Üzleti angyal csúcstalálkozót tartanak ma Budapesten
A mai napon véget ér a Duna Régióra kiterjedő, nemzetközi szinten mintegy 160, hazánkban 23 csapat vállalkozásindítását elősegítő ACCELERATOR projekt. Az elmúlt 2,5 évben 8 országban a Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. szakmai vezetésével megvalósult nemzetközi inkubációs program egy kétnapos konferencia keretében zárul. A záróesemény szakmai szervezője a Magyar Üzleti Angyal Egyesület. A HUNBAN Angel Investment Day 2019 keretében többek között Peter Cowley, a több mint 150 tagszervezetet tömörítő European Business Angel Network (EBAN) elnöke is előadást tart.
A kedden kezdődő, két napos csúcs Budapest két pontján, a BRKLYN-ban és az Akváriumban kerül megrendezésre, a programkínálatra közel 200 résztvevő regisztrált előzetesen. A rendezvény az ACCELERATOR projekt záróeseménye mellett idén a Hungarian Business Angel Network (HUNBAN) által szervezett HUNBAN Angel Investment Day programsorozatát is magában foglalja. Az akcelerátorkörökhöz szorosan kapcsolódik a befektetői oldal: az induló kis- és középvállalkozások egyre gyakrabban vesznek igénybe a hazai piacon anyagi forrást, valamint szakmai mentorálást és a kapcsolatépítésben nyújtott segítséget az angyalbefektetőktől. Az előadássorozat az üzleti angyalok tevékenységébe enged betekintést: többek között Peter Cowley, a European Business Angel Network (EBAN) elnöke, Károlyi Antal, a Hungarian Business Angel Network (HUNBAN) elnöke és Balogh Péter, az angyalbefektetésekkel foglalkozó Baconsult alapítója is előadást tartanak ma.
„Egy ország gazdaságát akkor nevezhetjük innovatívnak, ha a piacon minél több ígéretes, előremutató tevékenységű startup, kis- és középvállalkozás szerepel. Abban, hogy ez hazánkban is megvalósuljon, fontos szerepet élveznek az üzleti angyalok, akik figyelik a menedzsment működését és tőkéjükkel, tanácsaikkal, illetve szakmai kapcsolataikkal segítik a vállalkozást” – mondta el Károlyi Antal, a HUNBAN elnöke.
A Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. szakmai vezetésével zajló ACCELERATOR projekt a Duna Régió 8 országának startupjait, korai fázisban lévő vállalkozásait vagy vállalkozóit célozta. A programba került vállalkozások széleskörű mentorálást kaptak olyan területeken, mint a szellemi tulajdon, az üzleti tervezés, a piackutatás, a vállalkozásindítással kapcsolatos jogi kérdések és a marketing. Egy év alatt két hazai akcelerátorkör zajlott le a Közép-dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség szervezésében, ezeket összesen 23 csapat teljesítette sikeresen. A konferencián mind résztvevő startupok, mind mentorok, mind a környező országok akcelerátorprogramjainak képviselői megoszthatják tapasztalataikat.
„Az ACCELERATOR program keretében megteremtettük a nemzetközi kapcsolatrendszerünk alapjait, kiváló partnerekkel dolgoztunk együtt az elmúlt 2,5 évben. A programnak köszönhetően a Duna Régió országaiban, illetve a német nyelvterületen olyan partnereket találtunk, akik együttműködő partnereink lesznek a hamarosan többszázas nagyságrendű portfóliónk nemzetközi építésében. Ezen célok mellett nagy örömünkre szolgál, hogy ennyire sokoldalú mezőny alakult ki az ACCELERATOR projekt hazai pilotjának keretén belül: a programot teljesítő formálódó csapatok és kész vállalkozások között találunk olyat, amelyik ma már érett a szintugrásra. Látjuk, hogy mentorálásunk révén ezek a vállalkozások közelebb kerültek a céljaikhoz” – nyilatkozta Török József, a Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. üzletfejlesztési és startup igazgatója, a program szakmai vezetője.
Kapcsolódó cikkek
- SMART 2016: nemzetközi innovációs expót rendeznek Magyarországon
- Jöhet a láthatatlan pénztárca
- Igénylik a digitális tuningot a magyar kisvállalkozások
- Jog és digitalizáció: az online ügyletek kockázatai
- MKB Fintechlab: inkubált startupjaink hazai és nemzetközi sikeressége a saját eredményességünk mértékegysége is egyben
- MKB Fintechlab: mentoráltunk, a PénTech lett 2019 legígéretesebb fintech megoldása
- Svéd nagyvállalatok fognak össze, hogy közép-kelet-európai startupokat támogassanak
- Magyar technológia ad megoldást a kiemelt fontosságú infokommunikációs berendezések hatékony hűtésére
- SUSECON 2019: digitális átalakulás tetőtől talpig, adatközponttól a felhőig
- A világ 10 legígéretesebb repülőgép-karbantartó ipari innovációja között az AerinX
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.