A Lufthansa szoftverfejlesztésre és alkalmazástesztelésre toboroz pályakezdőket
IT Young Professional Program
Idén is elindult a Lufthansa Systems Hungária Kft. „IT Young Professional Program” nevű gyakornoki programja: a cég pályakezdő diplomás, vagy hamarosan diplomázó informatikusok jelentkezését várja. A gyakornoki időszak szakmai tréningjei a kiválasztottak általános szoftverfejlesztési ismeretei mellett specifikus fejlesztői szaktudásukat is erősítik majd (Java, JavaScript, C++).
A szakmai tréningek során a gyakornokok megismerkednek a légitársaságok üzleti folyamataival is, valamint olyan soft skilleket szereznek, amelyek segíthetik őket, hogy sikeresen beilleszkedjenek egy multinacionális vállalati környezetbe. A kezdeményezés népszerű: 2012-ben, első évében 94 jelentkezőből 11-et találtak alkalmasnak a részvételre, a tavalyi 124 jelentkező közül már 13-at.
A programra olyan alapszintű fejlesztői és programozói ismeretekkel (például Java, JavaScript, C/C++, vagy ABAP programnyelv ismeretével) rendelkező hallgatók és pályakezdők jelentkezését várják, akik jól beszélnek angolul és nyitott, rugalmas személyiségek. A vállalat rész- és teljes munkaidőbe is keres jelentkezőket, a részvétel azonban legalább heti 30 órás elfoglaltságot jelent rugalmas munkaidő beosztásban. A szakmai tréningek lezárultával a résztvevők alkalmazásfejlesztési és tesztelési projektek tevékeny közreműködői lesznek, és a Lufthansa Systems budapesti csapatában, nemzetközi környezetben fejleszthetik tovább tudásukat.
A programról részletesen: https://job.lhsystems.hu/allas/it-young-professional-program-2015-1924
Kapcsolódó cikkek
- Robotdarut programoznak 24 órás versenyen
- Robotdarut programoznak 24 órás versenyen
- A lányok a jövő technológiai szakemberei
- A lányok a jövő technológiai szakemberei
- Ingyen nézhető élőben a telt házas budapesti CRAFT konferencia
- Ingyen nézhető élőben a telt házas budapesti CRAFT konferencia
- Szabadulós játékkal keres fiatal tehetségeket a Nokia
- Szabadulós játékkal keres fiatal tehetségeket a Nokia
- Még lehet jelentkezni az idei Challenge24-re
- Még lehet jelentkezni az idei Challenge24-re
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.