A Kyndryl és a Stellantis partnerségre lép
A Kyndryl, a világ legnagyobb IT infrastruktúra szolgáltatója bejelentette, hogy széles körű, többéves megállapodást kötött a Stellantisszal, abból a célból, hogy Európában, Észak-Amerikában és Dél-Amerikában menedzseljen alapvető üzleti informatikai tevékenységeket, mint például a hálózati, adatközponti támogatást és helyi IT szolgáltatások támogatását.
A Stellantis egy globális autógyártó, 130 országban van jelen, 2021-ben jött létre a Fiat Chrysler Automobiles (FCA) és a PSA Csoport összeolvadásával. Olyan márkák tartoznak hozzá, mint például az Alfa Romeo, Chrysler, Citroën, Dodge, DS Automobiles, Fiat, Jeep, Lancia, Maserati, Opel, Peugeot, Ram vagy a Vauxhall.
A Kyndryl hozzájárul a Stellantis IT infrastruktúrájának modernizálásához és hozzáférést biztosít képzett informatikai munkatársaihoz is. Az így felszabaduló erőforrásokat a Stellantis a digitalizálásra, kiberbiztonságra, új üzleti modellek és ügyfélközpontú megoldások fejlesztésére tudja fordítani.
"A Stellantis arra törekszik, hogy újraértelmezze a jelenleg ismert mobilitást, és új mércét állítson fel a gyorsan fejlődő mobilitási iparban. Ezért a világ vezető technológiai vállalataival együttműködve kínálunk innovatív és fenntartható termékeket és megoldásokat, amelyek megfelelnek mind a vásárlók, mind a bolygó változó igényeinek. Örömmel bővítjük partnerségünket a Kyndryllel, hogy kihasználjuk a digitális technológiák erejét, és értéket teremtsünk a társadalom széles rétegei számára" – mondta Gilles Feuntun, a Stellantis Globális Technológiai & Operációs alelnöke.
"Megtiszteltetés számunkra, hogy bővítjük együttműködésünket a Stellantisszal, egy vízióval rendelkező és innovatív vállalattal, amely meghatározó a mobilitás jövőjében. Együttműködésünk egy közös digitális átalakulásra és innovációra vonatkozó elképzelésen alapul, kihasználva a Kyndryl globális méretét, iparági ismereteit és technológiai szakértelmét, amivel segíti a Stellantis-t céljainak elérésében" – mondta Angelo Cirocco, a Kyndryl vezető partnere.
A két vállalat folyamatosan együtt fog működni az ügyfélélményt, a hatékonyságot és a fenntarthatóságot fejlesztő autóipari megoldások létrehozása céljából.
Kapcsolódó cikkek
- Csökkenő profitvárakozások az e-autóiparban
- Ezek a számítógépek hozták el a digitális kultúrát az iskolákba
- Február 26-ig lehet jelentkezni a Neumann Társaság informatikai tehetségkutató versenyére
- Az ABB több mint 1300 robotot szállít a Volvo Carsnak
- Megvan hazánk legsokoldalúbb informatikusa
- Kyndryl: Itt az ideje az átfogó digitalizációnak az egészségügyben
- A 10 éves, magyarországi központú Logiscool új nemzetközi partnerséggel indítja a 2024-es évet
- Az idei év hozhatja meg az IT iparágnak a növekedést?
- Autóipari vállalkozásoknak nyújtanak segítséget a szellemitulajdon-védelemben
- Az európai piacra gyárt új generációs fékrendszert a Continental Budapesten
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.
Gyorsítósávban az AutoWallis
Sikeresen lezárta eddigi történetének legnagyobb felvásárlását az AutoWallis Csoport, ezzel tovább erősítve cseh autókiskereskedelmi pozícióját és meghatározó régiós szerepét. A magyar tőzsde autós vállalata egy lépésben szerezte meg a cseh piacon működő, tavaly közel 50 milliárd forintnak megfelelő árbevételt elérő MILAN KRÁL GROUP 100 százalékát, melynek köszönhetően újabb márkákat (Mercedes-Benz, Ford) és új tevékenységet (Mercedes-Benz Truck nagyhaszongépjárművek értékesítése, szervizelése) is bevont portfóliójába.