Hibrid módszer teszi olcsóbbá az ingatlan-adásvételt

forrás: Prím Online, 2022. január 12. 11:09

Mint számos más területen, az ingatlanértékesítésben is a digitalizáció vette át a főszerepet, amihez nagymértékben hozzájárult a koronavírus-járvány is. Magyarországon elsőként valósította meg a teljes ingatlanközvetítési folyamat digitalizálását egy magyar startup, a Livlia, amelynek rendszerében a rendelkezésre álló adatok alapján minden adminisztratív feladatot algoritmusok végeznek, így tanácsadóik maximálisan az ügyfeleikre tudják fordítani a figyelmüket.

A módszer megbízhatósága és hatékonysága – amellett, hogy kiküszöböli a gyakori hibákat, melyek az ingatlanközvetítői szakma negatív megítéléséhez vezettek – lehetővé teszi azt is, hogy a nagy hálózatoknál elérhető díjak töredékéért kínálhassanak ingatlanközvetítői szolgáltatást.

 

„A technológia fejlesztésén több éve dolgozunk, azonban a pandémia megjelenése sürgetővé tette az azonnali megvalósítást. A vállalkozásunkkal 2020 nyarán startoltunk, és az azóta eltelt idő minket igazolt, a hibrid ingatlanközvetítés az USA és az Egyesült Királyság után Magyarországon is útjára indult” – meséli Ercsey-Orbán Péter, a Livlia ügyvezető igazgatója.

 

 

Több idő jut az ügyfélre

Hazánkban számos ingatlaniroda működik, az ingatlanértékesítés területén közel húszezren dolgoznak. Míg tőlünk nyugatabbra az emberek túlnyomó többsége számára természetes, hogy erre szakosodott irodán keresztül értékesíti az ingatlanát, a mi régiónkban még sokan saját maguk próbálják menedzselni az eladás teljes folyamatát. Ennek az egyik oka a negatív tapasztalatokon alapuló bizalmatlanság, a másik pedig a magas szolgáltatási díj, amit az ingatlanközvetítők elkérnek.

 

„A hirdetések megírása, értékelése, valamint kezelése rendkívül időigényes, amelyek mellett az ingatlanértékesítő kevesebb figyelmet tud szentelni az ügyfele számára. Az automatizált folyamatainknak köszönhetően mi megtehetjük, hogy teljes mértékben az ügyfelet helyezzük a fókuszba, hiszen az eladók felkutatását, a hirdetések kreditelését és az időpont-egyeztetéseket nem tanácsadóink végzik, ezek mind automatizált folyamatként működnek. Így kollégáink hatékonyabban tudnak a megfelelő hirdetésre, nyomon követésre és a piaci viszonyok naprakész ismeretére koncentrálni. A módszer hatékonysága által az értékesítési idő lényegesen lerövidül, ami lehetővé teszi, hogy az átlagos 4-5%-os szolgáltatási díj helyett csupán 1-1,5%-ot kérjünk” – avatott be Péter.

 

Speciális algoritmusok kezelik az adatokat

Az adatok mennyisége és minősége rendkívül fontos az ingatlanértékesítés során, minél több áll belőlük rendelkezésre, annál jobb. Az adatok kezelése manuálisan – azaz egy hús-vér ember által – azonban rengeteg befektetett időt és energiát igényel. A hibrid rendszer egyik legerősebb pillérei azok a speciális algoritmusok, amelyek a felvitt adatok alapján segítenek az érdeklődőknek, hogy minél könnyebben és gyorsabban megtalálják az igényeiknek, vágyaiknak és pénztárcájuknak leginkább megfelelő ingatlant.

 

Az értékesítés hatékonyságának növelését támogatja a Livlia ingyenesen elérhető digitális ártérképe is, amely abban nyújt segítséget, hogy a környezetünkben lévő, a miénkhez hasonló ingatlanok áráról tájékozódjunk. Emellett a Livlia rendelkezik egy egyszerűsített online értékbecslő szolgáltatással is, amely az ingatlan alapvető információi és az aktuális kínálati piac adatai alapján segít meghatározni, hogy az általunk megjelölt irányár mennyire reális.

 

„Az automatizált rendszer a teljes értékesítési folyamatot végigkíséri, az ingatlan iránt érdeklődőket előszűri, ami biztosítja, hogy csakis potenciális vásárlóval kelljen az eladó ügyfélnek foglalkoznia. Így az eladók elkerülhetik, hogy hobbi háznézők rabolják az idejüket.

 

A rendszer minden piaci változás esetén jelez, így a hirdetés folyamatosan naprakész tud lenni. Tanácsadóink számos területen állnak az ügyfelek rendelkezésére, és bár a személyes kontaktus minimálisra csökkent, online és telefonon elérhetőek az ügyfelek számára” – ismertette Péter.

 

 

Nyugatról keletre változik az ingatlanértékesítés technikája

A hibrid értékesítési modell egyre szélesebb körben terjed Európában, a Livlia a magyar után a román és a lengyel piacot tervezi meghódítani.

 

„A Livliát a kezdetektől fogva az elfogadás, az értékteremtés, az újdonságokra és a technológiai innovációkra való nyitottság jellemezte, amelynek köszönhetően bízunk benne, hogy nem csak az ügyfeleink számára nyújtunk az igényeiknek megfelelő szolgáltatást, de egyben úttörők és ösztönzők is leszünk valamennyi ingatlanpiaci szereplő számára” – zárta gondolatait a Livlia ügyvezető igazgatója.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz

Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére. 

2024. november 22. 11:39

A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai

Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.

2024. november 22. 10:15

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01