Hazánkban az LG prémium kategóriás mobileszközei
Bemutatkozott a G2 és a G Pad 8.3
Az LG egyre jobban törekszik arra, hogy a készülékeit a felhasználói igényekhez igazítsa. A G széria hazánkban is bemutatott legújabb modelljei pont ezt a koncepciót tükrözik, vagyis a „Learning from You” felhasználó-központú tervezési filozófiát. A sajtóeseményen közelebbről is megismerhettük a G2 okostelefont és a G Pad 8.3 tabletet.
A felhasználókhoz igazítva
A hazai bemutatón is olyannyira tükröződött a felhasználó-központú filozófia, hogy arról is szavazhattunk, melyek a legjobb funkciók. A három legjobb a KnockOn, vagyis a dupla koppintás feloldás és lezárás, az optikai képstabilizátor (OIS) és a hátoldali gombok (Rear Key) lettek.
Mindezeket a funkciókat és a továbbiak kialakítását – melyekből akad jó néhány – a fogyasztók körében végzett kutatásra alapozták, amely a mobilhasználati szokásokat vizsgálta, innen merítettek az innovatív megoldásokhoz.
A nagy kijelző a menő
Az LG sem hagyhatja figyelmen kívül az egyre népszerűbb trendet, a nagykijelzős mobilok térhódítását. Ám mindezt ötvözte azzal, hogy a készülék mégse legyen hatalmas, kényelmesen elférjen a kézben. Ezt úgy oldották meg, hogy nagyjából akkora a telefon, mint egy 4,7 hüvelykes képátlójú modell, annak ellenére, hogy 5,2 hüvelykes Full HD a kijelző mérete. Vagyis mindössze néhány milliméteres (2,65 mm) a pereme, majdnem széltől-szélig megjelenítővel rendelkezik.
Mindezt úgy lehetett kivitelezni, hogy a gombok a készülék hátoldalára költöztek (Rear Key névre hallgatva), melynek más praktikus oka is volt. A mai versenyhelyzet rákényszeríti a gyártókat, hogy egyedi, formabontó megoldásokkal rukkoljanak elő. Az LG kivitelezése pont ilyen, melyet még tetőz az, hogy ezzel teret nyerünk a kijelző előnyére, és nem a felhasználói élmény rovására.
Felszereltség
Mindkét modellben Qualcomm Snapdragon processzor dolgozik, a G2-ben egy négymagos, 2,26 GHz órajelű 800-as, a G Pad 8.3-ban pedig négymagos, 1,7 GHz-es 600-as.
A kijelzőmérethez visszatérve, a táblagépet 8 hüvelykes megjelenítővel szerelték fel, így még mindig tartható kézben. Ez az első olyan tablet, amely ebben a méretben Full HD képminőséget garantál a felhasználóknak.
A rendelkezésre állás tekintetében a G2 a 3000 mAh-es aksiban akár 2 napig is bírja a strapát, a G Pap 8.3 pedig a 4600 mAh-essel pedig 3-4 napig is kitart. Mindkét modell fedélzetén Android 4.2.2 Jelly Bean teljesít szolgálatot.
Funkciók széles tárháza
Mindkét készülék számos hasznos funkciót tartogat a felhasználóknak, melyek közül az eddig még nem említettektől a Guest Mode egy igazán hasznos újdonság, amely lehetővé teszi a telefon tulajdonosa számára, hogy – akárcsak egy PC esetében – különböző felhasználói fiókokat állítsuk be adott jogosultságokkal. A telefon feloldásánál dönthetjük el, melyik felhasználóként szeretnénk használni a telefont. Ez a szülők számára lehet hasznos, akik így bátran, gyermekeik számára is odaadhatják a telefont egy-egy fénykép erejéig vagy távirányítónak.
Ugyanis akár erre is használhatjuk a csúcskategóriás okosmobilt és a táblagépet is (QuickRemote) az infraportnak köszönhetően: a készülékek listája igen széles, de taníthatjuk is az eszközt. Így valamennyi távirányítónkat helyettesíthetjük egy eszközzel.
Sok olyan adottságot is ötvöz a telefon, melyeket más modellekből már ismerhetünk. A KnockOn is ismerős lehet, vagy egy adott objektum eltávolítása, vagy éppen a szépséghibák javítása. Ám a különbség az, hogy mindezt egy modellben találjuk meg, sőt, egyből kettőben, hiszen a G2-ben jelen lévő funkciók nagy része a táblagépen is megtalálható, a többi adottságtól függően csak egyikben-másikban. A fukcuókról bővebbben az LG oldalán tájékozódhattok.
Kapcsolódó cikkek
- Idegen nyelvre tanít telefonunk záróképernyője
- Mobiltelefonos alkalmazás indult várandós kismamáknak
- A légkondi mint a lakás dísze
- Sickweather: a hipochonderek appja
- Növelte első negyedéves eredményét az LG Electronics
- Új okostelefon-alkalmazás segíti az eltűnt személyek felkutatását
- Nemzetközi együttműködés az UNICEF és a Telenor között
- Élő mobilközvetítéssel újíthatnak a hírpotálok és a blogok
- A Facebooké a Moves fejlesztője
- Űrbéli üdvözlet a 40 éves Rubik-kockának
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Különdíjas lett a Deloitte úttörő coaching programja
Elismerték a Deloitte Zrt. tevékenységét az International Coaching Federation (ICF) Magyar Tagozata 2024-es pályázatán. Az ICF által alapított Prism Award célja, hogy jutalmazza azokat a szervezeteket, amelyek a szigorú szakmai követelményeknek megfelelő, a céges kultúrát és a stratégiai célokat is támogató, mérhető pozitív hatást kiváltó coaching programokat valósítanak meg. A 2024-es versenyen a Deloitte Zrt. belső coaching programja elnyerte a Tudatos építkezés kategória különdíját a szakmai zsűri döntése alapján.
Jövőformáló diákok: Megvannak a Megoldások a holnapért továbbjutói
A szakmai zsűri kiválasztotta a Samsung és az EdisonKids által ötödik alkalommal meghirdetett Megoldások a holnapért verseny legjobb 50 diákcsapatát. Az idei témák – a Közösség, az Egészség és a Fenntartható jövő – iránt összesen 241 diák jelentkezett kreatív pályázattal az ország különböző részeiről. Az előző évekhez képest a továbbjutó diákok és tanáraik idén még több tudással és kompetenciával gazdagodhatnak a frissített program keretében, hogy a következő hetekben megvalósíthassák jövőt formáló ötleteiket.
A jövő intelligens rendszerei Barcelonában
A Xiaomi Corporation (a továbbiakban „Xiaomi” vagy a „Csoport”) – a globális piacvezető a fogyasztói elektronikai termékek és okoseszközök gyártása terén – bejelentette részvételét a 2025-ös Mobile World Congress rendezvényen, amelyet Barcelonában, Spanyolországban tartanak. Idén a Xiaomi bemutatja a „Human x Car x Home” okos ökoszisztéma továbbfejlesztett verzióját, amely forradalmasítja a felhasználók eszközökkel való interakcióját azáltal, hogy zökkenőmentes csatlakoztathatóságot és intelligens integrációt biztosít.
Fel fog-e lépni Zámbó Jimmy saját emlékkoncertjén?
A legfrissebb információk szerint 2026-ban - Zámbó Jimmy halálának 25. évfordulója alkalmából - emlékkoncertet terveznek a Budapest Arénában. Bár konkrét részletek még nem állnak rendelkezésre a koncert programjáról, a nemzetközi példák alapján felmerül a kérdés: vajon megjelenik-e a király "személyesen" az eseményen, előad-e valamit saját hangján "eredetiben"?
Grok 3: Elon Musk új AI modellje kihívást jelent a ChatGPT 4.0 és más csúcstechnológiás AI rendszerek számára
Elon Musk xAI vállalata bemutatta legújabb mesterséges intelligencia modelljét, a Grok 3-at, amely állításuk szerint felülmúlja az OpenAI GPT-4.0-t és a DeepSeek V3-at a matematika, tudomány és kódolás területén. A Grok 3 egy korai verziója a Chatbot Arena teszteken is az első helyre került - ez egy olyan platform, ahol a felhasználók úgy értékelik a chatbotokat, hogy közben nem tudják, melyikkel beszélgetnek éppen.