Médiatanács: 520 millió forint tévéműsorok készítésére

forrás: Prím Online, 2021. március 17. 14:58

Összesen 520 millió forintra lehet pályázni helyi és körzeti televíziók műsortámogatására, döntött a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa a legutóbbi ülésén. A testület a szolgáltató kérelmére hét évvel megújította a dunaújvárosi Rádió 24 jogosultságát, és felkérte az NMHH-t két budapesti frekvencia tervének kidolgozására. 

Erre az évre is meghirdette a Médiatanács a rendszeresen jelentkező hírműsorok, illetve közéleti és kulturális magazinműsorok készítését támogató felhívását helyi és körzeti televíziók részére, amelyre a magyarországi és a határon túli szolgáltatók is pályázhatnak. Az idén 20 millió forinttal megnövelt, összesen 520 millió forint keretösszegre ezúttal is négy fordulóban lehet majd jelentkezni, az első határideje április 15-e. Az elnyerhető maximális támogatás a közéleti műsorok esetében adásonként ezúttal is 60, hírműsorokra és kulturális magazinműsorokra 40 ezer forint, ami most sem lehet több, mint a tervezett összköltség kétharmada.

 

A testület a Pentafon Kft. médiaszolgáltató kérelmére további hét évvel – 2028. szeptember 9-ig –megújítja a Dunaújváros 102,9 MHz frekvencián szóló Rádió 24 helyi rádiós médiaszolgáltatási jogosultságát. A Médiatanács felkérte az NMHH-t a Budapest 103,9 MHz és a Budapest 100,3 MHz frekvencia terveinek kidolgozására, emellett elfogadta a Szolnok 97,1 MHz és a Veszprém 98,3 MHz helyi frekvencia közösségi jellegű használatára vonatkozó pályázati felhívásainak tervezetét. A tervezetek péntektől olvashatók a hatóság honlapján. 

 

A TV Szentendre szolgáltatóját burkolt reklámozás miatt figyelmeztette a grémium, amiért a Creative chef című műsor hat novemberi adása után bemutatott szakácskönyvről olyan részletes információkat közölt, hogy ezzel vásárlásra sarkallta a nézőket. Ilyet a törvény csak reklámblokkban engedélyez.

 

A Médiatanács elfogadta a klasszikus rádiózás helyszíneit 2018 és 2020 év vége között vizsgáló NMHH-tanulmányt, amely kibővíti a korábbi dokumentumot  a témában. Ebből többek között kiderül, hogy bár a rádiózók száma összességében nem változott számottevően, de – vélhetően a koronavírus-járvány miatt megnövekedett információigény miatt – 2020 második negyedévétől a hallgatók a korábbinál több helyszínen kezdtek rádiózni. A teljes mintából ugyanis 77-79 százalék rádiózott otthonról és 30-34 százalék a munkahelyen, míg 2019 azonos időszakában ezek az arányok 71, illetve 19 és 20 százalék körül mozogtak. A teljes dokumentum elérhető az NMHH honlapján.

Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Digitális ugródeszkát kínál a Telekom a magyar kisvállalkozásoknak

A Telekom olyan magyar kisvállalkozások jelentkezését várja, amelyek szeretnének digitálisan fejlődni, de eddig még nem találták meg a számukra megfelelő megoldásokat. A Digitalizációs Pályázat három nyertese egy éven keresztül díjmentesen használhatja a vállalkozása igényeire szabott IT-szolgáltatásokat, míg az első 100 érvényes pályázó egyéves Norton 360 előfizetésben részesül. A jelentkezési határidő 2026. június 25., és a pályázaton Telekom-ügyféltől függetlenül bármely jogosult vállalkozás indulhat.

2026. június 5. 09:55

Célgépek, amelyek a jövőt építik – 115 innováció csapott össze

A sebesség és a precizitás hazai fellegvárában, a Hungaroringen vonultatták fel a magyar mérnöki tudomány legjavát a Magyar Ipari Célgép Nagydíjon. Az idei mezőny minden eddiginél erősebb volt: 115 pályázat közül választották ki azokat az innovációkat, amelyek a jövő gyártósorait és mindennapjait formálják. Az esemény egyértelműen bebizonyította, hogy a hazai ipar jövője nem az olcsó munkaerőre, hanem a magas hozzáadott értékű tudásra épül. A 2026-os Nagydíj jelmondata – „A jövőt építjük. Géped van hozzá?”

2026. június 4. 18:20

Díjazzák az informatika meghatározó vezetőit és fiatal tehetségeit

Idén ismét meghirdeti rangos pályázatát a Magyarországi Vezető Informatikusok Szövetsége (VISZ), amelynek keretében intézmények és vállalatok informatikai szervezeteinek vezetői pályázhatnak az „Év informatikai vezetője” elismerésre.

2026. május 26. 15:21

Magyar újságíró a Siemens Media Award dobogóján

A program fennállása óta először Budapesten rendezték meg a Siemens Media Award nemzetközi díjátadóját. Az előző évekhez hasonlóan, idén is magyar sikert ünnepelhettünk: a szakmai zsűri kilenc ország pályázóit és pályaműveit értékelve a második díjat Rádi Balázsnak, az Index.hu újságírójának ítélte, az „Index a műtőben: először operáltak gerincsebészeti robottal Magyarországon” című írásáért. 

2026. május 26. 13:35

Női példaképek a digitális gazdaság élvonalában

Negyedik alkalommal hirdette meg a női szakemberek munkáját elismerő „Női példaképek a digitális gazdaságban” pályázatát az IVSZ – Digitális Vállalkozások Szövetsége és a Women in Technology Hungary Egyesület (WiTH). Az elismeréseket az IVSZ SMART konferenciájának záróeseményén adták át: a fődíjat Biró Gabriella kiberbiztonsági szakértő kapta, míg a két szervezői különdíjjal Kulcsár Alexandra és Földesi-Badó Gabriella kiemelkedő szakmai teljesítményét jutalmazta a zsűri.

2026. május 15. 20:06

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Nyereményekkel ösztönzi a mobilok újrahasznosítását a Telekom

2026. június 2. 19:32

Chatbotok és szelfik: így formálja a digitális világ a gyerekek biztonságát

2026. május 29. 09:58

Okostévéből sportközpont – így változtatja meg a meccsélményt az LG

2026. május 28. 18:27

Egyre kevesebben kattintanak híroldalakra – átalakul a médiapiac

2026. május 28. 11:46