A Microsoft, a LinkedIn és a GitHub közös digitális továbbképzéséhez már több mint 10 millióan csatlakoztak világszerte
Magyarországon, az üzleti szférán túl, a civilekkel is aktívan együttműködik a Microsoft, hogy a hátrányos helyzetű munkakeresők esélyeit is javítsa a munkaerőpiacon. A NIOK alapítvány, a Microsoft Magyarország támogatásával a járványhelyzet okozta munkahelyi kihívások eredményes kezeléséhez ad elméleti és gyakorlati segítséget társadalmi szervezeteknek a CivilTech Hub tréningsorozat keretein belül. A webináriumokon a biztonságos és hatékony távmunka humán, szervezeti és technológiai hátterét, a kipróbált és bevált, jó gyakorlatokat ismertetik a résztvevőkkel.
A Microsoft Magyarország évek óta aktívan támogatja a fiatalok digitális képességeinek fejlesztését is. A gazdaság szempontjából kiemelten fontos, hogy minél több olyan diák kerüljön ki a magyar oktatásból, akik modern és versenyképes IT-tudással rendelkeznek.
“Az üzleti életben egyre többen ismerik fel a továbbképzések jelentőségét, és azt, hogy ez milyen előnyökkel jár: nemcsak a munkaadók, hanem a munkavállalók számára is. A továbbképzés a feltétele annak, hogy a munkavállalók tudása ne váljon idejétmúlttá a szervezeten belül. Azok, akik a képzésekben részt vesznek és továbbfejleszthetik magukat, elégedettebbek leszenek új feladatkörükben és a jövőjüket is inkább biztosítva látják a cégen belül” – mondta Christopher Mattheisen, a Microsoft Magyarország ügyvezető igazgatója, a toborzás eddigi eredményeiről.
A Microsoft a gazdaság talpra állítását és a munkaerőpiaci esélyegyenlőség megteremtését segíti elő azzal, hogy oktatást nyújt a hátrányos helyzetben lévő embereknek és átképezi azokat, akik a koronavírus okozta gazdasági visszaesés következtében veszítették el a munkájukat.
További részleteket az eddig elért eredményekről Ryan Roslansky LinkedIn vezérigazgató cikkében olvashat. A globális kezdeményezésről további információ a Microsoft microsite-ján érhető el.
Kapcsolódó cikkek
- Civil Tech Hub: Távmunka hatékonyan? Nem lehetetlen!
- A hibrid oktatásé a jövő
- A Microsoft előrejelzi a járványokat és még az ingázás virtuális élményét is megadja
- Technológiai startupok, versenyre fel!
- Különleges pálinka-alapanyagokat kutattak a Szent István Egyetem végzősei
- Fenntarthatósági szakemberek reformálhatják meg a divatipart
- Google képzési programok európai és izraeli startupok számára
- Mesterséges tananyagot fejleszt az ELTE és a Microsoft
- Digitális képességekkel a munkanélküliség ellen
- A virtuális tárgyalóban is fontos a személyesség