Az ABB és a Microsoft AI technológiával segíti a fenntartható élelmiszertermelést
A Föld népességének növekedése miatt világszerte egyre sürgetőbb, hogy új és innovatív módszereket találjunk az emelkedő élelmiszerigény kielégítésére. Skandináviában, az 1970 óta működő haltenyésztés jelentős iparággá fejlődött. A fenntartható lazactenyésztés terén vezető Norway Royal Salmon (NRS) évente közel 70 000 tonna lazacot értékesít. Ebből az év minden napján egy millió halétel készíthető.
Az NRS lazactenyésztő telepei Norvégia legészakibb területein találhatók, ahol az éghajlat és környezet zord, és nemritkán veszélyes is. A vállalat úgy döntött, hogy növeli dolgozói munkabiztonságát, csökkenti a működési költségeket, és kiemelt hangsúlyt fektet a skandináv tengeri haltenyésztés fenntarthatóságára.
A mesterséges intelligencia alkalmazására épülő lazactenyésztési mintaprogram keretében az ABB, a Microsoft és az NRS együttműködése keretében olyan megoldást dolgoztak ki, amellyel a kiváló minőségű élelmiszer biztonságosabban és környezettudatosabban állítható elő. A program igazolta, hogy a megoldás alkalmazásával az NRS növelheti a dolgozók biztonságát, és javíthatja a munkavégzés hatékonyságát. A megoldás előnye, hogy a dolgozóknak a jövőben kevesebbet kell majd kimenniük a nyílt tengerre. Az új technológia kedvező hatást gyakorol a CO2-kibocsátásra is, mivel csökkenti a termelési műveletek számát, és javítja a haltenyésztés körülményeit, ami végső soron tisztább tengereket és jobb hatékonyságot eredményez.
„A Norway Royal Salmon mindig is nagy hangsúlyt fektetett a széles körű kutatásra, fejlesztésre, együttműködésre és innovációra”, - nyilatkozta Arve Olav Lervag, az NRS haltenyésztési ágazatának igazgatója. „A fenntarthatóság folyamatos fejlesztése és a dolgozóink biztonságának javítása érdekében vállalatunk az ABB-vel és a Microsofttal közösen olyan innovatív módszereket dolgozott ki, amelyekkel tevékenységünk minden területén jobb eredményeket érhetünk el.”
Az ABB és a Microsoft távoli, vizuális objektumdetektálási módszert épített ki a biomassza becslésére és a halállomány nagyságának meghatározására. A technológiával nyomon követhető a lazac növekedése, csökkenthető az NRS dogozóinak munkaleterhelése, és kritikus adatok gyűjthetők a lazactenyésztésről.
A víz alatti kamerák rögzítik a tengerbe merülő, a parttól több kilométerre telepített ketrecekben lévő lazacok képét. A videofelvételt elemző mesterséges intelligencia lehetővé teszi a lazacok nagyságának és darabszámának automatikus meghatározását.
„Az ABB teljes mértékben elkötelezett a fenntarthatóbb jövő megteremtése mellett, aminek egyik szép példája ez a program is, amelynek keretében a mesterséges intelligencia alkalmazásával forradalmasítjuk a tengeri haltenyésztést”, - nyilatkozat Guido Jouret, az ABB digitalizálási üzletág igazgatója. „A halak egészségi állapotának és fejlődésének felügyeletével, a környezeti hatás minimalizálásával és az üzemeltetési költségek csökkentésével az ABB Ability biztosítja, hogy a NRS javítani tudja versenyképességét.”
A megoldás lelkét a Microsoft Azure felhő és az ABB Ability platform alkotja. Az ABB széles körű, kiemelkedő szaktudásra alapozott ABB Ability platformja lehetővé teszi, hogy az ügyfeleink együtt fejlesszék szaktudásukat, illetve tevékenységüket mennyiségi és minőségi szempontból is tovább javítsák.
„Az ABB, a Microsoft és az NRS innovatív együttműködést alakított ki a projekt keretében,” – közölte Christian Bucher, a Microsoft AI szakembere. „Az együttműködő felek mindegyike erősen elkötelezett a fenntartható élelmiszertermelés megvalósítása mellett. A projekt sikeres végrehajtását kizárólag a mérnöki munkacsoportok és az ügyfelek közötti közös fejlesztéseknek és a közös megoldásoknak köszönhetjük, és a koncepció kidolgozásától számított néhány hónapon beül már ki is építettük a műszaki megoldást.”
Kapcsolódó cikkek
- Az új családtag a mesterséges intelligencia
- MI-alapú energetikai szolgáltatással lép piacra az eNET
- Az infokommunikációs szakemberek a mesterséges intelligenciában bíznak
- Mesterséges intelligenciával a cégek 80 százalékkal gyorsabban növelik nyereségüket
- Bemutatkozik a Samsung Galaxy S20
- Speciális AI-alapú kutatás-fejlesztési projektbe kezd az OTT-ONE
- Ezekre a techológiai trendekre érdemes most figyelnie cégvezetőként!
- A Fujitsu a Microsofttal közösen ösztönzi a helyben telepített infrastruktúra modernizálását
- Az LG a Microsofttal közösen fejleszti üzleti megoldásait
- Az Ericsson és a Microsoft együttműködése gyorsíthatja fel a hálózatba kapcsolt járművek fejlődését
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.