A Föld Napjára ajánl digitális tananyagot az E.ON
Szerdán lesz a Föld Napja, a héten számos iskolás ismerkedik a környezet- és energiatudatosság témájával, amely sok helyen most kerül elő a tananyagban. Az E.ON a bárki által elérhető EnergiaKaland programjával és a hozzá tartozó digitális anyagaival segít a tanároknak és a diákoknak, hogy a környezetismeret és az energiatudatosság témájában minden korosztály számára otthonról is elérhető, izgalmas és változatos feladatokat találjanak.
Az EnergiaKaland weboldala 5-től 18 éves korig kínál interaktív játékokat, ismertetőket és feladatokat a gyerekeknek, a szülők és a tanárok számára pedig letölthető kézikönyvek és más segédanyagok teszik egyszerűvé az oktatást. A kicsiknek online memóriajátékok segítenek a játékos tanulásban, a nagyobbak interaktív térképen ismerhetik meg egy város energiafelhasználását, a középiskolás korosztály pedig az éghajlatváltozásról, a jövő energiaforrásairól tudhat meg többet, de erőművet is építhetnek az online felületen - csak néhány példát kiragadva az interaktív feladatok sokaságából. Az oldal bárki számára könnyen használható és nem csupán tananyagnak, de böngészése közös családi programnak is kiválóan alkalmas.
Az energiacég az óvodákkal, iskolákkal együttműködve már 2008 óta segíti a pedagógusokat az energiatudatos nevelésben, önkéntesei óvodákban, iskolákban és különböző rendezvényeken tartanak az energia világát megismertető interaktív órákat. Az elmúlt években összesen 280 oktatási intézményben - iskolákban és óvodákban - több ezer gyerek vett részt a programban. Az E.ON-nál már több mint 160 munkatárs végezte el az óratartáshoz szükséges képzést. Az óravázlatokat, a hozzá kapcsolódó feladatokat további felhasználásra a pedagógusok az EnergiaKaland weboldalán keresztül ingyenesen letölthetik. Az E.ON most is bíztatja a tanárokat, szülőket, hogy látogassanak el az oldalra és használják az ott található anyagokat, játékokat az otthoni tanuláshoz.
____________
A tavaly az Effekteam Zöld egyensúly díjával elismert program célja, hogy a gyerekeket modern és kreatív eszközökkel energia- és környezettudatosságra nevelje, és segítse őket abban, hogy később felelősen és tudatosan döntsenek a mindennapi életben arról, hogyan használják a rendelkezésükre álló erőforrásokat. A diákok a legfontosabb adatok és tények megismerésén kívül az energia előállításával, elosztásával és felhasználásával kapcsolatos feladatokban virtuális döntéseket is hozhatnak és szembesülhetnek ezek hatásaival is.
Kapcsolódó cikkek
- Gigafelvásárlás az oktatási piacon
- Idén jelentősen nőtt az ELTE Informatikai Karra jelentkezők száma
- A MOL Mester-M Díjával jutalmazták a Neumann Társaság alelnökét, Erdősné dr. Németh Ágnest
- Robbanás előtt a digitális képzési szektor
- Az otthoni internetezést segíti tanácsaival az NMHH
- Kríziskezelést feszegető műsor indul az E.ON támogatásával
- Újrahasznosítható csomagolást kapnak a Samsung Lifestyle televíziók
- Jelentős növekedés mérhető az online oktatás területén
- Így lehet eredményes az egyetemek alapítványi működése
- Égető kérdések megvitatásával kezdte meg a távolléti oktatást az ELTE Informatikai Kara
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
HMD: A szülők fele szerint megváltozott a gyerekük személyisége a telefonhasználattól
A HMD friss kutatásai szerint az okostelefonok negatívan hatnak a fiatalokra. A szülők háromnegyede aggódik a telefonhasználat miatt, és több mint fele úgy érzi, túl korán vásárolt okostelefont a gyerekének. A fiatalok harmada megerősítette, hogy valóban hajlamosabb a szorongásra, amióta telefont használ, de azt is bevallották, hogy túl sok időt töltenek a közösségi médiában.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.
Ötödször is Családbarát Munkahely a Bridgestone
A Bridgestone Tatabánya 2024-ben ismét elnyerte a Családbarát Munkahely címet „Vállalati értékvállalásunk a mindennapokban is jelen van” című pályázatával. A vállalatnál megvalósuló változatos programok és kezdeményezések célja, hogy hozzájáruljanak a kollégák munkahelyi, családi és magánélete közötti egészséges egyensúly megteremtéséhez.