A digitalizáció jelenti a valódi akadálymentesítést
2019. május 16. az akadálymentesítés világnapja (Global Accessibility Awareness Day), ennek alkalmából a Microsoft Magyarország arra hívja fel a figyelmet, hogy a fogyatékkal élő emberek érdekében végzett munka az év 365 napján kiemelten fontos. Az esélyegyenlőség kulcsa játszik a digitalizáció, az informatikai képességek oktatása a fogyatékkal élők körében olyan társadalmi kihívásokra ad választ, mint a munkaerőhiány.
A Microsoft az AI for Good programjában öt év alatt világszerte 25 millió dollárral támogatja a fogyatékkal élő emberek esélyeit növelő mesterséges intelligencia alapú fejlesztéseket. A Microsoft Magyarország az év 365 napján azon dolgozik, hogy a digitalizáció járuljon hozzá az esélyegyenlőséghez.
A kódolás órája nevű nemzetközi kezdeményezés keretében az elmúlt két évben a Vakok- és Gyengénlátók Iskolájában, valamint a budapesti Mozgásjavító Általános Iskola és Gimnáziumban mintegy 220 gyermeket oktattak a programozás alapjaira. Miközben világszerte jellemző, hogy a testi vagy mentális fogyatékkal élő emberek rosszabb oktatásban részesülnek, mint egészséges embertársaik, a digitális képességek oktatása jelentősen növeli a boldogulásuk esélyeit. Ezért a Microsoft Magyarország kiemelt figyelmet fordít a digitális képességek oktatására a fogyatékkal élők számára is.
A technológia ma már érzékeket pótolhat a szenzorok, az alacsony költségű elektronika és a mesterséges intelligencia segítségével. A NIOK Alapítvánnyal közösen a Microsoft a fogyatékos emberekért dolgozó civil szervezeteknek mutatta be az új technológiák nyújtotta lehetőségeket, mint a felhő vagy a mesterséges intelligencia. A civil szervezetek oktatása mellett néhány hét múlva összehozzuk őket a fejlesztői szféra segíteni akaró képviselőivel, hogy közösen valósíthassák meg a technológia-igényes terveiket. A Microsoft technológiai hozzáférést ad a projektekhez. és támogatja a magyar szervezeteket, hogy pénzügyi támogatásért pályázzanak a globális programokból.
„A mesterséges intelligencia segít az önvezető autók fejlesztésében, ám ugyanez a technológia nyújt segítő kezet fogyatékkal élő embertásainknak” – fogalmazott Csanak Gabriella, a Microsoft marketing- és operatív igazgatója. A Microsoft több ilyen fejlesztést tett elérhetővé és szerte a világon ösztönzi a közösségeket, hogy hozzanak a mesterséges intelligencia révén megvalósítható ötleteket, amelyekből olyan vívmányok lehetnek, mint:
- EMMA – egy speciális toll, amely visszaadja a parkinson-kórban szenvedő embereknek az írás élményét azáltal, hogy a kezük betegség okozta remegését kiegyenlíti.
- SEEING AI – A mesterséges intelligencia egy okostelefon segítségével meséli el a külvilágot a gyengén látó embertársainknak. Az alkalmazás felolvas feliratokat, felismeri a barátokat, az emberek hangulatát és megannyi más dolgot, majd mindezt beszédhangon ismerteti.
- Adaptív kontroller – A játék és a fejlesztés élményét a fogyatékkal élő embereknek is biztosítani kell, az X-Box konzolhoz kifejlesztett speciális konzol kifejezetten a testi fogyatékkal élő embereknek készült.
Kapcsolódó cikkek
- Sikeresebb üzlet – mesterséges intelligenciával
- Robotikával foglalkozik az újonnan megnyílt New York-i MI központ
- Mesterséges intelligencia írt dalt az Eurovíziós Dalfesztivál alkalmából
- Az AI sokkal több, mint néhány képjavító algoritmus
- A menedzsereknek leáldozott, a mozgósító vezetőké a jövő
- Honor kutatás az AI nyomában
- Megdöbbennénk, ha tudnánk, hogy mennyi mindent tudnak rólunk…
- Az ingatlanpiacon is tarol a mesterséges intelligencia
- Még nem áll készen a pénzügyi szektor az AI alkalmazására
- Új alapokra helyezi a mesterséges intelligencia a környezetvédelmet
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.