Barrett: A kommunikációs ágazatnak meg kell újulnia a növekedéshez
Barrett szerint a világ népessége a következő években egyre nagyobb mértékben fogja igénybe venni a távközlési és a számítástechnikai szektor által előállított technológiákat és szolgáltatásokat. Az üzleti és magánfelhasználók számára hamarosan az internet képviseli majd a kereskedelem, a kommunikáció, az információszerzés és a digitális média-hozzáférés első számú csatornáját, és így a két ágazat a termékek és az infrastruktúra terén egyaránt konvergenciára kényszerül. A számítástechnika és a kommunikáció összeolvadása nyomán olyan környezet keletkezik, amelyben minden egyes számítástechnikai eszköz kommunikál, és minden egyes kommunikációs eszköz számítástechnikai feladatokat is végez.
Előadásában Barrett kifejtette, hogy bár a kommunikációs szektor fényes jövő előtt áll, komoly beruházási dilemmával kell szembesülnie. Az elmúlt néhány évben eszközölt beruházások még messze nem térültek meg, és az iparág szereplői kizárólag abban az esetben engedhetnek meg maguknak további beruházásokat, ha azok pótlólagos árbevételt hoznak számukra. Innovativitás nélkül azonban az ágazat csupán korlátozott mértékű növekedésre számíthat.
A növekedés nagymértékben függ majd a szélessávú technológiával kapcsolatos fejlesztések felgyorsulásától és attól, sikerül-e a korábbinál jobb módszereket találni a digitális média internetes menedzselésére hangsúlyozta Barrett. Az Intel első embere szerint a szélessávú hozzáférésnek, amelyet Koreához és Japánhoz hasonlóan a világ minden országában kiemelt fontosságú kérdésként kellene kezelni, valóban nagy (5, 10 vagy akár 100 Mbps) átviteli sebességet kell garantálnia a felhasználók számára a kereskedelem, valamint az adatok és a nagy értéket megtestesítő digitális tartalom továbbításának zökkenőmentes támogatásához.
A felhasználók számára biztosítani kell a megvásárolt tartalom korrekt és korlátozások nélküli használatának lehetőségét, a kormányoknak pedig elő kell segíteniük a tartalomfejlesztők jogainak érvényre jutását az érintett jogokat megsértő piaci szereplők felelősségre vonásával és bíróság elé állításával mutatott rá Barrett.
Az Intel vezérigazgatója kiemelte a szilíciumtechnológia terén végzett innovatív fejlesztések és a szabványos architektúrák szerepét a kommunikációs ágazat megújulásában. Barrett olyan forradalmian új technológiai megoldásokról is beszámolt, amelyek a magasabb szintű tervezési és gyártási eljárások révén lehetővé teszik a kommunikációs funkciók szilíciumlapkába integrálását. Az Intel tervei között szerepel például a jelenleg használatos alkatrészeknél kisebb, olcsóbb és kedvezőbb energiafogyasztású kommunikációs komponensekre optimalizált, ún. 90 nanométeres gyártási eljárás kidolgozása.
Az Intel ágazati szereplőkkel együttműködve, a hardverelemek méretjellemzőit, a szoftverinterfészeket és a kommunikációs protokollokat meghatározó, általánosan elfogadott szabványok segítségével kívánja ösztönözni a kommunikációs berendezések ipari szabványos, moduláris architektúrájának széles körű elterjedését. E szemlélet jegyében a hardver- és szoftverszállítók az architektúra különböző elemeinek továbbfejlesztésére összpontosíthatnak, így levehetik a terhet a megoldásszállítók válláról, akik ezáltal új szoftverek, csomagolási technikák és szolgáltatások kialakításával teremthetnek hozzáadott értéket, és hozhatnak létre az eddiginél rugalmasabb és költséghatékonyabb kommunikációs megoldásokat.
Kapcsolódó cikkek
- IDF 2006 Tavasz - Első nap
- Több száz magos processzorokat ígér az Intel 10 éven belül
- Intel: Az iparág egy új, "watt alapú teljesítmény" pályára lépett
- Craig Barrett Magyarországon: "Az innováció ma fontosabb, mint valaha"
- Craig Barrett az IDF-en: Az innováció fontosabb, mint valaha
- Intel előrelépések a digitális otthonok és digitális irodák terén
- Az Intel a technológiai iparág jövőjéről az IDF-en
- Mobil számítástechnikai helyzetkép és új Albacomp-notebook
- Félvezetőipar - Az Intel szerint nem elég erős a chipkereslet
- Hamarosan csődöt mondanak a hagyományos chipgyártási technológiák