Jordániában épít távvezetékeket az MVM
A Magyar Villamos Művek Zrt. (MVM), a Miniszterelnökség és a Jordán Hasemita Királyság Budapesti Konzulátusának közös sajtótájékoztatóján jelentették be, hogy az MVM OVIT Zrt. hamarosan megkezdi a közel 200 kilométernyi nagyfeszültségű távvezeték rendszer megépítését, valamint további, mintegy 60 kilométernyi távvezetékek felújítását a közel-keleti országban. A beruházások értéke meghaladja a 14,5 milliárd forintot.
Az Országház Gobelin Termében tartott közös sajtótájékoztatót Baji Csaba, az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. elnök-vezérigazgatója, Zaid Naffa, Jordánia magyarországi tiszteletbeli konzulja és Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára május 21-én.
Baji Csaba, az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. elnök-vezérigazgatója elmondta: „Az MVM Csoport a regionális szerepvállalása mellett célul tűzte ki, hogy elismert energetikai vállalatként a nemzetközi piacokon erősítse jelenlétét. Az MVM OVIT Zrt. jordániai megbízatása egy újabb fontos mérföldkő annak érdekében, hogy megmutathassuk, a magyar szaktudás a világ élvonalába tartozik.”
Az MVM OVIT Zrt. építheti meg a jordán villamos művek, a National Electric Power Company (NEPCO) Qatrana‒Amman West és Samra‒Amman West 400 kV-os, összesen 185 km hosszú villamos távvezeték hálózatát. Az MVM OVIT pályázott a NEPCO 2013 márciusában kiírt tenderén, a magyar társaság a legkedvezőbb ajánlattal nyerte el a megbízást, amelynek értéke több mint 13 milliárd forint.
Mindezen felül az MVM OVIT Zrt. végezheti el 5 különböző helyszínen, 58 km hosszúságú 132 kV-os feszültségszintű távvezetékek felújítását. A társaság szállítja az ehhez szükséges magas hőállóságú sodronyokat, szerelvényeket és az ezekhez tartozó vezetékeket is cseréli további 1,5 milliárd forint értékben.
Szijjártó Péter a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára elmondta: „Nemzetgazdasági érdekünk az, hogy erős állami vállalataink minél több tendert nyerjenek el a gyorsan fejlődő régiók piacán.
Az MVM Csoport, mint nemzeti tulajdonú, regionális szinten is meghatározó, vertikálisan integrált energetikai társaság küldetésének tekinti a magyar kormány gazdaságdiplomáciai tevékenységével, így a Keleti Nyitással összhangban álló célok támogatását.
Az MVM OVIT Zrt. a hazai átviteli hálózat-fejlesztési program lezárultával lépett a nemzetközi piacra. Ennek keretében a társaság Skócia, Németország és Csehország után indult a jordániai pályázaton. A korábbi, főleg európai területeken végrehajtott projektek után e frissen elnyert lehetőség lesz az első a vállalat történetében, hogy sivatagos vagy hegyvidékes környezetben kell távvezetéket építeni.
A projekt során előreláthatólag 590 oszlopot állítanak üzembe a magyar szakemberek a két nyomvonalon, amely acélszerkezetek össztömege meghaladja a 20 ezer tonnát is. Az oszlopok alapozásához több mint 55 ezer köbméter földet kell kitermelnie és 12 600 köbméter betont kell felhasználnia az MVM OVIT Zrt.-nek. A műszaki szakemberek számára is kihívást jelent a nyomvonal kialakítása, illetve a tény, hogy mind sivatagos, mind hegyvidéki környezetben garantálniuk kell az oszlopok időtállóságát és a kábelezés ellenállását a Magyarországon ismeretlen hőterhelésnek.
Kapcsolódó cikkek
- Egy új alkalmazásfejlesztési technológia: fele idő és pénz
- Díjazták az energiatudatosságot
- A Nokia bővíti magyarországi kutatás-fejlesztési központját
- Hivatalos engedélyt kapott egy robotkar Amerikában
- Tíz év a szuperszámítástechnika mércéjével
- Magyar startup is részt vesz a világ egyik legelismertebb technológiai egyetemének fejlesztő programjában
- Élő mobilközvetítéssel újíthatnak a hírpotálok és a blogok
- Indul a digitális földfelszíni televíziós hálózatok telepítésének második fázisa
- Napelemes kiserőművet építettek ki a BGF gazdálkodási karán
- Intelligens víziközmű-vezérlő rendszert fejleszt az ÉDV Zrt.
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.