Saját légiflottával újíthat az Amazon
Szárnyra kapott egy hír, miszerint az Amazon saját légiflottát működtethet majd a jövőben. Az e-kereskedelmi óriás erre a célra repülőgépeket lízingelne.
Az Amazon, az internetes kereskedelem amerikai óriása azt fontolgatja, hogy húsz Boeing 767-es repülőgép lízingelésével saját kezébe veszi az áruszállítást. A terv mögött az húzódik meg, hogy a szállítmányozással foglalkozó tengerentúli cégek nehezen kezelik a megnövekedett e-kereskedelem miatt megszaporodott feladatokat.
Az Amazon nem kommentálta a hírt, de azt tudni lehet, hogy Ohio államban már tesztel egy járatot az ATSG szállítmányozási céggel karöltve. Szakértők szerint az sem kizárt, hogy saját légiflottával más cégeknek is vállalna bérszállítást a cég, konkurenciát teremtve ezzel a szállítási iparágban. A beruházás léptéket jelzi, hogy egy teherszállításra átalakított Boeing 767-es havi bérleti díja 300-350 ezer dollár között mozog.
Forrás: haszon hírek
Kapcsolódó cikkek
- A biztonságos online vásárlás 5 szabálya
- Okos tippek az ünnepekre, műszaki cikk vásárláshoz
- Holland drónsólymok a debreceni repülőtéren
- A webáruházak többsége jól felkészült, az elállási jog érvényesítésével gondok vannak
- Terjed az internetes vásárlás az Európai Unióban
- 9 tanács a biztonságos online vásárláshoz
- Megkezdhetik az első kínai elektromos meghajtású repülőgép sorozatgyártását
- Black Friday mobilfizetési toplisták
- Az Amazon bemutatta a csomagszállító drónját népszerűsítő videót
- Egymilló magyar készül a Black Friday-re
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Ez most Magyarország 10 legjobb munkáltatója a dolgozói vélemények alapján
A Munkahelyeink.hu nemzetközi karrierplatform közzétette a legnépszerűbb munkaadók rangsorát. A Top Employers Hungary lista jelenleg az egyetlen független rangsor, amely kizárólag a munkavállalók értékeléseire épül. Az idei toplistát a Coloplast Hungary, a Yettel Magyarország és a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary vezeti.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.