Keddig lehet jelentkezni a Technology Fast 50-re
Július 31-ig, azaz kedd éjfélig lehet jelentkezni a Technology Fast 50 Central Europe versenyre. A rangsorban tavaly a 24. helyen szereplő Starschema-nak a kitartás, az agilitás és a körülményekhez való folyamatos alkalmazkodás hozta meg a sikert, aminek köszönhetően az Apple-t, a Walt Disney-t és a Tesla-t is ügyfeleik között tudhatják.
A Deloitte idén már 19. alkalommal keresi a legdinamikusabban fejlődő innovatív vállalatokat. A versenyre a 2014-2017 között látványos bevételnövekedést felmutató, innovatív cégek jelentkezését várják a régió 18 országából. A megmérettetés nagyszerű kiugrási lehetőség lehet az infokommunikáció, fintech, biotechnológia, média- és szórakoztatóipar, vagy a szoftver-, és hardverfejlesztés területén tevékenykedő vállalkozásoknak. Látva a korábbi évek győzteseinek listáját (Tresorit, NNG, Solvo Biotechnology, Starschema), a részvételből mind a startupok, mind a régebb óta működő vállalkozások profitálhatnak.
A múlt évben 541 százalékos növekedéssel a 24. helyet megszerző Starschema mára kinőtt a startup kategóriából, nem csak azért, mert 11 éve alapították, de a többmilliárd forintos árbevétel és az ügyfélkör is ezt jelzi. „A nagy nemzetközi ügyfeleink megszerzését részben annak köszönhetjük, hogy az adatforradalom kínálta lehetőségeket, a big data megoldások iránti növekvő érdeklődést és keresletet sikerült megragadnunk, emellett pedig egy tudatos döntés révén egy szűk részterületen tettünk szert komoly szaktudásra, amit igényeltek a globális vállalatok” – mondta el Csillag Péter, a Starschema ügyvezető igazgatója.
A jó időzítés bizonyos esetekben fontos szerepet játszott a társaság sikerében, azonban több mint 10 év eredményeit ez önmagában nem igazolja. „A sikerhez vezető utat már a legelején szisztematikusan megterveztük kisebb szakaszokra és ezeket rendkívüli kitartással teljesítettük. Amikor pedig úgy éreztük, hogy változtatni kell, akkor attól sem riadtunk vissza. Agilitás és hosszú távú kitartás: ezek nem csak technológiai vállalatoknál, de bármilyen cégnél a sikerrecept fő összetevői” – mutatott rá Csillag Péter. Az erőfeszítéseik eredményeit jól mutatja, hogy olyan globális vállalatoknak nyújtanak szolgáltatásokat, mint az Apple, a Walt Disney vagy éppen a Tesla.
A Deloitte Fast50 rangsorban való szereplés a piaci szereplők gratulációja mellett azért volt fontos a Starschema számára, mert független forrásból kaptak visszajelzést arra, hogy itthon és a régióban is az egyik leggyorsabban fejlődő cég. „Nagyon jó viszonyítási pont volt ez számunkra. Olyan pályán mozgunk, ami a nemzetközi piacra visz minket, gyors növekedés mellett. Célunk, amellett, hogy a napi működésben értéket teremtsünk, az, hogy magát a vállalatot is értékké tegyük, ehhez pedig fontosak a külső pozitív visszajelzések is” – fűzte hozzá a Starschema vezetője.
„A versenyen több kategóriában is értékelik a vállalkozásokat, valamint a leginnovatívabb fejlesztések is elismerést kapnak. Idén először díjazzuk a társadalmi szempontból kiemelkedő hatású újításokat is” – mondta Csűrös Balázs, a Deloitte pénzügyi tanácsadási üzletágának partnere.
A Technology Fast 50 Central Europe versenyre itt lehet jelentkezni, 2018. július 31-ig. A rangsort 2018. október 11-én mutatják be. Valamennyi, a feltételnek megfelelő jelentkező automatikusan részt vesz a Deloitte EMEA Technology Fast 500 versenyen is.
Kapcsolódó cikkek
- Startupból világcég – ez kell a sikerhez
- Magyar startupok ötleteit várja a Lufthansa és az SAP
- Tilos lesz a vevők hátrányos megkülönböztetése: itt a geo-blocking szigorítás
- Közeledik a türelmi időszak vége az online számlaadat-szolgáltatás kapcsán
- A Women Startup Competition meghódította Moszkvát is
- Kétszáz európai, köztük több magyar startup indul az EIT Digital scaleup versenyén
- Innováció nélkül nincs növekedés
- A multik kerülhetnek először célkeresztbe a GDPR miatt
- Új vezető a Deloitte Magyarország German Desk üzletágánál
- Ideje felkészülni a vállalkozásoknak az Ipar 4.0-ra
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.