Az új Bing a mobilokra és a Skype-ra is megérkezik
Három héttel ezelőtt a Microsoft bejelentette az új Bing és Microsoft Edge bevezetését, mint olyan új eszközöket, amelyek egy másodpilótához hasonlóan segítik majd a felhasználókat az interneten való szörfölésben. Február 7. óta 169 országban több mint egymillióan váltottak jegyet erre az izgalmas „repülőútra”: ennyien használják a Bing előzetes verzióját, és a csatlakozók száma napról napra tovább nő.
A Microsoft bejelentette, hogy az új Bing előzetese a Bing és az Edge mobilapplikációiban is megjelenik. Ezzel egyidőben a Microsoft a Skype-ra is bevezet egy új, mesterséges intelligenciával megtámogatott Bing verziót.
A bejelentés legfontosabb részletei:
- Új Bing és Edge mobilapplikáció: Tisztában vagyunk azzal, hogy a keresések 64 százalékát ma már mobiltelefonokról indítják el. Ezért tettük elérhetővé a Binget és az Edge-et mobilapplikációs formában is: ezek a megoldások az okostelefonokon is legalább olyan jó másodpilótaként szolgálnak, mint a desktopon.
– Az iOS és Android telefonokon már letölthető a megújult és izgalmas felhasználói élményt ígérő Bing. A Bing ikonra koppintva egy, a desktop verzióból már jól ismert chat indítható el.
- Mesterséges intelligenciával megtámogatott Bing a Skype-on: A Bing Skype verziójának előzetese is a mai naptól érhető el. Az app a felhasználók minden kérdésére valós időben ad hasznos válaszokat, és akkor csillogtatja meg igazán a képességeit, amikor épp a barátaikkal vagy családtagjaikkal beszélgetnek.
– A Microsoft jelenleg tanulmányozza és finomhangolja az új képességeket annak érdekében, hogy más kommunikációs platformokra, például a Teams-re is bevezethesse azokat.
Kapcsolódó cikkek
- A valóságmanipulációs eljárás laikus szemmel szinte felismerhetetlen
- Beszélt és írott magyar szöveg feldolgozását lehetővé tevő modellt építettek a Pécsi Tudományegyetemen
- MI TUDÁSKÖZPONTOK: Robotszimuláció támogatja az önvezető járművek fejlesztését
- Lányok ötleteit várja a Microsoft az MI felhasználására
- Elindult az Imagine Cup Junior AI for Good jövő évi versenye
- Jövőbemutató fejlesztések a Debreceni Egyetemen
- Megvannak a DigiGirlZ AI Challenge nyertesei
- Rohamtempóban próbálnak a cégek képben maradni
- Az ABB és a Microsoft AI technológiával segíti a fenntartható élelmiszertermelést
- A mesterséges intelligencia tudásukat osztották meg civil szervezetekkel a startupok Budapesten
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
2024-ben is folytatódott a bérnövekedés az IT szektorban itthon és nemzetközi szinten egyaránt
Az informatikai szektorban tapasztalt fizetési trendek 2024-ben továbbra is növekedést mutatnak, mind Magyarországon, mind nemzetközi szinten. A magyar IT szakemberek fizetése emelkedett az előző évhez képest, a szakértelem és tapasztalat szintjétől függően akár 10-15%-os bérnövekedés is megfigyelhető. Nemzetközi szinten is folytatódik a trend, a magas kereslet miatt a szakképzett IT szakemberek bérei világszerte versenyképesek maradtak, különösen a fejlett technológiákban jártas és felhőalapú megoldásokra specializálódott szakemberek esetében.
Az Uwaizy forradalmi, AI-alapú nyelvtanulási alkalmazást indít el
2024 októberében hivatalosan is elindult az Uwaizy – egy úttörő nyelvtanulási alkalmazás, amely egyedülállóan személyre szabott AI-alapú tanulási élményt kínál. Ami igazán megkülönbözteti az Uwaizy-t a többi nyelvtanuló alkalmazástól, az az, hogy az Uwaizy középpontjában egy mesterséges intelligencia által vezérelt képesség áll, amely képes megismerni minden felhasználót; meghatározza személyiségét, szándékát és személyes kontextusát, hogy olyan szinten tudjon kapcsolatba lépni Önnel, mint más platformokon.
Október 18 – újabb kiber-határidő közeleg
Az IT-szektor legtöbbet elhangzó hívószavai idén a „kiberbiztonság” és a „megfelelés”. Ennek oka az EU területén egységesen bevezetendő, ún. NIS2 direktíva, amellyel kapcsolatos feladatok az egész évet átölelik. Ráadásul, pár nap múlva már a második fázison is túl kell lépniük a hazai vállalkozásoknak. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője, Kerekes Gábor segít áttekinteni az eddigieket és ami hátra van még a teendőkből.
Komoly átrendeződés alatt a gyógyszeripar és az egészségügyi ágazat
A gyógyszeripari és az ún. medtech, azaz orvostechnológiai szektor globális szinten nemcsak az inflációval, az emelkedő kamatlábakkal és a lassabb gazdasági növekedéssel küzdött tavaly, de alaposan átszabják az ágazatot az olyan forradalmi technológiák, mint a generatív mesterséges intelligencia, a geopolitikai környezet és a szabályozási változások – derül ki a Deloitte gyógyszeripar és egészségügyi szektor kilátásaival foglalkozó globális kitekintéséből.