államokban
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új név alatt folytatja a Continental autóipari ágazata: bemutatkozott az Aumovio
A Continental Csoport autóipari ágazata az Auto Shanghai kiállításon jelentette be új márkanevét: a jövőben önálló vállalatként Aumovio néven működik tovább. Az új név kifejezi a cég erős piaci jelenlétét, hagyományait és technológiai tapasztalatát, valamint azt a törekvést, hogy innovációval alakítsa a mobilitás jövőjét.
Kiberbiztonság a kritikus infrastruktúrák védelmében
A Schneider Electric legújabb megoldása egyszerű és biztonságos hozzáférést kínál a távoli terminálegységekhez (RTU), ezzel tovább növelve a kritikus infrastruktúrák – például a víz-, olaj- és gázvezetékek – védelmét. Az új SCADAPack 470i és 474i modellek a szerepkör-alapú hozzáférés-szabályozás révén segítik a kiberbiztonsági előírások betartását is.